2020 09 13

Mače dėl trečiosios vietos – 45 minutes trukusios taškų lenktynės ir graikų triumfas

„EuroLeague We’re Back Preseason Tour“ turnyre trečiąją vietą tik po dramatiškos kovos iškovojo Atėnų „Panathinaikos“. Graikijos klubas po pratęsimo įspūdingo rezultatyvumo rungtynėse 110:102 (26:23, 23:20, 19:22, 24:27, 18:10) palaužė Berlyno ALBA.
Atėnų „Panathinaikos“ – Berlyno „Alba“
Atėnų „Panathinaikos“ – Berlyno „Alba“ / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Abi daugiau į puolimą orientuotos ekipos rungtynes pradėjo ypatingai aukštu tempu – jau per pirmąsias 2 minutes buvo pataikyti net 5 tolimi metimai, o iš viso pirmajame ketvirtyje tinklelį skrodė 9 tritaškiai.

PAO kėlinio pabaigą sužaidė kiek solidžiau ir turėjo trapų 3 taškų pranašumą (26:23), kurį antrojo ketvirčio pradžioje po pavyko užauginti iki šešių (31:25).

Aito Garcios auklėtiniai iš kovos nesitraukė ir trijų minučių atkarpą laimėjo 11:2 (36:33), tačiau tuomet apie savo priminė du tritaškius įskraidinęs „Panathinaikos“ gynėjas Marcusas Fosteris, iš viso per pirmą žaidimo pusę pataikęs visus 4 tritaškius ir surinkęs 14 taškų – jo vedama ekipa buvo priekyje 49:43.

Po pertraukos į aikštę grįžę krepšininkai pagaliau pademonstravo pirmuosius gyvybės ženklus gynyboje, tačiau įpusėjus kėliniui abi ekipos ir vėl įsivėlė į „bėk ir mesk“ žaidimą bei žiūrovus lepino trumpomis ir rezultatyviomis atakomis.

Nugalėtojų klausimas sprendėsi paskutinėmis ketvirtojo kėlinio minutėmis, tačiau kaip vėliau paaiškėjo, 40 žaidimo minučių buvo per maža.

Peytonas Siva tolimu metimu likus 45 sek. išvedė ALBA į priekį (92:91), o apsigynę Vokietijos čempionai turėjo galimybę ir įtvirtinti savo pergalę. Visgi jų ataka buvo nesėkminga, o vieną baudą iš dviejų realizavęs Ioannis Papapetrou ekipas pasiuntė į pratęsimą.

Papildoma penkių minučių atkarpa priklausė PAO ir jos gynėjui M.Fosteriui. Amerikietis pataikė dar keletą labai svarbių tritaškių ir tapo dramatiškos pergalės kalviu.

190 cm ūgio gynėjas iš viso surinko net 29 taškus ir pataikė 7 tritaškius iš 9.

Vokiečiai šiame mače pataikė 14, graikai – 15 tolimų metimų.

Atėnų „Panathinaikos“: Marcusas Fosteris 29 (4/5 dvit., 7/9 trit., 29 naud. bal.), Nemanja Nedovičius (4/5 dvit., 3/7 trit., 3 rez. perd.) ir Ioannis Papapetrou (3/5 trit., 23 naud. bal.) po 19, Zachas Auguste'as 12 (7 atk. kam.).

Berlyno ALBA: Johannesas Thiemannas 21 (8 atk. kam.), Maodo Lo 17 (6 rez. perd.), Nielsas Giffey (3/5 trit.) ir Luke'as Sikma (6 atk. kam., 3 rez. perd., 3 per. kam., 6 kl., 17 naud. bal.) po 14, Peytonas Siva (4 atk. kam., 5 rez. perd., 17 naud. bal.) ir Jaysonas Grangeris (3 rez. perd.) po 13.

„EuroLeague We’re Back Preseason Tour“ finalas tarp Kauno „Žalgirio“ ir Milano „Olimpia“ komandų prasidės nuo 19 val.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?