2014 09 20 /17:19

„Žalgiris“ pirmame šio sezono superklubų mūšyje įveikė „Lietuvos rytą“ 70:66

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai jau turi vieną pergalę prieš amžiną savo varžovą Vilniaus „Lietuvos rytą“. Tiesa, ne Lietuvos krepšinio lygos varžybose ar šalies Krepšinio federacijos taurės varžybose – tik ikisezoniniame Vlado Garasto taurės turnyre. Tačiau tai nereiškia, kad ji buvo iškovota be pastangų. Šeštadienį Klaipėdoje trečią kartą vykstančiame V.Garasto vardo krepšinio turnyre „Žalgiris“ po permainingos kovos paskutinėmis sekundėmis palaužė „Lietuvos rytą“ 70:66 (18:15, 16:22, 10:16, 24:13).
Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas
Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite beveik daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

Dvikovos baigtis, kaip ir įprasta šių komandų akistatoms, sprendėsi mačo pabaigoje. Nors pirmoje rungtynių dalyje dominavę kauniečiai turėjo 10 taškų persvarą, o antrojoje mačo dalyje, po spurto 12:0, pirmavo „Lietuvos rytas“, viskas sprendėsi ketvirtame kėlinyje.

„Lietuvos rytas“ po trijų ketvirčių pirmavo 53:46, bet per pirmąsias dvi lemiamo ketvirčio minutes kauniečiai išlygino rezultatą 53:53 ir prasidėjo nervų karas.

Likus kovoti 2 min. abi komandos žengė koja kojon 62:62, o tiksint paskutinei kėlinio minutei „Žalgiris“ turėjo 2 taškų pranašumą – 66:64. Tuomet ekipos klydo, žaidėjai bandė įmesti ir nepataikė, „Lietuvos rytas“ išlygino skirtumą, tačiau itin svarbų tolimą metimą įsūdė Vaidas Kariniauskas ir rezultatas tapo 69:66.

„Lietuvos ryto“ snaiperiai siekė atsakyti tuo pačiu, tačiau nesėkmingai. Vilniečiai siekė padėtį taisyti pražangomis, tačiau nieko nepešė – šiame sezone pirmąją pergalę superklubų akistatoje iškovojo „Žalgiris“ 70:66.

„Žalgiris“: J.Andersonas 17, S.S.Vene 12, V.Kariniauskas ir A.Gudaitis po 10, R.Javtokas 7, D.Songaila 6, V.Lipkevičius ir A.Milaknis po 3, L.Lekavičius 2.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 18 (5/10 trit.), P.Dambrauskas 11, A.Valeika ir A.Kavaliauskas po 7, M.Moseris 5.

Rungtynių statistika: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 66:70

Dvitaškiai: 36/17 (47 proc.) – 34?18 (52 proc.)

Tritaškiai: 24/8 (33) – 16/4 (25)

Baudų metimai: 11/8 (72) – 32/22 (68)

Atkovoti kamuoliai: 32 – 30

Klaidos: 17 – 16

Sekmadienį kauniečiai turnyrą baigs rungtynėmis su Rimo Kurtinaičio vadovaujama Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) komanda, kuriai šeštadienio vakarą teks išmėginti jėgas su LKL vicečempionu Klaipėdos „Neptūnu“.

Turnyro dėl 1-4 vietų lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Kauno „Žalgiris“ 2 0 145:134

2. Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) 1 0 75:52

3. Klaipėdos „Neptūnas“ 0 1 68:75

4. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 0 2 118:145

Palangos sporto arenoje, kur toliau kovojama dėl 5-8 vietų turnyre, šeštadienį „Šiauliai“ 78:65 (22:11, 20:18, 25:14, 11:22) privertė pasiduoti Ventspilio „Ventspils“ (Latvija) krepšininkus.

16 taškų į svečių krepšį įmetė Rokas Giedraitis, 13 – Jonathanas Lee, 12 – Julius Jucikas, 10 – Gintaras Leonavičius.

Latvių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Maris Gulbis (11 tšk.), Troy'us Barniesas, Zanis Peineris ir Mire'as Chatmanas (po 10 taškų).

Sekmadienį šiauliečiai turnyrą baigs maču su Dniepropetrovsko „Dnipro“ (Ukraina) ekipa, kurią treniruoja Valdemaras Chomičius. „Dnipro“ ekipos varžove šeštadienio vakarą bus Ukrainos čempionė Kijevo „Budivelnyk“ komanda.

5. Šiaulių „Šiauliai“ 1 1 148:137

6. Ventspilio „Ventspils“ (Latvija) 1 1 154:144

7. Kijevo „Budivelnyk“ (Ukraina) 1 0 72:70

8. Dniepropetrovsko „Dnipro“ (Ukraina) 0 1 66:89

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 70:66 (18:15, 18:22, 10:16, ).

10 min. Likus kovoti 40 sek. V.Kariniauskas įmetė tritaškį – 69:66 pirmavo kauniečiai. Atakai jie turėjo 22 sek., bet lemiamu momemtu T.Leslie sužingsniavo. J.Anderosnas įmetė vieną baudą, vilniečiai neįmetė – 70:66

9 min. „Lietuvos rytas“ suklydo – D.Songaila perėmė kamuolį, tačiau jau atakuodamas užsidirbo bloką. Likus kovoti 50 sek. T.Leslie išlygino rezultatą.

8 min.  „Žalgiris“ pabėgo dviem taškais – 65:63. Baudas metė A.Kavaliauskas, kuris įmetė vieną baudos metimą – 65:64. Kitoje atakoje baudas metė jau D.Songaila – taip pat įmetė vieną baudą – 66:64.

5 min.  Dėl 5 pražangų limito iš aikštės pasitraukė du „Lietuvos ryto“ žaidėjai – P.Dambrauskas ir A.Valeika. Po D.Songailos baudos metimu „Žalgiris“ išsiveržė į prirkį 60:57.

4 min. Komandos žaidė taškas į tašką – 55:55,57:57.

1 min.  Po V.Kariniausko ir J.Andersono taškų kauniečiai  išlygino rezultatą – 53:53.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 46:53 (18:15, 18:22, 10:16, 24:13).

9 min. Kauniečiai suskubo mažinti atsilikimą ir jiems tai pasisekė padaryti – 53:44. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis vilniečiai nepataikė tolimo metimo, o S.S.Vene, likus kovoti 0,4 sek., gavo teisę mesti baudos metimus ir juos pataikė – 53:46 pirmavo vilniečiai.

8 min.  Po M.Gecevičiaus penktojo tritaškio „Lietuvos rytas“ pabėgo net 53:39.

4.  Po P. Dambrausko dvitaškio „Lietuvos rytas“ turėjo iki tol turėtą didžiausią persvarą  – 46:39.

2 min. „Lietuvos rytas“ pabėgo 42:36, ber po J.Andersono tritaškio skirtumas sumenko iki 39:42.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 36:37 (18:15, 18:22).

9 min.  „Žalgiris“ sugebėjo paskutinėmis kėlinio sekundėmis sumažinti atsilikimą ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo 37:36 sostinės komandos naudai.

8 min. „Lietuvos rytas“ po M.Moserio dvitaškio turėko tą patį 6 taškų atotrūkį – 37:31.

6 min.  Po A.Valeikos, M.Moserio dvitaškių, M.Gecevičiaus tritaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo 33:28. Vilniečiai spurtavo 12:0.

5 min.  M.Gecevičius įmetė dar vieną tritaškį – 28:24. P.Dambrauskas pridėjo dvitaškį ir skirtumas sumenko iki 28:26.

4 min. A.Kavaliauskas prasižengė 4 kartą, o „Žalgiris“ pirmavo 28:21.

3 min.  Po keturių netaiklių tolimų metimų galiausiai M.Gecevičius įmetė tritaškį – 18:25 atsiliko „Lietuvos rytas“.

2 min. Po S.S Vene ir A.Gudaičio dvitaškių kauniečiai išsiveržė į priekį 25:15 ir „Lietuvos ryto“ treneris V.Šeškus paėmė minutės pertraukėlę.

1 min.  Po A.Gudaičio dviejų taškų ir įmesto baudos metimo kauniečiai pirmavo jau 21:15.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“  18:15.

9 min. Įsižaidus komandoms, tai viena, tai kita buvo priekyje, tačiau kėlinio pabaigoje geriau sekėsi kauniečiams ir jie jį laimėjo 18:15.

8 min.  Po A.Milaknio tritaškio paskutinę atakos sekundę „Žalgiris“ galiausiai išlygino rezultatą – 13:13. O po S.S Vene pataikyto vieno baudos metimo žalgiriečiai pirmą kartą pirmavo 14:13.

7 min. Po R.Javtoko pastangų kauniečiai atsiliko tuo pačiu 3 taškų skirtumu – 10:13.

5 min.  Po D.Songailos dvitaškio žalgiriečiai atsiliko 7:10.

3 min. Sėkmingiau dvikovą pradėjo „Lietuvos ryto“ krepšininkai, kurie pirmavo 7:3.

Šiame mače nežaidė smulkią traumą besigydantis Maalikas Waynsas, pagal atskirą programą dirbantis Kasparas Vecvagaras ir po Pasaulio čempionato poilsio gavęs Paulius Jankūnas.

-------------------------------

Kauniečiai į antrąjį etapą iškopė be pralaimėjimų ir savo sąskaitoje turi vieną įskaitinį tašką.

Tuo tarpu vilniečiai patyrė vieną nesėkmę – pralaimėjo Rimo Kurtinaičio vedamai Maskvos srities „Chimki“ ir neturi taškų.

Dėl 1–4 vietų taip pat varžysis Klaipėdos „Neptūnas“ (be įskaitinių taškų) ir Maskvos srities „Chimki“ (1 įskaitinis taškas).  Abi šios ekipos susikaus po kauniečių ir vilniečių akistatos.

Sekmadienį žalgiriečių lauks kova su rusais, o vilniečių – su „Neptūnu“. Dvikovos pradžia – 15.00 valandą.