2021 01 07

Atėnuose – rekordinis Artūro Gudaičio pasirodymas

Artūras Gudaitis per tris kėlinius pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą Eurolygoje, o Sankt Peterburgo „Zenit“ (11-5) tuščioje OAKA arenoje 89:77 (26:16, 21:19, 29:19, 13:23) pranoko Atėnų „Panathinaikos“ (5-12), kuri nusirito į priešpaskutinę turnyro vietą.
Artūras Gudaitis
Artūras Gudaitis / Euroleague.net nuotr.

Tai buvo trečioji Sankt Peterburgo „Zenit“ pergalė iš eilės, laikinai Xavi Pascualio auklėtinius kilstelėjusi į trečiąją Eurolygos vietą.

Vyriausiojo trenerio ieškanti ir į legendinį Izraelio krepšininką Odedą Kattashą nusitaikiusi Atėnų „Panathinaikos“ patyrė trečią nesėkmę iš eilės.

27-erių lietuvis Artūras Gudaitis pergalingame mače per 26 minutes pelnė 25 taškus (10/13 dvit., 5/6 baud.) bei pagerino asmeninį rezultatyvumo rekordą Eurolygoje, kuris prieš dvejus metus buvo pažymėtas ties 20 pelnytų taškų riba.

Vidurio puolėjas pridėjo 3 atkovotus ir perimtą kamuolį, blokavo metimą, du kartus suklydo, prasižengė keturis kartus ir surinko 24 naudingumo balus.

A.Gudaitis daugiausiai gyveno iš kanadiečio Kevino Pangoso perdavimų, kuris surinko dvigubą dublį – 18 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Antrajame kėlinyje po derino „du prieš du“ A.Gudaitis galingu dėjimu pavaišino „Panathinaikos“ puolėją Ioannį Papapetrou.

Varžovų aikštėje dominavusi „Zenit“ jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą, kuris trečiojo kėlinio viduryje pasiekė rekordinę 25 taškų ribą 66:41.

Ketvirtajame ketvirtyje į lemiamą šturmą pakilę graikai deficitą prikirpo iki vienaženklio skirtumo, kai antrąjį tritaškį rungtynėse realizavo „Panathinaikos“ aukštaūgis Konstantinos Mitoglou (75:84).

Tačiau taikli A.Gudaičio bauda bei K.Pangoso dvitaškis nužudė rungtynių intrigą.

„Panathinaikos“: Ioannis Papapetrou 14, Konstantinos Mitoglou 13 (7 atk. kam., 19 naud. bal.), Georgios Papagiannis ir Leonidas Kaselakis – po 9.

„Zenit“: Artūras Gudaitis 25 (10/13 dvit.), Kevinas Pangosas 18 (10 rez. perd.), Willas Thomasas ir Austinas Hollinsas – po 10.