TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2015 10 23

Eurolygos drama iki paskutinių sekundžių baigėsi „Žalgirio“ nesėkme

Kauno „Žalgiris“ patyrė pirmą sezono pralaimėjimą. Žalgiriečiai namuose 74:76 (31:27, 9:16, 17:17, 17:16) nusileido Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšininkams. Mantas Kalnietis lemiamu tritaškiu galėjo išplėšti pergalę, tačiau jo metimas su sirena tikslo nepasiekė.
Mantas Kalnietis
Rungtynių akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Rungtynių pradžioje aistros virė tiek tribūnose, tiek aikštėje. „Žalgirio“ arenoje pirmajame rungtynių kėlinyje aidėjo žymioji skanduotė „Putin – Chuilo“, nukreipta prieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Pačios rungtynės prasidėjo neįtikėtinu tempu. Abi komandos rengė greitas atakas ir sėkmingai rinko tritaškius. Per pirmąjį kėlinį abi komandos surinko net 58 taškus, o pranašumą turėjo Kauno „Žalgiris“ (31:27).

Antrajame kėlinyje komandų puolimo mašinos pradėjo buksuoti ir „Žalgiris“ pelnė vos 9 taškus, nežymiai praleisdamas į priekį Krasnodaro klubą po pirmosios rungtynių dalies (43:40). Antrajame ketvirtyje išsiveržė ir krepšininkų emocijos. Nesportinę pražangą gavo Renaldą Seibutį neleistinai stabdęs Andrejus Zubkovas. Žinutėmis tuomet apsikeitė ir Paulius Jankūnas su Malcolmu Delaney.

Trečiajame kėlinyje toliau virė atkakli kova, tačiau „Žalgiris“ buvo besivejančiojo vaidmenyje. Ketvirtojo kėlinio pradžioje Paulius Jankūnas pirmaisias taškais išlygino rezultatą. Krasnodaro krepšininkai pataikė tris tritaškius iš eilės ir taip padarė rimtą pareiškimą, tačiau likus žaisti 13 sek. rezultatą išlygino I.Vougioukas, tačiau V.Claveras baudos metimais išvedė į priekį rusus. Pergalę galėjo išplėšti Manto Kalniečio tritaškis, tačiau jis nebuvo taiklus.

22 taškus surinkęs Ianas Vougioukas pasiekė rezultatyvumo rekordą Eurolygoje.

22 taškus surinkęs Ianas Vougioukas pasiekė asmeninį rezultatyvumo rekordą Eurolygoje. Renaldas Seibutis pridėjo 11 tašku, Mantas Kalnietis ir Olivier Hanlanas – po 9.

Krasnodaro ekipoje rezultatyviausias su 21 tašku buvo Malcolmas Delaney, R.Broekhoffas pridėjo 13 taškų.

Kauno „Žalgiris“ – Krasnodaro „Lokomotiv“ 74:76 (31:27, 9:16, 17:17, 17:16), 10 231 žiūrovas.

Dvitaškiai 21/35 (60 proc.) – 19/36 (52 proc.)
Tritaškiai 8/20 (40 proc.) – 9/20 (45 proc.)
Baudos 8/11 (72 proc.) – 11/14 (78 proc.)
Atkovoti kamuoliai 22 – 32
Perimti kamuoliai 9 – 9
Klaidos 14 – 16
Rezult. perdavimai 16 – 10
Blokuoti metimai 1 – 2

„Žalgiris“: I.Vougioukas 22 (10/13 dvit.), R.Seibutis 11, M.Kalnietis 9 (5 rez. perd., 4 per. kam.), O.Hanlanas 9, M.Pocius 8, B.Motumas 8 (2 per. kam.), P.Jankūnas 4 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 3 (5 atk. kam., 3 per. kam.), R.Javtokas 0, K.Vecvagaras 0.

„Lokomotiv“: M.Delaney 21 (5/7 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam., 7 kld.), R.Broekhoffas 13 (6 atk. kam.), V.Claveras 12.

Pastarąjį kartą abu klubai „Žalgirio“ arenoje buvo susitikę prieš dvejus metus. Tuomet Krasnodaro krepšininkai Lietuvą paliko su šypsena veide, po dramatiškos kovos šventę pergalę 86:85.

19:47

Startinis „Žalgirio“ penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Brockas Motumas, Ianas Vogioukas, Edgaras Ulanovas.

19:49

1 min. Pirmuosius taškus pelnė I.Vogioukas, bet R.Broekhoffas atsakė tritaškiu – 3:2.

19:50

2 min. B.Motumas tritaškiu išvedė žalgiriečius į priekį. V.Claveras atsakė tuo pačiu – 6:5.

19:52

3 min. Po I.Vogioukas taškų šeimininkai ir vėl buvo priekyje. M.Delaney pelnė pirmuosius taškus ir dvitaškiu su pražanga išlygino rezultatą – 10:10.

19:54

4 min. „Žalgiriui“ ir toliau taškus rinko graikas. Pirmąjį tritaškį pataikęs M.Kalnietis suteikė žalgiriečiams jau šešių taškų persvarą – 16:10.

19:56

5 min. M.Delaney taip pat pataikė iš toli. E.Voronovas mažino skirtumą iki taško – 15:16.

19:57

6 min. I.Vogioukas smeigė dvitaškį, R.Broekhoffas dar vieną tritaškį ir rezultatas buvo lygus – 18:18.

20:00

7 min. V.Claveras ir R.Broekhoffas tolino Rusijos klubą. O.Hanlano tritaškis sumažino skirtumą iki taško – 21:22.

20:03

8 min. M.Delaney pataikė du baudos metimus. O.Hanlanas pridėjo dvitaškį, E.Ulanovas – tritaškį ir „Žalgiris“ vėl pirmavo – 26:24.

20:05

9 min. O.Hanlanas sumetė baudos metimus. K.Fesenko pataikė tik vieną – 25:28.

20:06

10 min. M.Pocius pataikė tritaškį. M.Delaney dar spėjo pataikyti dvitaškį.

20:06

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lokomotiv“ 31:27

20:10

11 min. S.Bykovas mažino skirtumą. M.Pocius pataikė antrą tritaškį iš eilės – 34:29.

20:13

12 min. S.Bykovas ir D.Draperis greitai sunaikino žalgiriečių pranašumą – 34:34.

20:17

14 min. Po A.Zubkovo dvitaškio pirmavo rusai – 36:34.

20:21

16 min. K.Fesenko ir B.Motumas apsikeitė dvitaškiais – 38:36.

20:24

17 min. R.Seibutis baudos metimais išlygino rezultatą. C.Singletonas išvedė į priekį rusus – 41:38.

20:28

19 min. M.Delaney didino skirtumą – 43:38.

20:29

20 min. M.Pocius pataikė dvitaškį.

20:29

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lokomotiv“ 40:43

20:46

21 min. V.Claveras dvitaškiu pradėjo antrąją rungtynių dalį. I.Vogioukas atsakė tuo pačiu – 42:45.

20:47

22 min. V.Clavero tritaškis, R.Seibučio dvitaškis – 44:48.

20:49

23 min. R.Seibutis dar labiau mažino skirtumą. M.Delaney pildė savo taškų kraitį – 50:46.

20:50

24 min. K.Fesenko ir R.Seibutis apsikeitė dvitaškiais – 48:52.

20:51

25 min. K.Fesenko didino skirtumą iki šešių taškų – 54:48.

20:56

26 min. R.Seibutis pataikė tritaškį, R.Broekhoffas – dvitaškį – 51:56.

20:58

27 min. Po O.Hanlano pražangos du baudos metimus pataikė D.Draperis – 58:51.

21:01

28 min. Po K.Fesenkos dvitaškio G.Krapikas prašė pasitarimo – 60:51.

21:03

29 min. Skirtumą mažino I.Vogioukas ir M.Kalnietis – 55:60.

21:04

30 min. M.Kalnietis pataikė dar vieną dvitaškį.

21:04

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lokomotiv“ 57:60

21:07

31 min. P.Jankūno tritaškis ir pirmieji taškai lygino rezultatą – 60:60.

21:09

32 min. M.Delaney išvedė į priekį Krasnodaro klubą. O.Hanlanas vėl lygino rezultatą – 62:62.

21:10

33 min. „Lokomotiv“ ir vėl pirmavo po R.Broekhoffo tritaškio. I.Vogioukas paliko taško skirtumą – 64:65.

21:16

35 min. M.Delaney ir A.Zubkovas pataikė svarbius tritaškius – 71:64.

21:19

36 min. B.Motumas mažino atsilikimą. E.Ulanovas gavo techninę pražangą ir M.Delaney pataikė baudos metimą – 67:72.

21:20

37 min. E.Voronovo dvitaškis – 74:67.

21:22

38 min. M.Kalnietis pataikė dvitaškį – 69:74.

21:23

39 min. P.Jankūnas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 70:74.

21:40

40 min. I.Vogioukas keturiais taškais iš eilės išlygino rezultatą, tačiau po E.Ulanovo pražangos du baudos metimus pataikė V.Claveras. M.Kalniečio lemiamas metimas buvo netaiklus.