2015 01 06

LMKL čempionė „Kibirkštis“ Marijampolėje pralaimėjo „Sūduvai“

Dramatišką pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo namuose žaidusi Marijampolės „Sūduvos“ (12/4) komanda, kuri 73:71 (15:17, 19:16, 22:14, 17:24) palaužė titulą ginančias Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (9/7) krepšininkės.
Rungtynių akimirka / Karolio Kavolėlio nuotr.

Po pirmojo kėlinio nežymiai pirmavo vilnietės (17:15), o įpusėjus dvikovai minimalų pranašumą turėjo jau „Sūduva“ – 34:33. Po didžiosios pertraukos iniciatyvą į savo rankas perėmė marijampolietės, kurios 27-ąją minutę turėjo 12 taškų persvarą (51:39), bet prieš lemiamą atkarpą LMKL čempionėms ją pavyko kiek sumažinti – 47:56.

„Kibirkštis-VIČI“ „ant bangos“ išliko ir ketvirtajame ketvirtyje, kai žingsnis po žingsnio vijosi varžoves ir likus rungtyniauti pusantros minutės išlygino rezultatą – 69:69. Čia pat šaltus nervus pademonstravo Iveta Šalkauskė, kuri atsakė tolimu metimu – 72:69. Daugilė Šarauskaitė įmetė dvitaškį, o pražanga sustabdyta Santa Okockytė pataikė vieną baudą iš dviejų – 73:71.

Lemiamos vilniečių atakos metu Eglė Šniokaitė nepataikė dvitaškio, o kamuolį atkovojo „Sūduva“. „Kibirkšties“ krepšininkė bandė prasižengti, bet šeimininkės greitai perduodavo kamuolį viena kitai ir per 15 sekundžių viešnioms nepavyko pažeisti taisyklių, todėl nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė Rimvydo Samulėno auklėtinių pergalę.

„Sūduva“: I.Šalkauskė (8 atk. kam.) 15, S.Okockytė (5 atk. kam., 6 rez. perd.) 14, L.Rickevičiūtė (7 atk. kam.) ir S.Dukate po 11.

„Kibirkštis-VIČI“: I.Dudėnaitė (5 atk. kam.) 16, J.Kraujūnaitė 12, V.Kaminskytė (8 atk. kam.) 11, D.Šarauskaitė (6 atk. kam.) 10.