2015 01 09

LMKL pirmenybėse – „Utenos“ ir „Hoptrans-Sirenų“ krepšininkių pergalės

Septynioliktąją pergalę iš eilės Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo vienvaldė lyderė „Utenos“ komanda, kuri namuose 79:51 (17:21, 24:15, 23:4, 15:11) sutriuškino Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ (10 pergalių ir 7 pralaimėjimai) krepšininkes.
Eglė Šulčiūtė
Eglė Šulčiūtė / Augusto Didžgalvio nuotr.

Viešnios sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmajame kėlinyje kontroliavo situaciją, o po pirmųjų dešimties žaidimo minučių kaunietės pirmavo 21:17.

Antrajame ketvirtyje „Utenos“ komanda perėmė iniciatyvą ir 16-ąją minutę išsiveržė į priekį – 31:30.

Per likusį laiką uteniškės dar šiek tiek padidino pranašumą ir įpusėjus mačui pirmavo 41:36.

Po didžiosios pertraukos šeimininkės per 4 minutes pelnė 16 taškų be atsako ir atitrūko – 57:36. Iš viso per trečiąjį ketvirtį kaunietės įmetė vos 4 taškus, o tuo pasinaudojusi „Utena“ susikrovė solidų pranašumą – 64:40. Per paskutines dešimt žaidimo minučių „Utena“ išsaugojo persvarą ir šventė pergalę.

Šeštąją pergalę LMKL iškovojo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ (6/11), kurios namuose rezultatu 87:64 (24:22, 25:15, 13:12, 25:15) pranoko Vilniaus „Jaunųjų talentų“ (4/13) krepšininkes.

Pirmajame ketvirtyje ekipos demonstravo apylygį žaidimą, tačiau kėlinio antroje pusėje iniciatyvą į savo rankas perėmė „Sirenos“, kai po tikslių Akvilės Baronėnaitės ir Kornelijos Balčiūnaitės metimų kaunietės pirmavo 20:13. Kėlinio pabaigoje spurtavusios vilnietės atlikimą sumažino ir beveik pasivijo varžoves – 22:24.

Antrojo kėlinio viduryje „Sirenos“ susikrovė jau dviženklį pranašumą – 41:31, kurį išlaikė visą kėlinį ir neleido varžovėms priartėti. Prieš prasidedant antrajai rungtynių daliai, „Sirenos“ prieš „Jaunųjų talentų“ ekipą priekyje buvo 12 taškų – 49:37.

Trečiajame kėlinyje, po Agnės Bobinaitės ir Gabijos Meškonytės metimų, „Jaunieji talentai“ sumažino atsilikimą ir priartėjo – 45:51. Kėlinio pabaigoje, Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės rezultatyvios atakos leido šeimininkėms ir vėl susikrauti dviženklį pranašumą ir pirmauti po trijų ketvirčių rezultatu 62:49.

Paskutiniame ketvirtyje kaunietės iniciatyvos neprarado ir sužaidus 3 minutes jau pirmavo įtikinamu rezultatu – 72:52. Per likusį laiką vilnietėms sumažinti atsilikimo nepavyko, o persvarą susikrovusios „Sirenos“ šventė pergalę rezultatu 87:64.