2023 04 06

Kaunas kraustosi iš proto: žaliai balti Nemuno salos riteriai patiesė „Maccabi“!

Vienose svarbiausių sezono rungtynių Kauno „Žalgirio“ krepšininkai itin dramatiškai 68:67 (17:17, 25:28, 14:7,12:15) nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ ekipą. Tai buvo priešpaskutinis mačas Eurolygos reguliariajame sezone kauniečiams, kurie vis dar nagais ir dantimis bando kabintis į atkrintamąsias.

Į aštuonetą pakilti „Žalgiris“, turintis 18 pergalių ir 15 pralaimėjimų, galėjo jau ketvirtadienį, tačiau nesulaukė Stambulo „Fenerbahče“ (19-14) arba Vitorijos „Baskonia“ (18-15) pralaimėjimų.

Paskutines Eurolygos reguliariojo sezono rungtynes žalgiriečiai žais išvykoje prieš Miuncheno „Bayern“ balandžio 14-ąją.

„Maccabi“ šis pralaimėjimas garantavo vietą atkrintamosiose.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Kauno „Žalgiris“ – Tel Avivo „Maccabi“

Pirmas kėlinys buvo visiškai lygus – 17:17. Nors Ignas Brazdeikis patempė „Žalgirį“ į priekį puolime, „Maccabi“ gerai kovojo dėl kamuolių, o Joshas Nebo naudojosi spragomis šeimininkų pikenrolo gynyboje.

Antrajame kėlinyje Tel Avivo žaidėjai suvertė net 28 taškus, bet 25 sugebėjo pelnyti ir „Žalgiris“. „Maccabi“ ėmė pataikyti tritaškius ir pridarė aibę problemų puolime „Žalgiriui“. Nors vienu metu Izraelio ekipa spurtavo ir krovėsi persvarą, Kazio Maksvyčio komanda atsakė spurtu 7:0.

42:45 atsiliko „Žalgiris“ po dviejų kėlinių.

Puikia gynyba į aikštę žengė „Žalgiris“ po pertraukos. Pirmųjų taškų „Maccabi“ laukė daugiau nei tris minutes, o Kevarriusas Hayesas sukūrė įspūdingą epizodą, kuomet atkovotą kamuolį puolime pavertė dėjimu su mėsomis.

Net 14:7 trečiąjį kėlinį laimėjo žalgiriečiai ir su nedidele persvara žengė į lemiamą ketvirtį – 56:52.

Tikras nervų karas vyko per paskutines 10 mačo minučių. Iš pradžių Wade‘as Baldwinas tildė tribūnas metimu iš savo aikštės pusės, vėliau aistruolius iš kėdžių vėl kėlė Arnas Butkevičius, galingai krovęs iš viršaus.

Pergalę galiausiai lėmė taiklus I.Tayloro baudos metimas ir gera gynyba. Paskutinei atakai „Maccabi“ turėjo 21 sekundę, laikė kamuolį iki rungtynių pabaigos, tačiau W.Baldwinas nepataikė.

Rolandas Šmitas nugalėtojams pelnė 13 taškų, atkovojo 4 kamuolius, perėmė 4 kamuolius ir surinko 18 naudingumo balų.

Lemiamą baudą pataikęs I.Tayloras iš viso pelnė 12 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Varžovams Jarellas Martinas ir W.Baldwinas pelnė po 12 taškų. Pastarasis, beje, dar išdalino net 10 rezultatyvių perdavimų.

„Žalgiris“ pataikė 60 proc. dvitaškių (24/40) ir tik 22 proc. tritaškių (5/23), bet laimėjo kovą dėl kamuolių 38:33. Abi komandos suklydo po 12 kartų.

„Žalgiris“: R.Šmitas 13 (4 atk. kam., 4 per. kam.), I.Tayloras 12, I.Brazdeikis 9, A.Butkevičius 8 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), A.Polonara 7, E.Ulanovas 6, L.Lekavičius 5, T.Dimša ir K.Hayesas po 3, L.Birutis 2.

„Maccabi“: W.Baldwinas (10 rez. perd.) ir J.Martinas po 12, L.Brownas ir J.Nebo po 11, J.Cohenas 10.

Spaudos konferencija:

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Maccabi“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“

40 min. Viskas! Neužpuolė W.Baldwinas!

Likus 21 sek. Brazdeikis prarado kamuolį, J.Nebo dukart nepataikė iš po krepšio! I.Tayloras išprovokavo pražangą ir stojo mesti baudų. Pataikė vieną – 68:67.

39 min. E.Ulanovo dvitaškis – 67:67.

38 min. J.Nebo blokavo I.Tayloro metimą, o netrukus stojo prie baudų linijos. „Žalgiris“ atsilieka – 65:67.

Tritaškį laisvas dar prametė I.Brazdeikis.

36 min. J.Nebo pelnė sunkų dvitaškį, tą patį padarė ir W.Baldwinas – 65:65.

35 min. Arnas Butkevičius! Koks dėjimas! Koks netrukus Isaiah Tayloro prasiveržimas! Esam priekyje – 65:61.

34 min. Stringa atakos. J.Nebo taiklia bauda lygina rezultatą – 61:61.

33 min. A.Polonaros dvitaškis – 61:57.

32 min. Iggy dvitaškis įkvepia energijos.

BET KAS ČIA NUTIKO KĄ TIK?! WADE'AS BALDWINAS PATAIKĖ IŠ SAVO AIKŠTĖS PUSĖS! KOSMOSAS.

31 min. Nervinga kėlinio pradžia – 56:54.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 56:52

30 min. Iggy prasiveržimas – 56:52.

29 min. Lygu po L.Browno metimo, tačiau L.Birutis verčia taškus prieš J.Nebo – 54:52.

27 min. Tik penki kol kas praleisti taškai šiame kėlinyje – 52:50.

26 min. Neįtikėtina įtampa šiandien Nemuno saloje – 50:50.

24 min. Beveik pusketvirtos minutės laukė pirmų taškų „Maccabi“, tačiau galiausiai pralaužė ledus L.Brownas.

KĄ ČIA PADARĖ K.HAYESAS?! KOOOKS DĖJIMAS! BEPROTIŠKA – 50:48.

23 min. R.Šmitas gavo kamuolį po krepšiu prieš L.Browną ir nepaliko šansų amerikiečiui. Netrukus – dar du latvio taškai greitoje atakoje. Nuostabi kėlinio pradžia 48:45.

21 min. Dvitaškiu pradėjo antrąją mačo pusę šeimininkai – 44:45.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 42:45

20 min. Nesuveikia gynyba, bet veikia puolimas. I.Tayloro tritaškis – 42:43.

19 min. Puikiai provokuoja varžovo pražangą puolime K.Lukošiūnas! Labai sunkus gynyboje kėlinys kol kas – 40:43.

18 min. Valmieros terminatorius žvejoja tritaškį, bet sunku gintis pastaruoju metu šeimininkams – 38:40.

17 min. Dar vienas R.Šmito prasiveržimas veidu į krepšį nuo pat tritaškio linijos – 33:38.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Kauno „Žalgiris“ – Tel Avivo „Maccabi“

16 min. Koks puikus žaidėjas yra A.Butkevičius! Pataisė jis A.Polonaros metimą, bet L.Brownas dar kartą taiklus iš toli. Deficitas – 31:35.

15 min. Arnas Butkevičius pataikė akrobatinį dvitaškį ir rezultatas greitai tapo lygus. Nuostabu! Jau 7:0 spurtas.

Prikalbėjau. Tritaškį pataikė J.Martinas...

14 min. Jau septyni taškai skyrė ekipas, tačiau Tomas Dimša įpurtė tritaškėlį, o Achille Polonara perėmė kamuolį ir dėjo į krepšį. Odedas Kattashas paprašė pertraukėlės, „Žalgiris“ atsilieka – 27:29.

13 min. Galėjome tikėtis, kad Pesachą švenčiantys „Maccabi“ nariai užsisėdėjo prie stalų vakar, bet atrodo, kad jie puikiai pasirengę mūšiui Kaune...

Apie Izraelio ekipos šventę skaityti galite ČIA.

12 min. Ačiū, Lukai! Kaip sudirbo gynyboje L.Lekavičius, pelnęs dvitaškį po perimto kamuolio. Deja, bet J.Martinas įkalė dvitaškį su pražanga. Atsiliekame keturiais taškais – 22:26.

11 min. A.Polonara ir D.Hilliardas pataikė po tritaškį, dar vieną pridėjo ir J.Martinas. Kazys šaukia pasitarimą – 20:23.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Maccabi“ 17:17

10 min. Kėlinį sėkmingiau užbaigė „Maccabi“. Lygu.

9 min. Puikus Ulios prasiveržimas – 17:13.

8 min. L.Lekavičius įkrėtė tritaškį vos pasirodęs aikštėje – 15:13.

Oi kokia vėliau sekė ilga „Maccabi“ ataka su keliais iš eilės puolime atkovotais kamuoliais, tačiau pavyko nuo jos apsiginti.

7 min. Rūlė Šmitas vagia kamuolį iš L.Browno ir greitoje atakoje kala iš viršaus – 12:11.

6 min. Dar viena peržiūra dėl nesportinės pražangos. Vėl lieka galioti paprasta pražanga „Maccabi“ puolėjui J.Cohenui.

5 min. Antrą kartą jau šiose rungtynėse J.Nebo išlenda vienas prieš krepšį po žalgiriečių klaidos pikenrolo gynyboje. Taškais atsako I.Brazdeikis – 8:8.

4 min. „Žalgiris“ reikalauja nesportinės pražangos W.Baldwinui, bet teisėjai su tuo nesutinka. Diskusijas tęsia K.Maksvytis, tačiau sprendimas jau priimtas.

3 min. Koooks Iggy Brazdeikio prasiveržimas ir dėjimas iš viršaus! Puikiai. Netrukus R.Šmitas veržėsi pats ir atliko rezultatyvų perdavimą E.Ulanovui – 6:6.

2 min. R.Šmitas užsibaigė greitą ataką dvitaškiu – 2:2.

1 min. Na ką, važiuojam! Mačą dėjimu pradėjo J.Nebo, I.Brazdeikis laisvas nepataikė tritaškio.

Starto penketai:

„Žalgiris“: Isaiah Tayloras, Ignas Brazdeikis, Arnas Butkevičius, Edgaras Ulanovas ir Rolandas Šmitas.

„Maccabi“: Lorenzo Brownas, Wade'as Baldwinas, Bonzie Colsonas, Jake'as Cohenas, Joshas Nebo.