2017 10 27

Atėnai triumfuoja: „Panathinaikos“ pergalę šventė po paskutinės sekundės stebuklo

Atėnų „Panathinaikos“ klubas iškovojo neįtikėtiną pergalę. Graikijos čempionai po paskutinę sekundę pelnyto tritaškio 70:68 (19:21, 17:23, 17:11, 17:13) nugalėjo Eurolygos čempionus Stambulo „Fenerbahče“.
Lukas Lekavičius
Lukas Lekavičius / „Scanpix“ nuotr.

Visą pirmą kėlinį ant suolo praleidęs „Pao“ įžaidėjas Lukas Lekavičius į žaidimą buvo mestas antrojo ketvirčio pradžioje ir iš karto ėmėsi darbo.

Jau pirmos varžovų atakos metu lietuvis išprovokavo pražangą puolančiam oponentui, o kitoje aikštės pusėje atliko rezultatyvų perdavimą laisvam prie tritaškio linijos likusiam komandos draugui.

Kai „Fenerbahče“ pagavo gerą bangą, Xavieras Pascualis paprašė minutės pertraukėlės, o po jos Lukas iš karto įšovė tritaškį. „Pao“ apsigynė, o lietuvis surado komandos draugą, kuris taip pat pataikė iš toli.

Tačiau tada „Fenerbahče“ vėl pradėjo atrodyti kiek užtikrinčiau ir įgijo persvarą. Tiesa, ji buvo vienženklė.

Trečiajame kėlinyje žaidimas apsilygino ir prieš lemiamą rungtynių atkarpą ekipas skyrė vos du taškai.

Kai „Pao“ atsiliko penkiais taškais, vėl į kovą buvo mestas L.Lekavičius. Antruoju savo šansu lietuvis naudojosi kukliau ir kalnų nenuvertė.

Kova rungtynėse tęsėsi iki paskutinių akimirkų. Likus žaisti minutę, rezultatas dar buvo lygus.

Paskutinė ataka priklausė vienu tašku atsilikinėjusiems „Panathinaikos“ krepšininkams. Lyderio vaidmens ėmęsis Nikos Pappas smeigė tritaškį ir išplėšė pergalę graikams.

„Fenerbahče“ dar turėjo kiek daugiau nei sekundę, tačiau jos produktyviai neišnaudojo.

Lukas Lekavičius pelnė 3 taškus (1/2 trit.), atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir išprovokavo dvi pražangas.

„Panathinaikos“: N.Pappas 24, N.Calathesas 12 (6 rez. perd.), C.Singletonas (8 atk. kam.) ir T.Antetokounmpo po 6.

„Fenerbahče“: J.Vesely 15, N.Melli (8 atk. kam.) ir B.Wanamakeris (7 atk. kam.) po14, L.Datome 13.

Kitose rungtynėse iš pralaimėjimų liūno išbristi nesugebėjo Vitorijos „Baskonia“. Dar nei karto nelaimėję ispanai išvykoje 72:78 (17:17, 15:18, 19:25, 21:18) nusileido Bambergo „Brose“.

Ispanijos ekipa vertėsi be vyriausiojo trenerio, mat iš pareigų atsistatydinusio Pablo Prigioni dar nepakeitė naujai į šias pareigas paskirtas Pedro Martinezas.

„Brose“: D.Wrightas 13 (5 atk. kam.), L.Staigeris ir L.Radoševičius po 12, M.Lo 11 (7 rez. perd.).

„Baskonia“: J.Grangeris 17 (6 rez. perd.), R.Beaubois 14, M.Huertas 12 (5 atk. kam.).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas