2014 01 10 /22:42

Lietuviai žaidė kukliai, bet „Unicaja“ po įtemptos kovos palaužė „Anadolu Efes“

Pirmąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape iškovojo Mindaugo Kuzminsko ir Domanto Sabonio atstovaujamas Malagos „Unicaja“ (1/1) klubas, kuris svečiuose 74:72 (20:17, 17:19, 17:23, 20:13) nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ (0/2) ekipą.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / „Scanpix“ nuotr.

Nors prieš paskutinį ketvirtį „Unicaja“ atsiliko 54:59, lemiamo ketvirčio pradžioje surado jėgų spurtuoti ir išsiveržė į priekį. Paskutinėmis kėlinio minutėmis kova vyko taškas į tašką ir prasidėjo baudų metimų žaidimas. Likus kelioms sekundėms iki mačo pabaigos turkai turėjo kamuolį savo rankose ir galėjo išplėšti pratęsimą. Tačiau Keremo Gonlumo metimas tikslo nepasiekė ir pergalę 74:72 šventė Malagos ekipa.

Lietuviai prie pergalės prisidėjo kukliai. Mindaugas Kuzminskas per 8 minutes pelnė 5 taškus (0/1 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 2/2 baudų metimų), atkovojo 2 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas ir kartą pažeidė taisykles.

D.Sabonis žaidė 6 minutes ir taškų pelnyti nespėjo (0/1 dvitaškių), atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus prasižengė bei kartą suklydo.

„Unicaja“: Zoranas Dragičius 17, Ryanas Toolsonas 16, Vladimiras Štimacas 11, Franas Vazquezas 10 (6 atk. kam.).

„Anadolu Efes“: Scotty Hopsonas 15, Birkanas Batukas 12, Duško Savanovičius 11, Milko Bjelica 9, Jamonas Gordonas 8, Semihas Erdenas 7.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas