TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Dviženklį pranašumą paleidęs „Žalgiris“ supleškėjo Belgrado pragare

Puikiai pradėjęs rungtynes Kauno „Žalgiris“ (8-15) neatsilaikė pragariškoje Belgrado „Štark“ arenos atmosferoje. Andrea Trinchieri auklėtiniai 72:81 (26:22, 17:23, 16:16, 13:20) nusileido Željko Obradovičiaus treniruojamam „Partizan“ (12-11) klubui.
Keenanas Evansas
Keenanas Evansas / zalgiris.lt nuotr.

Nors sausakimšos „Štark“ arenos tribūnos kaip visada įspūdingai palaikė Serbijos klubą, „Žalgiris“ labai įkvepiančiai pradėjo rungtynes.

Keenanas Evansas smeigė du tritaškius, Dovydas Giedraitis du kartus apšvarino Keviną Punterį aikštės viduryje, o kauniečiai sužaidus vos tris minutes pirmavo 15:4.

Oponentus pabudino įspūdingą pirmą kėlinį sužaidęs PJ Dozieras, kuris vienas surinko net 15 taškų ir leido „Partizan“ pirmąjį kėlinį pralaimėti tik 4 taškais – 22:26.

Antrajame ketvirtyje prie PJ Doziero prisijungė ir Zachas LeDay – buvęs žalgirietis per kėlinį pelnė 8 taškus ir jo pabaigoje pirmą kartą išvedė „Partizan“ į priekį. Įpusėjus susitikimui šeimininkai pirmavo 45:43.

Po ilgosios pertraukos „Partizan“ sugrįžo gynybiniu penketu ir kaip reikiant supančiojo „Žalgirio“ puolimą, kuris per šešias minutes sugeneravo tik 4 taškus. Belgrado klubas tuo naudojosi ir pabėgo 55:47.

Vis dėlto kauniečius vėl išjudino K.Evansas, smeigęs tritaškį. Prie jo prisijungė ir Brady Manekas bei Dovydas Giedraitis, o po dar vieno K.Evanso šūvio „Žalgiris“ vėl išlygino rezultatą – 59:59.

Tačiau ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ įklimpo į dar vieną duobę. Per daugiau nei pusę kėlinio kauniečiai pelnė tik 2 taškus, o „Partizan“ daugiausiai baudų metimais ir Franko Kaminsky pastangomis nutolo iki dviženklio atstumo – 73:61.

Per likusį laiką žalgiriečiai dar bandė gelbėtis, bet arčiau negu iki 8 taškų priartėti jiems nepavyko.

„Žalgiris“ po šio pralaimėjimo išliko 16-oje vietoje. Nuo 10-osios, kuri garantuotų patekimą į įkrintamąsias varžybas, kauniečiai atsilieka keturiais laimėjimais, o iki reguliariojo sezono pabaigos liko jau tik 11 turų.

Ateinanti savaitė Eurolygoje bus dviguba – „Žalgiris“ namuose priims Stambulo „Anadolu Efes“ ir Atėnų „Panathinaikos“.

„Partizan“: PJ Dozieras 23 (8/10 dvit.), Zachas LeDay 21 (5/7 dvit., 8/8 baud., 5 atk. kam., 28 naud. bal.), Frankas Kaminsky 12, Kevinas Punteris 8 (5 atk. kam., 5 kld.).

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 25 (4/9 trit.), Laurynas Birutis 11 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), Rolandas Šmitas 9 (6 atk. kam., 4 kld.), Dovydas Giedraitis 7 (3 per. kam.), Kevarriusas Hayesas 6, Arnas Butkevičius ir Lukas Lekavičius po 4, Brady Manekas ir Edgaras Ulanovas po 3. Edmondas Sumneris ir Tomas Dimša taškų nepelnė.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Partizan“ – „Žalgiris“

40 min. Žalgiriečiai dar mėgino užsikabinti, bet „Partizan“ buvo per toli.

38 min. R.Šmitas dar krauna iš viršaus ir gaivina „Žalgirio“ viltis (77:69).

36 min. K.Evansas trimis baudų metimais švelnina skirtumą (73:64).

36 min. Žalgiriečiai renkasi nereikalingas pražangas, o „Partizan“ baudų metimais tolsta (73:61).

34 min. Įspūdingas PJ Doziero metimas su pražanga ir vėl tolsta „Žalgirio“ varžovai (69:61).

32 min. K.Evansas aptildo „Štark“ areną po sėkmingos „Partizan“ atkarpos (65:61).

III kėlinys. „Partizan“ – „Žalgiris“ 61:59

30 min. Prieš ketvirtą kėlinį kauniečiai turi neženklų deficitą.

29 min. Į tritaškių vakarėlį prisijungia ir D.Giedraitis, lyginantis rezultatą (59:59).

28 min. K.Evanso jau ketvirtas tritaškis (57:56).

28 min. B.Maneko tritaškis (55:53).

27 min. K.Evanso sąskaitoje po dar vieno tritaškio – jau 17 taškų (55:50).

26 min. K.Punteris verčia taškus, šeimininkai tolsta (55:47).

25 min. Z.LeDay smeigia tritaškį ir „Partizan“ persvara tampa rekordine (51:47).

24 min. L.Birutis laužo lanką po K.Evanso perdavimo (48:47).

21 min. L.Birutis atidaro kėlinį taškais (45:45).

II kėlinys. „Partizan“ – „Žalgiris“ 45:43

20 min. „Žalgiris“ minimaliai pralaimi pirmąją rungtynių pusę (45:43).

19 min. Z.LeDay pirmą kartą išveda į priekį „Partizan“ ekipą (43:41).

19 min. L.Birutis žaidžia naudingai, bet Z.LeDay pataiko neįtikėtiną metimą ir vėl lygu (39:39).

17 min. Z.LeDay lygina rezultatą, bet netrukus tritaškį smeigia R.Šmitas (34:37).

16 min. J.Nunnally priartina „Partizan“ iki vieno metimo (30:32).

14 min. „Žalgiriui“ taškus rinkti jau gerokai sunkiau, o „Partizan“ laikosi šalia (26:30).

11 min. K.Evansas antrą kėlinį atidaro perimtu kamuoliu ir dvitaškiu (22:28).

I kėlinys. „Partizan“ – „Žalgiris“ 22:26

10 min. Rezultatyvus kėlinys baigėsi „Žalgirio“ persvara.

9 min. PJ Dozieras žaidžia neįtikėtiną kėlinį – Eurolygos naujokas pelnė jau 15 taškų (18:22).

8 min. A.Butkevičius gelbėja „Žalgirio“ ataką kosminiu metimu nuo tritaškio, tačiau PJ Dozieras nesustabdomas ir toliau (15:22).

7 min. PJ Dozieras toliau siaučia, bet jam atsako ir L.Lekavičius (13:19).

6 min. Dar vienas L.Biručio metimas, bet „Partizan“ gretose spindi 8 taškus surinkęs PJ Dozieras (11:17).

4 min. E.Ulanovas įmeta puskablį ir skirtumas toliau auga (4:15).

3.Birutis, o Ž.Obradovičius greitai prašo pertraukėlės (3:12).

3 min. D.Giedraitis dar sykį apšvarina K.Punterį ir vėl pelno lengvą dvitaškį (3:10).

2 min. Dar vienas K.Evanso šūvis (1:8).

1 min. „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidaro tritaškį pataikęs K.Evansas, o netrukus Keviną Punterį apvagia ir taškus pelno D.Giedraitis (0:5).

„Žalgirio“ starto penketas: Keenanas Evansas, Dovydas Giedraitis, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas ir Laurynas Birutis.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti