2018 11 30

Emocingas Milano treneris: apie A.Gudaitį, M.Kuzminską ir „Žalgirio“ pergalės esmę

Milano „Olimpia“ treneris Simone Pianigiani kaip tikras italas emocingai reagavo į savo žaidėjų veiksmus ant „Žalgirio“ arenos parketo. Jis tai dramatiškai dengdavosi veidą ir šaukdavo ant auklėtinių, tai suklijavęs delnus maldaudavo žaidėjų vykdyti planą, tai striksėdamas palei šoninę liniją džiaugėsi sėkmingais epizodais. Itališkais gestais jis kalbėjo ir apie pralaimėjimą „Žalgiriui“ 78:83 arenos spaudos konferencijos salėje.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Komentaras labai trumpas ir aiškus. Antras kėlinys nulėmė rungtynes, – nusivylęs kėdėje susirangė S.Pianigiani. – Praradome žaidimo ritmą 2-3 minutėms ir gavome spurtą. Mums trūko taškus renkančių žaidėjų ir buvo sunku sugrįžti.

Tačiau žaidėme gerą antrą rungtynių pusę ir niekada nepasidavėme. Pabaigoje viską nulėmė detalės: keli nepataikyti baudų metimai ar geri metimai. Tos smulkmenos neleido mums laimėti.

Kad laimėtume Kaune, reikia solidžiai žaisti 40 minučių. Ir negalime pelnyti 8 taškų antrajame kėlinyje. Mesdavome į krepšį po vieno perdavimo, vietoj to, kad dalintumėmės kamuoliu, kaip po pertraukos.

Lemiamu metu mums pritrūko tikslumo 2-3 esminėse atakose.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Simone Pianigiani

Reikia pripažinti, kad antrasis „Žalgirio“ kėlinys su „Olimpia“ buvo vienas geriausių šį sezoną. Jis sušaldė italų puolimą kaip smarkiai paspaudęs šaltukas Lietuvą ketvirtadienį.

Žalgiriečiai spurtavo 18:0, laimėjo ketvirtį 22:8 ir perėmė rungtynių kontrolę.

„Kauniečiai visada žaidžia agresyviai, bet po pirmų spąstų ar spaudimo, mes iškart bandydavome įmesti iš toli, kai vietoj to reikėjo dalintis kamuoliu, – pyko S.Pianigiani. – Po pertraukos matėte, kaip skirstydami kamuolį į geras pozicijas išvedėme Micovą ar Bertanį.

Iš viso praradome tik 9 kamuolius, o dvi iš tų klaidų buvo paprasčiausiai užminta šoninė linija ketvirtajame kėlinyje. Kartais mums trūko protingesnio žaidimo.

Galbūt atsiliepė nuovargis. Mus slėgė tas noras nepralaimėti pirmųjų Italijos lygos rungtynių, gerai startavome Eurolygoje. Juolab, dabar mums trūko žaidėjų treniruotis penkiese prieš penkis, nes turėjome tik 9 pasiruošusius krepšininkus.

Prieš kelionę į Kauną porą dienų labiau atsistatėme po praėjusių rungtynių, nei normaliai ruošėmės šiam mačui.

Vis dėlto vis tiek turėjome žaisti gudriau. O tada dar pritrūko smulkmenų... 8 pramestos baudos, du neįmesti metimai iš po krepšio, kelios geros progos...

Ir tas paskutinis metimas buvo neblogas, kai galėjome išlyginti rezultatą.

Kai rungtynės tokios, gali laimėti, gali pralaimėti. Žalgiriečiai tą puikiai žino, nes pastaruoju metu turėjo daug tokių rungtynių.“

S.Pianigiani buvo pastatytas į keistą padėtį.

Jis išleido į Italijos rinktinę du savo krepšininkus – Christianą Burnsą ir Simone Fontecchio, todėl pastarąją savaitę negalėjo organizuoti normalių treniruočių 5 prieš 5, nes turėjo tik 9 sveikus žaidėjus.

Bet keisčiausia, kad Italijos rinktinės treneris mačui su Lietuva neregistravo S.Fontecchio.

Akimirką apmąstęs atsakymą, S.Pianigiani šia tema buvo nekalbus: „Nenorėčiau kalbėti apie rinktinę. Žinote, situacija keista visiems.

Aišku, Fontecchio pas mus žaisdavo nedaug, nes vis dar yra labai jaunas. Kita vertus, jei jis neregistruotas dvyliktuke... Na, dirbau su tais, kuriuos turėjau.

Dabar tiesiog toks laikas. Tuo pačiu metu vyksta tokios didelės rungtynės jūsų šaliai ir čia atėję žmonės nemato nacionalinės komandos...“

Artūras Gudaitis ir Mindaugas Kuzminskas būtų gerokai labiau padėję Lietuvos rinktinei, kuriai pritrūko pajėgesnių žaidėjų laimėti pasaulio čempionato atrankos rungtynes Brešoje 65:70.

Ir abu lietuviai buvo efektyvūs „Žalgirio“ arenoje.

M.Kuzminskas pelnė 14 taškų ir sužaidė rezultatyviausią sezono mačą Eurolygoje, o Artūras Gudaitis su 16 taškų ir 7 atkovotais kamuoliais (4 puolime) viršijo savo naudingumo balų vidurkį su 23.

„Mes dėl jų laimingi, – tikino S.Pianigiani. – Pirmiausia, jie yra puikūs vyrukai. Jie puikiai dirba.

Labai svarbu, kad jie noriai treniruojasi, nori laimėti.

Kartais jie sužaidžia geriau, kartais blogiau, bet mes laimingi dėl jų abiejų“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis

Nepaisant pralaimėjimo, Milano „Olimpia“ su 6 pergalėmis ir 4 nesėkmėmis liks pirmajame aštuntuke.

S.Pianigiani teigimu, sėkmingą sezono pradžią lėmė išsaugotas pernykštės komandos branduolys.

„Matote, praėjusį sezoną viską statėme nuo nulio ir turėjome daug naujokų. Reikėjo pastatyti daugybę dalykų ir surinkti daug gerų žmonių.

Nors praėjusį sezoną Eurolygoje nebuvome geri, gerai užbaigėme sezoną Italijoje ir šiemet gerai startavome Eurolygoje.

Išlaikėme komandos branduolį. Bandėme pratęsti tą bangą. Dabar galime dirbti ir tobulėti.“