2014 12 16 /21:16

Tritaškis iš aikštės vidurio užkirto „Šiauliams“ kelią į kitą Iššūkio taurės etapą

Lemiamose FIBA Iššūkio taurės H grupės rungtynėse Šiauliuose vietos „Šiauliai“ paskutinę sekundę 75:78 (17:16, 18:19, 20:20, 20:23) nusileido Turkijos „Ušak Sportif“ ekipai.
Gintaras Leonavičius
Iššūkio taurė: Šiaulių "Šiauliai" - Turkijos "Ušak Sportif" / Alvydo Januševičiaus nuotr.
Temos: 1 BC Šiauliai

Įdomios ir labai permainingos rungtynės visas 40 minučių vyko taškas į tašką. Didžiausia „Šiaulių“ persvara siekė vos 4 taškus (26:22, 16 min.), o svečių – 5 taškus (55:50, 28 min.).

Prasidėjus lemiamai mačo minutei rezultatas buvo lygus – 70:70. Kiek vėliau, Rokui Giedraičiui pataikius dvitaškį (74:72), o E.Buckneriui įmetus tik vieną baudos metimą, šiauliečiai turėjo progą padidinti pranašumą, tačiau pats R.Giedraitis taip pat pataikė tik vieną baudą – 75:73.

Likus žaisti 13 sek. Courtney Fellsas baudų metimais išlygino rezultatą. Pergalinga galėjusioje tapti atakoje Vytas Šulskis nepataikė dvitaškio ir paliko svečiams 5 sek. Po minutės pertraukėlės surengtoje atakoje C.Fellsas smeigė tritaškį iš aikštės vidurio ir paskandino „Šiaulius“.

Nepaisant to, kad Turkijoje „Ušak Sportif“ klubas LKL ekipą buvo įveikęs 79:69, pergalė šiame mače „Šiauliams“ būtų atvėrusi kelią į atkrintamąsias varžybas. Vis dėlto, H grupėje lieka tenkintas trečiąją vietą.

„Šiauliai“: V.Šulskis (4/7 dvit., 1/5 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) 12, G.Leonavičius (4/5 dvit.) 11, J.Jucikas (5/12 dvit.), R.Giedraitis (0/5 trit.) ir R.Alijevas po 10.

„Ušak Sportif“: C.Fellsas (4/8 dvit., 2/3 trit., 5 atk. kam.) 18, E.Buckneris (8/10 dvit., 5 atk. kam.) 17, J.Carteris (2/8 dvit., 9 atk. kam.) 14.