2021 10 22

„Pagaliau!“: Vokietijos spaudoje – džiaugsmas dėl pirmos pergalės ir mega sugrįžimo Kaune

Miunchenas lengviau atsiduso – „Bayern“ sugrįžo iš gilios duobės ir nugalėjęs Kauno „Žalgirį“ pasiekė pirmąją pergalę Eurolygoje. Lengvesnis atodūsis buvo juntamas ir Vokietijos spaudoje penktadienio rytą.

„Pagaliau! „Bayern“ žaidėjai Kaune švenčia pirmąją pergalę Eurolygoje“, – trimituoja vokiečių portalas „Abendzeitung“.

Žodis „pagaliau“ pavartotas ne vieno šalies žiniasklaidos kanalo antraštėje ar naujienoje.

Pernai iki ketvirtfinalio nužygiavęs ir ten akis Milano milijonieriams draskęs bavarų klubas šį sezoną pradėjo kamuojamas traumų ir pralaimėjo pirmus keturis mačus Eurolygoje.

Pergalių sąskaitą pavyko atsidaryti tik Kaune penktajame ture, bet ir čia lengva nebuvo – „Žalgiris“ antrajame kėlinyje turėjo net 16 taškų pranašumą.

„Bayern“ neatėjo į rungtynes prieš lietuvius, kurie dar neturi pergalių, ir atsiliko vis didesniu skirtumu„“, – prisiminė susitikimo pradžią sport1.de.

„Žalgiris“ buvo geriau pasiruošęs pirmoje pusėje ir nusiėmė maždaug trečdaliu daugiau kamuolių po krepšiais. Lietuviai susikrovė 12 taškų persvarą prieš ilgąją pertrauką„“, – pažymėjo ir „Bild“.

„Atrodė, kad laukia penktas pralaimėjimas iš eilės, kai trenerio Andrea Trinchieri komanda po labai silpno starto atsiliko net 16 taškų“, – pripažino „Abendzeitung“.

„Bayern“ pradėjo rungtynes netvarkingai ir pirmą metimą pataikė tik ketvirtą minutę„“, – prisiminė „Kicker“.

Bet po ilgosios pertraukos situacija pasikeitė. „Bayern“ greitai panaikino dviženklę „Žalgirio“ persvarą ir paskutinę trečiojo kėlinio minutę išlygino rezultatą 52:52.

„Trinchieri komanda prabudo trečiajame kėlinyje, o Darruno Hilliardo tritaškis likus šešioms minutėms suteikė Miunchenui persvarą pirmą kartą rungtynėse“, – rašo sport.sky.de.

Galiausiai, mačo nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

Likus vos daugiau nei minutei rezultatas dar buvo lygus 70:70, bet du Deshauno Thomaso dvitaškiai išvedė „Bayern“ į priekį 74:71.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

„Deshaunas Thomasas pataikė pergalingus metimus: paskutinę minutę jis pelnė taškus dvejose atakose paeiliui, likus 39 sekundėms suteikdamas komandai 3 taškų persvarą“, – rašo „Abendzeitung“.

Tiesa, net ir po sėkmingų amerikiečio epizodų „Bayern“ pergalės dar neužsitikrino.

Rezultatą iš pradžių galėjo lyginti tritaškį švystelėjęs Mantas Kalnietis, o paskutinę sekundę desperatišką bandymą dar atliko ir Edgaras Ulanovas.

„Vaikščiojome ant peilio ašmenų iki pabaigos, kol lietuviai prametė paskutinį tritaškį“, – teigė sport1.de.

Apibendrindami vokiečiai džiaugėsi tiek pergale, tiek pademonstruotu charakteriu ir panaikintu dviženkliu deficitu.

„Mega sugrįžimas! „Bayern“ iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje“, – trimitavo sport.de.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Othello Hunter

„Nesėkmingas startas buvo kompensuotas galingu pasivijimu – „Bayern“ nugalėjo „Žalgirį“ ir laimėjo pirmą kartą Eurolygoje“, – rašė „Abendzeitung“.

Daug dėmesio sulaukė pirmą kartą šį sezoną aikštėje pasirodęs „Bayern“ lyderis Vladimiras Lučičius. Jis žaidė net 33 minutes ir pelnė 17 taškų.

„Sugrįžęs po COVID-19, Lučičius šventė pergalę debiutinėse rungtynėse ir buvo rezultatyviausias komandoje. Jis laikė komandą ant savo pečių pirmoje pusėje“, – teigė basketball.de.

Vokiečiai skyrė šiek tiek dėmesio ir tautiečiui, žaidžiančiam Kauno klube – Nielsui Giffey.

„Vokietijos rinktinės žaidėjas Nielsas Giffey traukė dėmesį, ypač pirmoje pusėje, bei iš viso pelnė 11 taškų“, – pažymėjo basketball.de.

Atidavė duoklę vokiečiai ir „Žalgiriui“.

„Žalgiris“ įnirtingai kovėsi, bet laimėjo „Bayern“, – teigė sport1.de.

Laimėję pirmąsyk bavarai palypėjo iš Eurolygos dugno, kuriame paliko „Žalgirį“ – kauniečiai yra vieninteliai, dar neragavę pergalės skonio Eurolygoje.