2017 10 13 /22:07

Eurolygos starte „Žalgiris“ laimėjo nervų karą Kaune prieš „Crvena zvezda“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai namuose sugebėjo po nervingų rungtynių pergalingai startuoti naujojo sezono Eurolygoje. Kauniečiai pasiekė pergalę paskutinėmis mačo sekundėmis prieš Belgrado „Crvena zvezda“ – 78:76 (15:13, 28:27, 10:17, 25:19).
Paulius Jankūnas
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pergalei kojos vos nepakišo net 21 klaida. Paskutinėmis mačo sekundėmis atrodė, kad viskas yra gerai, tačiau neapsigynę žalgiriečiai praleido M.Bjelicos tritaškį likus žaisti 15 sekundžių.

Netrukus po kamuolio išmetimo iš užribio varžovas išmušė kamuolį iš E.Ulanovo rankų, tačiau šis jį vos lietė ir po klaidos „Crvena Zvezda“ turėjo 12 sekundžių paskutinei atakai. T.Rochestie pasirinko mesti tritaškį, kuris būtų atnešęs svečiams pergalę, tačiau E.Ulanovas sugebėjo apsiginti.

Prie pergalės ypač prisidėjo ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgirį“ į priekį 8 iš eilės taškais timptelėjęs K.Pangosas. Po to, kai svečiai laimėjo trečiąjį ketvirtį 17:10 ir atsiplėšė, kanadietis kartu su P.Jankūnu ir A.White'u pataikė keturis iš eilės tritaškius.

„Žalgiris“ užtikrintai laimėjo kovą dėl kamuolių (31:20), geriau metė dvitaškius, tačiau 21 klaida yra daugiau nei pavyko atlikti rezultatyvių perdavimų (17).

Rungtynėse nepasisekė A.Toupane'ui (2 tšk., 2 kld.), tačiau sunkiai LKL čempionate įsibėgėjęs P.Jankūnas mačą baigė su 28 naudingumo balais.

Kitą savaitę „Žalgiris“ kovą Eurolygoje pratęs Maskvoje, kur mes iššūkį „Chimki“.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 15 (3/4 dvit., 5 atk. kam., 3 rez. perd., 2 perimt. kam., 28 naud, bal.), K.Pangosas 14 (3 rez. perd., 3 kld.), E.Ulanovas 11 (6 atk. kam., 6 kld.), B.Daviesas (5 atk. kam.) ir A.White'as po 10 (2/2 trit., 5 atk. kam.).

„Crvena Zvezda“: M.Bjelica 18, P.Antičius 17, T.Rochestie 10 (7 rez. perd.).

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

22:07

T.Rochestie paskutinę sekundę nepataikė tritaškio per E.Ulanovą.

22:06

Likus 12 sek. E.Ulanovas prarado kamuolį.

22:04

Likus žaisti 15 sek. po puikaus perdavimo M.Bjelica visiškai laisvas pataikė tritaškį – 78:76.

22:02

40 min. Pavyko apsiginti nuo P.Antičiaus ir pražangą išprovokavęs E.Ulanovas likus 25 sek. sumetė baudas – 78:73.

21:58

39 min. K.Pangosas išprovokavo M.Bjelicos pražangą puolime, tačiau ataka nepavyko, o P.Antičius smeigė tritaškį – 74:73. Po minutės pertraukėlės pataikė K.Pangosas – 76:73.

21:56

38 min. B.Daviesas ir V.Micičius vienas po kito gavo penktąsias pražangas ir baigė savo rungtynes anksčiau laiko.

21:55

37 min. Nuostabi E.Ulanovo atkarpa. Dvi iš eilės laimėtos dvikovos vienas prieš vieną prieš B.Lazičių – 74:68.

21:53

37 min. Veteranas P.Antičius perėmė „Žalgirio“ tritaškių estafetę ir sumažino skirtumą iki metimo – 70:68. Piktas Š.Jasikevičius prašė minutės pertraukėlės.

21:50

36 min. T.Rochestie pelnė dvitaškį su pražanga, o V.Micičius įmetė tik vieną baudą. „Žalgiris“ iki to metimo buvo pataikęs visas 14 baudų – 70:65.

21:46

35 min. Slystelėjęs K.Pangosas nikstelėjo koją ir prarado kamuolį. Varžovai greitoje atakoje pataikė dvitaškį, bet P.Jankūnas atsakė pataikydamas tritaškį – 67:62.

V.Micičiaus klaida, kuri kauniečiams buvo jau 20-oji, tačiau pavyko apsiginti ir P.Jankūnas sumetė baudas – 69:62. K.Pangosas sveikas ir grįžo į aikštę.

21:44

34 min. Nuostabi serija! „Žalgiris“ jau buvo praradęs kamuolį, tačiau P.Jankūnas pasiaukojamai kovojo su varžovu, vėl jį perėmė ir A.White'as irgi pataikė tritaškį – 64:60.

21:42

33 min. E.Ulanovas perėmė kamuolį ir K.Pangosas smeigė antrąjį iš eilės tritaškį – 61:59.

21:39

32 min. K.Pangosas smeigė tritaškį (1/4) ir kauniečiai priartėjo iki taško – 58:59.

Ketvirtasis kėlinys

21:37

31 min. Tik prasidėjus ketvirčiui B.Daviesas puolime užsidirbo ketvirtąją pražangą. Po S.Jankovičiaus dvitaškio svečiai pabėgo jau 6 taškais – 59:53.

21:31

30 min. V.Micičius suklydo, o gynyboje kovodamas dėl kamuolio prasižengė jau ketvirtąjį kartą.

Į aikštę žengęs O.Dobričius sumetė baudas, paskutinėje „Žalgirio“ atakoje perėmė kamuolį ir prieš pat sireną įmetė du taškus. Svečiai priekyje 57:53.

21:29

29 min. Chaosas puolime tęsėsi, tačiau A.Kavaliauskas gavo teisę mesti baudas ir jas pataikė. Po ilgos pertraukos pelnyti taškai išlygino rezultatą – 53:53.

21:27

28 min. „Žalgirio“ puolimas užstrigo, A.Kavaliauskas prametė iš po krepšio, o kitoje aikštės pusėje patyręs M.Bjelica išprovokavo jau šeštąją pražangą ir persvėrė rezultatą – 51:53.

21:24

27 min. Veteranas M.Bjelica baudų metimais ištirpdė kauniečių persvarą iki taško (51:50). A.White'as netrukus padarė jau 15-ąją „Žalgirio“ klaidą, P.Antičius pataikė vieną baudą ir rezultatas po ilgo laiko vėl lygus – 51:51.

21:20

25 min. A.Kavaliausko baudų metimai padidino skirtumą iki 51:45, tačiau labai sunkų dvitaškį pataikė P.Antičius. Netrukus E.Ulanovas pametė jau ketvirtąjį kamuolį.

A.Kavaliauskas ir B.Daviesas prasižengė po trečiąjį kartą.

21:16

23 min. N.Radičevičiaus tritaškis ir sėkmingas M.Bjelicos žaidimas po krepšiu leido svečiams vėl priartėti iki 47:45.

21:14

Per pirmąsias dvi minutes svečiai išnaudojo visas komandines pražangas, o „Žalgiris“ neprasižengė nė karto.

Trečiasis kėlinys

21:13

22 min. K.Pangosas ketvirtį pradėjo metimo po prasiveržimo. „Žalgiris“ sustabdė dvi pirmąsias svečių atakas ir B.Davieso dėjimas po atkovoto kamuolio suteikė kauniečiams rekordinę persvarą – 47:40.

Perimt. kam.: 2 – 5

„Žalgiris“: B.Daviesas ir P.Jankūnas po 8, A.White'as 7, V.Micičius 6.

„Crvena Zvezda“: M.Bjelica 9, J.Feldeine'as 8, P.Antičius 6.

20:54

20 min. Paskutine turėjusioje būti kauniečių atakoje V.Micičius pataikė gražų akrobatinį metimą iš po krepšio, tačiau netrukus bereikalingai prasižengė iki ketvirčio pabaigos likus 4 sek. Po taiklių svečių baudų „Žalgiris“ pirmąją dalį užbaigė klaida – 43:40.

20:46

19 min. Iniciatyvos ir toliau ėmėsi P.Jankūnas, pataikęs ir du iš eilės metimus iš žaidimo. Netrukus po E.Ulanovo metimo puskabliu „Žalgirio“ persvara pirmą kartą pasiekė 6 taškų ribą – 41:35.

20:40

17 min. Senas vilkas P.Jankūnas išprovokavo dvi iš eilės pražangas ir keturiais baudų metimais išvedė kauniečius į priekį – 33:29.

20:35

15 min. Galingas A.White'o dėjimas varžovui per galvą po A.Milaknio perdavimo. Naujokas pelnė jau 7-ąjį tašką.

20:33

14 min. Pirmuosius taškus pagaliau pelnė ir K.Pangosas, puikiai prasiveržęs po krepšiu. Svečiai prieš tai jau buvo atitrūkę keturiais taškais, bet netrukus E.Ulanovas tritaškiu persvėrė rezultatą – 25:24.

20:29

13 min. Antrą kartą suklydęs K.Pangosas padarė jau net 7-ąją „Žalgirio“ klaidą, po kurios svečiai išsiveržė į priekį. Galingu dėjimu atsakė B.Daviesas – 20:20.

Antrasis kėlinys

20:26

11 min. Tritaškį smeigė ir A.Milaknis, atsilaisvinęs nuo varžovo po pastarojo slystelėjimo ant parketo – 18:15.

20:23

Įdomus Šaro sprendimas. Likus keliolikai sekundžių iki ketvirčio pabaigos į aikštę žengė jaunieji M.Arlauskas ir G.Masiulis. Netrukus pirmasis užsidirbo pražangą ir abu sėdo ant suolo. Kam taktines pražangas rinktis pagrindo žaidėjams, jeigu galima sužaisti taip? Abu jaunuoliai ant suolo grįžo plačiai šypsodamiesi.

20:20

10 min. Pirmasis „Žalgirio“ tritaškis – jį iš kampo pataikė naujokas A.White'as. 15:13.

20:17

8 min. Dar vienas Š.Jasikevičių tikrai nervinantis skaičius – 5 klaidos. „Žalgirio“ žaidėjai jau ne kartą strigo svečių gynyboje, po vieno tokio epizodo iniciatyvos drąsiai ėmęsis A.White'as pelnė pirmuosius karjeroje taškus Eurolygoje – 12:13.

20:15

7 min. Visi keturi kauniečių tritaškiai kol kas skriejo pro šalį – visi paleisti žaidėjams būnant laisviems.

20:12

6 min. Labai nesėkmingai mačą pradėjo K.Pangosas. Įžaidėjas prametė visus tris savo metimus, kartą suklydo ir strigo puolime. Po minutės pertraukėlės Š.Jasikevičius į aikštę metė P.Valinską.

20:10

4 min. B.Daviesas pelnė šeštąjį tašką, bet tik aikštėje pasirodęs P.Antičius iškart įmetė tritaškį. Netrukus pirmuosius taškus pelnė ir A.Kavaliauskas – 10:8.

20:08

3 min. Du iš eilės B.Davieso metimai iš po krepšio išvedė „Žalgirį“ į priekį 6:5.

20:06

A.Toupane'as pelnė pirmuosius „Žalgirio“ taškus šį sezoną. K.Pangosas jau dukart prametė tritaškį visiškai laisvas.

20:05

Pirmoje atakoje serbams nusišypsojo sėkmė. Dvitaškį su bauda pataikęs M.Lessortas prametė baudos metimą, tačiau kamuolys nukrito jam pačiam į rankas ir M.Bjelica su sirena smeigė tritaškį nuo lentos – 0:5.

Pirmasis kėlinys

20:01

„Žalgirio“ starto penketas: K.Pangosas, A.Toupane'as, E.Ulanovas, P.Jankūnas, B.Daviesas.

Paskutinis atnaujinimas 2017-10-13 20:01