Tiesiogiai
2008-10-22 09:17

S.Tarakanovas: Kodėl mūsų žaidėjai kur kas silpnesni už lietuvius?

Legendinis Sovietų Sąjungos rinktinės ir Maskvos CSKA krepšininkas bei buvęs Rusijos nacionalinės komandos vadybininkas Sergejus Tarakanovas, duodamas interviu dienraščiui „Rossijskaja gazeta“, stebėjosi rusų žaidėjų silpnumu bei lygino europietišką ir amerikietišką krepšinį.
Krepšinis
Krepšinis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Rusija

„Europos čempionatas ir klubinės pirmenybės - du visiškai skirtingi dalykai. Labai dažnai kertasi rinktinės ir nacionalinių pirmenybių interesai. Pavyzdžiui dėl užsieniečių limito Kyla klausimas: kodėl mūsų žaidėjai kur kas silpnesni už lietuvius? Kaip galėjo atsitikti, kad visoje milžiniškoje Rusijoje negalime surinkti lygiavertės rinktinės sudėties, kai Lietuva suteikia pakankamai krepšininkų savo šaliai, Europai ir pasauliui?

Aš manau, užsieniečių limitas turi būti dar labiau sugriežtintas. Tačiau nesu įsitikinęs, kad tai panacėja. Europoje yra pavyzdžių, kai limitų nėra, o nacionalinės rinktinės stiprios. Jei būčiau klubo vadovas, tikrai pasisakyčiau už limito panaikinimą. Juk klubas turi savo užduotis, darbdavius ir rėmėjus, kurių tikslas vienas - rezultatai. O Rusijai priekaištaujama: štai, pririnkote krepšininkų iš viso pasaulio. Tačiau šiuo metu šalyje yra daug pinigų, jų užtenka mokėti užsieniečiams. Kartais tie pinigai beprotiški, dažnai - visiškai beprotiški.

Aš ne prieš, kad atvyktų 1977-78 metų gimimo žaidėjai. Svarbiausia, kad jie būtų aukščiausio lygio. Ir be pernelyg „užkeltų“ kontraktų, kas Rusijoje tampa dažnu reiškiniu. Atvažiuoja pinigų – šiuo klausimu nekyla jokių abejonių. Ir kaip į tai žiūrėti, jei laukiama jei ne krizės, tai sudėtingos ekonominės situacijos? Mums tai ne visada gerai. tačiau jei žiūrint iš klubo pasiekimų pozicijos – puiku, kadangi atvažiuoja iš tiesų pajėgūs, kartais garsūs visame pasaulyje žaidėjai.

Šiandien Rusijos čempionatas pagal atlyginimų dydį – antras po NBA. Net Ispanijoje nėra tokių pinigų. Tačiau paradoksas – nėra šiuo metu Europoje nė vieno klubo, kuris uždirbtų pinigus. Visi klubai tik išlaidauja. Ir tik NBA uždirbama. Jiems moka televizijos. Kol mūsų televizija nepaklos pinigų, pelno nebus. JAV ir bilietai, ir marškinėliai su simbolika parduodami už šimtus. Pas mus to įgyvendinti praktiškai neįmanoma.

Mūsų užduotis – sukurti produktą, kurį galima būtų parduoti. Kad rinktųsi žiūrovai, o nebūtų į tribūnas suvaromi civiliai perengti kareiviai. Juk tai absurdas. Jau geriau kviesti vaikus. Gali būti, kad ne visi iš jų eis savavališkai, bet gal pas kažką atsiras meilė krepšiniui? O Rusijoje kol kas renkasi pažiūrėti tik į CSKA žaidimą."

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą