2011 12 10

Staigmenų vakaras BBL Elito divizione: „Pieno žvaigždės“ sutriuškino „Rūdupį“, o „Šiauliai“ po dviejų pratęsimų pralaimėjo Taline

Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito divizione šeštadienį sužaistos trejos rungtynės, ir visose užfiksuoti kiek netikėti rezultatai. „Šiauliai“ nusileido Talino „Kalev/Cramo“ ekipai, „Pieno žvaigždės“ netikėtai dideliu skirtumu įveikė Europos taurėje žaidžiantį „Rūdupį“, „Juventus“ namuose palaužė Latvijos čempionę „Ventspils“ ekipą.
Mindaugas Žukauskas
Mindaugas Žukauskas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Šiaulių“ pralaimėjimas Estijoje – pirmoji Antano Sireikos auklėtinių nesėkmė šio sezono Baltijos lygoje. Šiauliečiai estams nusileido po dramatiško mūšio, kuris pareikalavo dviejų pratęsimų 96:101 (14:13, 13:25, 26:17, 26:24, 8:8, 9:14).

Baigiantis pagrindiniam laikui šansą išsivežti pergalę iš Estijos paleido šiauliečiai: Denzelio Bowleso metimas buvo blokuotas. Pirmojo pratęsimo metu galimybę laimėti turėjo estai, kai likus 4 sek. Rashaunas Broadusas dvitaškiu išlygino rezultatą (87:87). Vis dėlto Tanelis Sokkas paskutinę sekundę prametė iš toli. Antrojo pratęsimo metu lemiamų metimų neprireikė, mat „Kalev/Cramo“ anksčiau laiko susikrovė pergalingą pranašumą.

„Kalev/Cramo“: Gregoras Arbetas 29 (7 atk. kam.), Pavelas Ulyanko 22, Gertas Dorbekas 18 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Joosepas Toome'as 10 (11 atk. kam.).

„Šiauliai“: Denzelis Bowlesas 25 (13 atk. kam.), Rashaundas Broadusas 15 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Cameronas Longas 12, Arvydas Šikšnius 11, Mindaugas Žukauskas 10.

* * *

Netikėtai triuškinančią pergalę iškovojo Pasvalio „Pieno žvaigždės“. Pasvaliečiai savo aikštelėje 81:58 (22:15, 14:18, 20:13, 25:12) nugalėjo Prienų „Rūdupį“.

Trečio ketvirčio pradžioje rezultatas buvo lygus (38:38), tačiau tuomet šeimininkai surengė spurtą 11:1 ir susikrovė dviženklį pranašumą.

„Rūdupis“ dar turėjo vilčių pavyti varžovus, bet „Pieno žvaigždės“ pelnė pirmuosius 6 taškus ketvirtajame kėlinyje (62:46) ir užtikrintai užbaigę rungtynes šventė penktą pergalę.

„Pieno žvaigždės“: Žydrūnas Kelys 21 (6 atk. kam.), Sylvesteris Morganas 14 (7 atk. kam.), Evaldas Kairys 13 (7 atk. kam.), Edgaras Bendžius ir Paulius Morkeliūnas po 9.

„Rūdupis“: Dainius Šalenga 15, Gintaras Kadžiulis 9, Arminas Urbutis 8.

* * *

Puikią pergalę iškovojo Utenos „Juventus“ komanda, kuri savo aikštelėje 76:64 (19:19, 21:19, 22:9, 16:15) įveikė Ventspilio „Ventspils“ krepšininkus. Po šios pergalės uteniškiai pakilo į trečiąją turnyro lentelės poziciją.

Aikštės šeimininkai šeštadienį spurtavo trečiajame kėlinyje, kai puikios gynybos bei Tomo Gaidamavičiaus, Karolio Petrukonio, Vaidoto Volkaus ir Dariaus Pakamanio metimų dėka laimėjo atkarpą 14:0 ir įgijo dviženklę persvarą – 60:49.

Vos prasidėjus paskutiniam ketvirčiui „Juventus“ pranašumas šoktelėjo iki septyniolikos taškų (66:49), o per likusį laiką svečiams intrigos atgaivinti jau nepavyko.

„Juventus“: Darius Pakamanis 19 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Vaidotas Volkus 17, Žydrūnas Urbonas 10, Karolis Petrukonis (10 atk. kam.) ir Tomas Gaidamavičius po 8.

„Ventspils“: Stevenas Gray'us 19, Jahmaras Youngas 11,  Martinas Meiersas 10.