2015 01 29

Pergalingame mače iki dvigubo dublio Jonui Valančiūnui pritrūko atkovoto kamuolio

NBA lygos reguliaraus sezono rungtynėse ketvirtąją iš eilės pergalę iškovojo ir į antrąją Rytų konferencijos vietą sugrįžo „Toronto Raptors“ (31/15) klubas, namuose 119:102 (26:22, 28:32, 39:22, 26:26) įveikęs „Sacramento Kings“ (16/28).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Toronto ekipa pranašumą susikrovė trečiojo ketvirčio antroje pusėje, kai „Kings“ lyderis DeMarcusas Cousinsas su keturiomis pražangomis atsisėdo ant suolo. Ketvirtąją pražangą išprovokavo dvitaškį su bauda pataikęs J.Valančiūnas.

Varžovų lyderiui sėdus ant suolo rezultatas buvo lygus 66:66. Likusią 7 min. atkarpą trečiajame kėlinyje „Raptors“ laimėjo 29:10 ir iki pat mačo pabaigos „Kings“ pasivyti arenos šeimininkų nesugebėjo.

„Raptors“ pasiekė geriausią sezono rezultatą – pataikė net 17 tritaškių. Iš viso jų metė 34, tad sugebėjo išlaikyti ir puikų taiklumą.

Jonas Valančiūnas tritaškių nemetė, tačiau surengė puikų pasirodymą. Per 25 su puse minutės „centras“ įmetė 15 taškų (6/10 dvit., 3/3 baud.), atkovojo 9 kamuolius, vieną perėmė, blokavo du metimus, po 3 sykius prasižengė ir suklydo.

„Raptors“: L.Williamsas (3/4 dvit., 4/12 trit., 9/9 baud.) 27, G.Vazquezas (4/5 trit.) 18, J.Valančiūnas (9 atk. kam.) 15, T.Rossas 13, D.DeRozanas (4/10 dvit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.) 12, P.Pattersonas 11.

„Kings“: R.Gay (6/12 dvit.) 22, B.McLemore'as 17, C.Landry (7 atk. kam.) 14, D.Cousinsas 13, D.Collisonas 12.

Kiti rezultatai:

„Portland Trail Blazers“ – „Cleveland Cavaliers“ 94:99. Aštuntoji iš eilės „Cavaliers“ pergalė paženklinta Kyrie Irvingo 55 taškais.

„Brooklyn Nets“ – „Atlanta Hawks“ 102:113. Net 17 iš eilės Atlantos krepšininkų pergalė.

„Detroit Pistons“ – „Philadelphia 76ers“ 69:89

„Boston Celtics“ – „Minnesota Timberwolves“ 98:110

„Denver Nuggets“ – „New Orleans Pelicans“ 93:85

„Oklahoma City Thunder“ – „New York Knicks“ 92:100

„Charlotte Hornets“ – „San Antonio Spurs“ 86:95

„Los Angeles Clippers“ – „Utah Jazz“ 94:89

„Washington Wizards“ – „Pheonix Suns“ 98:106