2022 10 27

Karštame Belgrado pragare „Žalgirį“ sudegino amerikiečio šou ir netaiklios baudos

Kauno „Žalgiris“ (2-3) pasiekė dvi pergales per dvigubą Eurolygos savaitę namuose, tačiau išvykose ir toliau lieka be laimėjimų. Kovingai rungtyniavę Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje Belgrado „Štark“ arenoje 76:87 (22:20, 14:24, 21:16, 19:27) nusileido „Partizan“ (2-3) klubui.

Sausakimšų tribūnų palaikomas „Partizan“ kur kas solidžiau pradėjo rungtynes ir agresyviu spaudimu provokuodamas „Žalgirio“ klaidas iš karto atitrūko 11:3.

Kauniečius iš miego bandė budinti 5 taškus pelnęs Rolandas Šmitas, o galutinai svečiai iš Lietuvos prabudo prasidėjus keitimams. Nuo suolo pakilęs Lukas Lekavičius pelnė penkis taškus, Arnas Butkevičius padarė tą patį, o dar vienas L.Lekavičiaus tritaškis aidint kėlinio sirenai leido „Žalgiriui“ laimėti pirmą kėlinį – 22:20.

Antro kėlinio pradžioje „Žalgiris“ ir vėl įklimpo – kauniečiai nesugebėjo patys pelnyti taškų, o gynyboje vos per daugiau nei minutę pasiekė komandinių pražangų limitą ir „Partizan“ atitolo 27:22. Dar labiau svečius gramzdinti ėmė užsikūręs Kevinas Punteris – jis pelnė net 15 taškų iš eilės per daugiau nei penkias minutes ir sukrovė „Partizan“ dviženklę persvarą (40:30). Po dviejų ketvirčių Belgrado klubas pirmavo 44:36.

Šeimininkai geriau pradėjo ir trečią kėlinį, susikraudami rekordinį pranašumą (49:37), bet stipriai jų kortas sujaukė greitai ketvirtą pražangą gavęs lyderis K.Punteris.

Amerikiečiui sėdus ant suolo, „Žalgiris“ ėmė artėti link varžovų, o ypač sėkminga buvo atkarpa antroje kėlinio pusėje – „Partizan“ ėmus klysti vienoje atakoje po kitos, taškus greitose atakose rinko Ignas Brazdeikis, Arnas Butkevičius ir Keenanas Evansas, lemdami „Žalgirio“ spurtą 9:0 ir išlygintą rezultatą – 54:54. Galiausiai, prieš ketvirtą kėlinį „Žalgiris“ turėjo tik vieno metimo deficitą (57:60).

Lemiamo ketvirčio pradžioje I.Brazdeikis išlygino rezultatą (60:60), bet nesustabdomai žaidęs K.Punteris pridūrė dar aštuonis taškus ir sukrovė „Partizan“ ekipai saugesnę persvarą – 72:64.

K.Evansas dar buvo priartinęs „Žalgirį“ iki 4 taškų (70:74), bet paskutinėmis minutėmis kauniečius labiausiai baudė pražangos ir taiklūs oponentų baudų metimai bei pačių žalgiriečių netaiklūs šūviai po varžovų pražangų – to dėka serbai išsaugojo pranašumą ir pasiekė antrą iš eilės pergalę Eurolygoje.

Kauniečius gramzdino dėl pražangų nė 20 minučių nesužaidęs, tačiau net 26 taškus spėjęs surinkti „Partizan“ vedlys K.Punteris. Vien per antrą ketvirtį 15 taškų sumetęs amerikietis pataikė 7 dvitaškius iš 10, 3 tritaškius iš 4 ir 3 baudų metimus iš 4.

Būtent pastarieji buvo viena svarbiausių „Žalgirio“ pralaimėjimo priežasčių. Jei „Partizan“ sumetė net 88,9 proc. baudų (24/27), tai kauniečiai pataikė vos daugiau nei pusę – (11/21, 52,4 proc.).

Su dviem pergalėmis liekantis „Žalgiris“ ateinančią savaitę vėl žais savo sirgalių akivaizdoje – lapkričio 4-ąją Kaune viešės Berlyno ALBA.

„Partizan“: Kevinas Punteris 26 (10/14 metimai, 19,5 min.), Dante Exumas 11 (9/10 baud.), Zachas LeDay (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Mathiasas Lessort'as (8 atk. kam., 3 blk.) ir Jamesas Nunnally po 10.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 16 (3/8 trit., 9 rez. perd.), Rolandas Šmitas 11, Ignas Brazdeikis 10 (4 kld.), Tyleris Cavanaugh ir Lukas Lekavičius po 8, Arnas Butkevičius (4 per. kam.), Kevarriusas Hayesas (7 atk. kam., 4 blk.) ir Edgaras Ulanovas (5 rez. perd.) po 7, Laurynas Birutis 2. Tomas Dimša (7,5 min.) ir Mantas Kalnietis (1,5 min.) taškų nepelnė, Karolis Lukošiūnas nežaidė.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Partizan“ – „Žalgiris“ 87:76 (20:22, 24:14, 16:21, 27:19)

40 min. Kauniečiams nepavyko sukurti stebuklo, o „Partizan“ švenčia antrą pergalę iš eilės.

39 min. Retas I.Brazdeikio tritaškis (82:74).

39 min. M.Lessort'o taškai, ko gero, žudo intrigą (82:71).

39 min. „Žalgiris“ toliau pataiko kas antrą, „Partizan“ – beveik visus baudų metimus (80:71).

38 min. „Partizan“ naudojasi „Žalgirio“ pražangomis ir baudų metimais kraunasi galimai pergalingą persvarą (78:70).

38 min. Svarbus K.Evanso tritaškis (74:70).

37 min. T.Cavanaugh dvitaškis su pražanga (72:67).

36 min. „Partizan“ žaidėjai baudų metimus susimeta kone be klaidų (16/19), o „Žalgiris“ pataiko vos kas antrą (9/18). Skirtumas tarp komandų auga po K.Punterio dvitaškio su pražanga (72:64).

34 min. Pratrūkęs po teisėjų skirtos pražangos A.Butkevičiui technine pražanga baudžiamas K.Maksvytis. Tačiau „Partizan“ ja nepasinaudojo, o skirtumą mažina Tyleris Cavanaugh (65:62).

33 min. K.Punteris primena apie save, o Z.LeDay krauna iš viršaus (65:60).

31 min. Trys I.Brazdeikio taškai per dvi atakas ir rezultatas lygus (60:60).

III kėlinys. „Partizan“ – „Žalgiris“ 60:57 (20:22, 24:14, 16:21)

30 min. „Partizan“ vėl išsiveržė į priekį, bet viskas spręsis ketvirtame kėlinyje.

28 min. „Partizan“ nenustoja klysti, o po K.Evanso tritaškio rezultatas jau lygus! 54:54.

27 min. K.Hayesas blokuoja ketvirtą metimą, o I.Brazdeikis atsidaro taškų sąskaitą dėjimu ir sudėtingu metimu (54:49). Željko prašo pauzės.

25 min. R.Šmitas lyg Dirkas Nowitzki švysteli metimą ir toliau tempia „Žalgirį“ šiame kėlinyje (52:45).

24 min. R.Šmito tritaškis ir K.Evanso baudos leidžia artėti „Žalgiriui“, vienu metu turėjusiam jau 12 taškų deficitą (49:42).

22 min. Dvi iš eilės pražangas užsidirbęs K.Punteris jų turi jau keturias ir Ž.Obradovičius priverstas jį sodinti ant suolo (47:37).

21 min. K.Punteris neatvėso ir per ilgąją pertrauką (47:36).

II kėlinys. „Partizan“ – „Žalgiris“ 44:36 (20:22, 24:14)

20 min. Prastas antras kėlinys baigėsi. K.Punteris jame pelnė net 15 taškų.

19 min. Mantas Kalnietis debiutuoja Eurolygoje šiame sezone, L.Lekavičiui gavus trečią pražangą ir kauniečiams atsiliekant aštuoniais taškais (44:36).

18 min. Gynybą suaktyvinęs „Žalgiris“ vejasi oponentus (40:34).

16 min. K.Punteris du kartus iš eilės pelno du taškus su pražanga, prideda tritaškį ir skirtumas pirmąsyk dviženklis (40:30).

14 min. Po K.Maksvyčio pertraukėlės gera „Žalgirio“ atkarpa (31:30).

13 min. Žioplos klaidos tiesiog žudo „Žalgirį“... 31:25.

13 min. E.Ulanovo tritaškis, bet netrukus taškus pelno ir varžovų lyderis Kevinas Punteris (29:25).

12 min. Penkta komandinė pražanga per 83 sekundes antrame ketvirtyje, o serbai už tai baudžia (27:22).

12 min. „Partizan“ žymiai geriau pradeda antrą kėlinį, o „Žalgiris“ vos per minutę susirinko keturias komandines pražangas (25:22).

I kėlinys. „Partizan“ – „Žalgiris“ 20:22

10 min. L.Lekavičius uždaro kėlinį tritaškiu ir „Žalgiris“ pirmą kartą priekyje (20:22).

9 min. Arnas Butkevičius smeigia tritaškį iš to paties krašto, iš kurio įmetė lemiamą metimą prieš „Barcelona“. O jau netrukus Arnas įmetė ir dvitaškį po perimto kamuolio (20:19).

8 min. K.Hayesas laužo lanką, bet Jamesas Nunnally smeigė tritaškį, o už dar vieną grubią klaidą baudžia Dante Exumas (20:14).

7 min. Lukas Lekavičius vos pasirodęs aikštėje pelno 5 taškus ir verčia Ž.Obradovičių prašyti pertraukėlės (15:12).

5 min. R.Šmitas dvitaškiais leidžia „Žalgiriui“ bent iš dalies atlaikyti didelį serbų spaudimą (15:7).

3 min. Yamas Madaras pataikė tritaškį, o „Partizan“ spaudimas veikia – „Žalgiris“ klysta jau antrąkart (7:3).

2 min. R.Šmitas baudos metimu atidaro „Žalgirio“ taškų sąskaitą (2:1).

1 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė „Partizan“ prancūzas Mathiasas Lessort'as (2:0).

„Žalgirio“ starto penketas: Keenanas Evansas, Ignas Brazdeikis, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas, Kevarriusas Hayesas.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti