2012-05-03 22:52

VTB prezidentas: ironiška, bet jei taisyklė būtų pakeistos dabar, „Lietuvos rytas“ būtų patekęs į Eurolygą

VTB Jungtinės lygos prezidentas Sergejus Ivanovas finalo ketverto metu atskleidė tolimesnės turnyro ateities strategiją.
VTB lygos antrasis pusfinalis
VTB lygos antrasis pusfinalis / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Taisyklės

Svarbiausias paaiškėjęs klausimas – kelialapių į Eurolygą ir atrankos turnyrą dalybos.

„Krepšinio lygos galės rinktis, ar kelialapius į Eurolygą skirti per nacionalinį čempionatą, ar per VTB pirmenybes. Ironiška, tačiau jeigu taisyklės būtų įsigaliojusios jau dabar, „Lietuvos rytas“ būtų patekęs į Eurolygą. Teoriškai net šeštą vietą VTB turnyre užėmusi komanda patektų į Eurolygą, jei aukščiau jos būtų tarp penkių komandų, turinčių Eurolygos licencijas“, – kalbėjo S.Ivanovas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sergejus Ivanovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sergejus Ivanovas

Lygos prezidentas sakė, kad tikslus kito sezono formatas dar nėra aiškus. Vis dėlto turnyre greičiausiai rungtyniaus iki 20 ekipų, tačiau neaišku, ar jos bus skirstomos į grupes. Taip pat nesutarta ir dėl atkrintamųjų varžybų modelio – didinti susitikimų skaičių sudėtinga dėl įtempto klubų tvarkaraščio.

„Visi noriai sutinka žaisti VTB. Reiki pripažinti, kad VTB lyga savo pajėgumu lenkia bet kurį nacionalinį čempionatą“, – pasakojo S.Ivanovas.

VTB Jungtinės lygos vadovui svarbu, kad turnyro dalyviai tobulintų savo infrastruktūrą: „Jeigu visos komandos turėtų tokias arenas kaip „Siemens“, aš būčiau labai patenkintas."

Apibendrindamas finalo ketvertą, S.Ivanovas dėkojo Vilniui už organizacinį darbą ir džiaugėsi pavykusiu renginiu.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą