2015 01 12 /20:31

„Žalgiris“ LKL čempionate „Lietuvos rytui“ neįkandamas: kauniečiai vėl nugalėjo 91:77

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas ir toliau išlieka vienvaldžiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderiu ir komanda, kurios svarbiausias jos varžovas Vilniaus „Lietuvos rytas“ šį sezoną negali įveikti. Kauno krepšininkai antroje šio sezono akistatoje pirmadienį savo žiūrovų akivaizdoje tiesiog sutriuškino svečius iš Vilniaus 91:77 (23:20, 21:18, 23:23, 24:16) ir įsirašė 19-ąją pergalę. „Lietuvos rytas“ patyrė ketvirtąją nesėkmę. Beveik visą mačą pirmavę žalgiriečiai lemiamą smūgį sostinės atstovams sudavė ketvirtajame kėlinyje ir vienu metu pirmavo net 20 taškų skirtumu.
P.Jankūnas, R.Javtokas ir A.Kavaliauskas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauno klubas neleido svečiams iš Vilniaus pasiekti revanšo – pirmame komandų mūšyje „Žalgiris“ sostinės „Siemens“ arenoje įveikė „Lietuvos rytą“ 84:82.

Kauno „Žalgirio“ tolimų metimų asas Artūras Milaknis pirmadienį tapo savo ekipos kalviu akistatoje su „Lietuvos rytu“. Tris kėlinius kitų ekipos narių šešėlyje buvęs krepšininkas iššovė tuomet, kai reikėjo, kad varžovas būtų paguldytas ant menčių. Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiams pirmaujant 8 taškų skirtumu 72:64, A.Milaknis įsūdė du tritaškius iš eilės, padidino skirtumą iki 14 taškų bei padėjo tašką mačo intrigai. Po tokio nokdauno „Lietuvos rytas“ neatsitiesė, juolab, kad vienas iš vilniečių lyderių Martynas Gecevičius žaidė tuščiai.

Įdomu tai, kad didžiąją ketvirto kėlinio dalį, per kurią kauniečiai susikrovė pergalingą persvarą, žaidė ne pagrindinė sudėtis – Artūras Gudaitis, Siimas Sanderis Vene, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas ir Vaidas Kariniauskas. Šį penketą galima būtų vadinti „Žalgirio“ ateitimi.

Didžiąją ketvirto kėlinio dalį, per kurią kauniečiai susikrovė pergalingą persvarą, žaidė ne pagrindinė sudėtis – Artūras Gudaitis, Siimas Sanderis Vene, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas ir Vaidas Kariniauskas. Šį penketą galima būtų vadinti „Žalgirio“ ateitimi.

Nors Kauno ekipa nugalėjo 14 taškų skirtumu, mačo pradžioje nebuvo panašu, kad „Žalgiris“ sutriuškins LKL trečiosios vietos laimėtojus.

Šiandien lengvo pasivaikščiojimo iš abiejų ekipų niekas nesitikėjo – jau ne vieneri LKL metai bei pirmasis šio sezono mačas įrodė, kad akistatos tarp „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ vyksta iki paskutinės mačo sekundės.

Sėkmingiau rungtynes pradėjęs šeimininkas „Žalgiris“ pirmavo 4:0, 10:3, o ketvirčio viduryje turėjo net 9 taškų pranašumą – 17:8.

Tačiau „Lietuvos rytas“ tritaškiais gan greitai sumažino atsilikimą, o antrojo kėlinio viduryje išsiveržė į priekį solidžiu į taškų skirtumu – 32:27. Tačiau šis svečių akibrokštas buvo lyg šaltas dušas kauniečiams ir jie atkarpą laimėjo 17:4 bei vėl įgijo solidesnę persvarą – 44:36.

Pailsėti ekipos išėjo žalgiriečiams pirmaujant 44:38, o jau po didžiosios pertraukos ir vėl ekipos žaidė „katės-pelės“ žaidimą: kauniečiai bandė pabėgti nuo svečių, o „Lietuvos rytas“ – bent prisivyti.

Vilniaus klubas trečiojo ketvirčio pabaigoje skirtumą sumažino iki vieno metimo – 60:58, tačiau sėkmingiau sužaidę porą minučių „Žalgirio“ krepšininkai vėl atitrūko 67:61.

Nors „Lietuvos rytas“ siekė žūtbūt sumažinti skirtumą, tačiau tolimi metimai nekrito. Tuo tarpu po dviejų iš eilės Artūro Milaknio tritaškių kauniečiai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 78:64 ir po šio nokdauno svečiai neatsigavo. Vienu metu šeimininkai pirmavo net 20 taškų skirtumu – 91:71, tačiau leido „Lietuvos rytui“ aptirpdyti persvarą iki 91:77.

„Žalgiris“: A.Milaknis 16 (4/7 trit.), J.Andersonas 13, E.Ulanovas 12 (3/3 dvit., 6 atk. kam.), V.Kariniauskas 11 (4/5 dvit., 5 atk. kam.), A.Gudaitis 10 (4/4 dvit.), P.Jankūnas 9, S.S.Vene 7, R.Javtokas 6, W.Cherry 5, D.Songaila 2.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 28 (5/6 dvit., 3/4 trit., 9/10 baud., 5 atk. kam., 35 n.b.), A.Kavaliauskas 14, A.Juškevičius 13 (5/5 dvit.), K.Lavrinovičius 8, M.Lukauskis 7, M.Moseris 5, Ž.Janavičius 2.

Rungtynių statistika

„Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 91:77 (23:20, 21:18, 23:23, 24:16).

Dvitaškiai: 27/39 (69 proc.) – 22/38 (58 proc.)

Tritaškiai: 8/19 (42 proc.) – 6/18 (33 proc.)

Baudos: 13/17 (76 proc.) – 15/20 (75 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 29 – 25

Klaidos: 14 – 13

Perimti kamuoliai: 7 – 7

Antrąją vietą pirmenybėse su 18 pergalių bei dviem pralaimėjimais užima vicečempionai Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

11.„Mažeikiai“ 23 0 23 1567:1930

Į atkrintamąsias LKL varžybas pateks aštuonios geriausios komandos.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 91:77 (23:20, 21:18, 23:23, 24:16).

9 min. „Žalgiris“ po S.Vene metimo jau pirmavo 20 taškų skirtumu – 91:71. Kauniečiai sustojo ir leido varžovams sumažinti skirtumą iki 91:77.

8 min. Įsibėgėjęs Kauno klubas triuškino svečius – 85:66.

6 min. „Žalgiris“ įgijo jau 16 taškų pranašumą – 82:66.

5 min. Antrasis iš eilės A.Milaknio tolimas metimas ir „Žalgiris“ jau pirmavo 78:64.

4 min. A.Milaknis įmetė tritaškį ir pirmą kartą „Žalgiris“ įgijo dviženklę persvarą – 75:64.

3 min. E.Ulanovas įmetė dvitaškį, prieš jį dar prasižengė K.Lavrinovičius. Vienu taikliu metimu žalgirietis padidino atotrūkį iki 8 taškų – 72:64.

2 min. „Žalgiris“ pirmavo 69:62.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 67:61 (23:20, 21:18, 23:23).

10 min. A.Milaknis padidino skirtumą iki 4 taškų, tačiau G.Orelikas įmetė dar vieną tritaškį – 62:61. P.Jankūnas įmetė du taškus su bauda – 65:61, A.Gudaitis pridėjo dvitaškį – 67:61.

9 min. K.Lavrinovičius sumažino skirtumą iki vieno metimo – 58:60.

8 min. V.Kariniauskas padidino skirtumą, tačiau tuoj pat jį perpus braukė jau 14-ąjį tašką įmetęs A.Kavaliauskas – 58:56.

6 min. G.Orelikas įsūdė tritaškį ir vilniečiai pradėjo vytis šeimininkus – 56:54 pirmavo „Žalgiris“. G.Orelikas jau buvo įmetęs 17 taškų.

5 min. Komandos galvojo labiau apie puolimą, nei gynybą – 56:49.

4 min. Kauniečiai pirmavo 48:42, bet A.Juškevičius įmetė tritaškį. Kitoje atakoje tuo pačiu atsilygino E.Ulanovas – 51:45.

2 min. M.Lukauskis pasižymėjo – 46:42.

1 min. Taškus įmetė A.Kavaliauskas ir sumažino atsilikimą, tačiau aikštėje pirmą kartą pasirodęs W.Cherry vėl atstatė skirtumą – 46:40.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 44:38 (23:20, 21:18).

10 min.  Galiausiai skirtumą sumažino M.Lukauskis – 44:38. Taip ir baigėsi antrasis kėlinys.

9 min. P.Jankūnas padidino skirtumą iki 44:36.

8 min. Po dviejų rezultatyvių atakų kauniečiai jau pirmavo 42:36.

6 min. V.Kariniauskas ir toliau tempė ekipą į priekį – įmetė dvitaškį. Du taškus pridėjo A.Gudaitis ir rezultatas tapo lygus, o po J.Andersono taiklaus dvitaškio – 38:36 jau priekyje buvo „Žalgiris“.

5 min. S.Jasaitis šį sezoną debiutavo „Lietuvos ryto“ ekipoje.

4 min. A.Gudaitis sumažino atsilikimą, A.Kavaliauskas taip pat įmetė, o tritaškį į vilniečių krepšį įsūdė V.Kariniauskas – 34:32 „Lietuvos ryto“ naudai.

3 min. Po M.Moserio dviatškio „Lietuvos rytas“ pirmą kartą išsiveržė į priekį 28:27. Po A.Juškevičiaus dviejų reidų į kauniečių baudos aikštelę rezultatas tapo 32:27

2 min. Komandos apsikeitė taikliais metimais, tačiau priekyje buvo „Žalgiris“ 25:24.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 23:20.

10 min.  A.Milaknis įmetė tritaškį – tai buvo pirmasis „Žalgirio“ taiklus tolimas metimas, o paskutinę ataką turėjo užbaigti „Lietuvos rytas“. Tik vieną baudą pataikė K.Lavrinovičius, tačiau kovoje dėl kamuolio prasižengė R.Javtokas ir G.Orelikas išlygino rezultatą 20:20.

Nors buvo likę žaisti 2 sek., M.Lukauskis prasižengė ir J.Andersonas įmetė tris baudos metimus – 23:20.

9 min. Po G.Oreliko tritaškio rezultatas tapo lygus – 17:17.

8 min. Ir „Lietuvos rytas“ tuoj pat atkeršijo už šį išpuolį – taip pat tokiu pačiu būdu 3 taškus įmetė G.Orelikas – 17:11. Maža to – kitoje atakoje K.Lavrinovičius įmetė tritaškį ir rezultatas buvo 17:14 „Žalgirio“ naudai.

7 min. Ž.Janavičius sumažino atsilikimą iki 14:8, tačiau R.Javtokas atsakė dvitaškiu su bauda.

6 min. G.Orelikas metė tritaškį, tačiau jam neleistinai sutrukdė – vilnietis įmetė tris baudas. Per 6 min. „Lietuvos rytas“ taškus pelnė tik baudomis – 14:6.

5 min. R.Javtokas įmetė sunkų dvitaškį kabliu ir skirtumas jau buvo 12:3.

4 min. Po V.Kariniausko taškų kauniečiai įgijo 7 taškų pranašumą – 10:3.

3 min. Vilniečiai baudomis mažino skirtumą – du taškus įmetė M.Lukauskis, vieną pridėjo G.Orelikas. Tačiau iniciatyvos ėmęsis J.Andersonas, įmetęs 4 taškus iš eilės, padidino atotrūkį iki 8:3.

2 min. Po V.Kariniausko ir E.Ulanovo metimų „Žalgiris“ pirmavo 4:0.

Startinė „Žalgirio“ sudėtis: V.Kariniauskas, P.Jankūnas, R.Javtokas, J.Andersonas, E.Ulanovas.

Startinė „Lietuvos ryto“ sudėtis: A.Juškevičius, M.Lukauskis, M.Gecevičius, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

Sezono pradžioje gana sunkiai įsibėgėjęs „Žalgiris“ (18/1) jau yra iškovojęs 17 pergalių iš eilės ir gali pasigirti viena ilgiausių serijų visoje Europoje. „Lietuvos rytas“ (16/3) sezoną pradėjo užtikrinčiau, tačiau po kartą pralaimėjo ne tik „Žalgiriui“ ir „Neptūnui“, bet ir Pasvalio „Pieno žvaigždėms“.

Prieš dvi savaites turėję pripažinti „Neptūno“ pranašumą, vilniečiai pradėjo grėsmingai tolti nuo pirmoje vietoje esančio „Žalgirio“, o pralaimėjimas Kaune dar labiau sumenkintų „Lietuvos ryto“ galimybes pakovoti dėl reguliariojo sezono nugalėtojų vardo.

Pirmoji vieta reguliariajame sezone reiškia itin daug. Antrąją ir trečiąją vietas užėmusių komandų keliai atkrintamosiose varžybose susikirs jau pusfinalyje, tad reguliarusis sezonas tampa aukso vertės ir užtikrina sąlyginai silpnesnį varžovą pusfinalyje.

Pirmosios rungtynės Vilniuje

Pirmąjį sezono grandų mūšį iškelta galva paliko „Žalgirio“ krepšininkai, po gražios ir įtemptos kovos palaužę vilniečius 84:82. Net dvylikos taškų pranašumą antrojoje rungtynių dalyje panaikinę BEKO-LKL čempionai suvarpė šeimininkų krepšį taikliais tritaškiais ir išplėšė emocingą pergalę.

Trys Artūro Milaknio tritaškiai iš eilės kardinaliai pakeitė rungtynių eigą, o psichologiškai po jų palūžę „Lietuvos ryto“ žaidėjai nebepajėgė pakreipti rungtynių kita linkme.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 17 taškų pelnęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis įmetė 12, o Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas surinko po 10 taškų.

Vilniečių komandoje nesustabdomai žaidė Antanas Kavaliauskas, kurio sąskaitoje buvo 23 taškai, 6 atkovoti kamuoliai ir 9 išprovokuotos pražangos. Šešis tritaškius pataikęs Gediminas Orelikas surinko 18 taškų, o Adas Juškevičius pridėjo 15.

Rezervai

Abi ekipos turi tarpusavio rungtynėse dar nepanaudotų rezervų. „Žalgirio“ lyderis Jamesas Andersonas, vidutiniškai renkantis 12,9 taško per rungtynes, į „Lietuvos ryto“ krepšį pirmajame mače įmetė 8 taškus. Nors amerikietis puikiai atliko savo darbą gynyboje, žalgiriečių treneris Gintaras Krapikas iš legionieriaus šįkart veikiausiai tikėsis didesnio indėlio puolime.

Komandą papildžius naujajam atakų organizatoriui Willui Cherry, kiek sumažėjo Luko Lekavičiaus ir Vaido Kariniausko svarba. Rungtynėse su „Lietuvos rytu“ abu jaunieji „Žalgirio“ įžaidėjai atrodė solidžiai, bet komandos naujokas turėtų dar labiau sustiprinti gynėjų grandį.

Martynas Gecevičius (vid. 11,5 tšk.) pirmajame susitikime surinko 6 taškus, tačiau pastaruoju metu demonstruoja puikią sportinę formą.

Vienas vilniečių vedlių Martynas Gecevičius (vid. 11,5 tšk., 3.1 atk. kam., 4,3 rez. perd.) pirmajame susitikime pataikė vos du metimus ir surinko 6 taškus, tačiau pastaruoju metu demonstruoja puikią sportinę formą.

Kaip ir amžini varžovai, „Lietuvos rytas“ spėjo pasistiprinti. Prie komandos prisijungė du rinktinės žaidėjai – Kšištofas Lavrinovičius ir Simas Jasaitis. Pirmasis jau įsiliejo į komandos žaidimą, antrajam rungtynės su „Žalgiriu“ gali būti debiutinės šį sezoną.

Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas