2021 03 30 /22:42

„Žalgiris“ nutraukė pralaimėjimų seriją, bet atkrintamosiose nežais

Fantastiškai po ilgosios pertraukos atsitiesęs Kauno „Žalgiris“ (16-16) nutraukė keturių pralaimėjimų seriją, tačiau prarado net ir teorines viltis patekti į Eurolygos ketvirtfinalį. Žalgiriečiai namuose 96:86 (21:23, 20:28, 27:10, 28:25) palaužė Berlyno ALBA (11-21).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prieš rungtynes, per jų pertrauką ir po finalinės sirenos aktualiausių įvykių aptarimą galėjote žiūrėti 15min laidoje „Karštom pėdom“.

Trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose atkarpą 48:17 laimėjęs „Žalgiris“ į atkrintamąsias varžybas galėjo prasmukti tik palankiai susiklosčius daugybei rungtynių. Vienose iš jų Maskvos CSKA šįvakar nugalėjo Sankt Peterburgo „Zenit“, tačiau būtino Vitorijos „Baskonia“ pralaimėjimo Atėnuose kauniečiai nesulaukė ir visos „Žalgirio“ viltys išgaravo.

ALBA pabėgo jau pačiomis pirmosiomis rungtynių akimirkomis, kai pataikę du tritaškius svečiai pirmavo 8:2.

Nors „Žalgiris“ toliau pabėgti varžovams neleido, vokiečiai pirmavo visą laiką pirmoje rungtynių pusėje, kol galiausiai truktelėjo į priekį antrojo ketvirčio pabaigoje – spurtas 10:2 leido Berlyno ekipai pirmauti 51:41 įpusėjus rungtynėms.

Panašu, kad per ilgąją pertrauką Martino Schillerio auklėtiniams išsakytos pastabos suveikė, nes gynybą sutankinę žalgiriečiai po spurto 17:3 pirmą kartą persvėrė rezultatą – 62:58.

Trečiojo kėlinio pabaigoje dar sužibėjo ir Karolis Lukošiūnas. Iki tol per visą sezoną tik keturis tritaškius įmetęs lietuvis kėlinį užbaigė dviem tolimomis bombomis ir leido „Žalgiriui“ laimėti ketvirtį net 17 taškų skirtumu bei pirmauti 68:61. Iš viso K.Lukošiūnas šiose rungtynėse pataikė net keturis tritaškius – daugiausiai per trumpą karjerą.

Panašu, kad K.Lukošiūno šūviai galutinai išmušė svečius iš vėžių. „Žalgiris“ įspūdingai pradėjo ir ketvirtąjį kėlinį, jam įpusėjus susikrovė net 21 taškų persvarą (89:68) ir įtikinamai laimėjo rungtynes nepaisant Jaysono Grangerio protrūkio mačo pabaigoje, kai per labai trumpą laiką urugvajietis sumetė net 13 taškų.

„Žalgirį“ į pergalę vedė sezono rungtynes sužaidęs Lukas Lekavičius. 27-ąjį gimtadienį šįvakar minintis įžaidėjas sumetė visus penkis tritaškius ir pelnė net 21 tašką.

Iš viso „Žalgiris“ šiame mače pataikė net 16 tritaškių iš 24, o pergalei neprireikė net didesnio Mariaus Grigonio indėlio – „Žalgirio“ lyderis pirmą metimą iš žaidimo išmetė tik ketvirtojo kėlinio viduryje, o rungtynes užbaigė surinkęs 6 taškus.

Šios rungtynės buvo pirmos vokiškos dvigubos savaitės metu – ketvirtadienį Miunchene žalgiriečiai bandys įveikti „Bayern“. Tai bus priešpaskutinis Eurolygos sezono mačas, o reguliarųjį sezoną kauniečiai po savaitės užbaigs namuose prieš Atėnų „Panathinaikos“.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21 (5/5 trit., 5 rez. perd.), Thomasas Walkupas (3/5 trit., 5 rez. perd.) ir Nigelas Hayesas po 15, Karolis Lukošiūnas (4/4 trit.) ir Martinas Gebenas (5/5 dvit., 23 naud. bal.) po 12, Marius Grigonis 6, Rokas Jokubaitis 5, Joffrey Lauvergne'as ir Patricio Garino po 4, Steve'as Vasturia 2, Paulius Jankūnas ir Marekas Blaževičius taškų nepelnė.

ALBA: Marcusas Erikssonas 19 (3/5 trit.), Peytonas Siva 16 (3/5 trit., 6 rez. perd.), Jaysonas Grangeris 15 (3/6 trit.), Nielsas Giffey 10.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Žalgiris“ – ALBA 96:86 (21:23, 20:28, 27:10, 28:25)

40 min. Pagaliau nutraukta keturių pralaimėjimų serija.

39 min. Įspūdingą atkarpą sužaidęs ir 11 taškų per trumpą laiką pelnęs Jaysonas Grangeris dar bando gaivinti ALBA viltis – 94:81.

35 min. +21. 89:68.

35 min. Ketvirtojo kėlinio viduryje – pirmas M.Grigonio metimas į krepšį. Jis taiklus, o „Žalgirio“ persvara jau įtikinama – 87:68.

34 min. 5 iš 5! Galėtų dažniau Lukas švęsti gimtadienius... 84:68.

34 min. Skirtumas nenustoja augti – 81:66.

33 min. Tikras tritaškių lietus – jame sudalyvauja ir Th.Walkupas. 79:66.

33 min. P.Sivos dar vienas tolimas metimas – 76:66.

32 min. Ketvirtas L.Lekavičiaus tritaškis! 76:63.

32 min. Neįtikėtinai po pertraukos atrodantys žalgiriečiai po Th.Walkupo tritaškio turi jau dviženklę persvarą – 73:61.

31 min. „Žalgiris“ tolsta – 70:61.

III kėlinys. „Žalgiris“ – ALBA 68:61(21:23, 20:28, 27:10)

30 min. K.Lukošiūno fantastiškas tritaškis su kėlinio sirena! „Žalgiris“ kėlinį laimėjo net 17 taškų skirtumu.

30 min. Dar vienas K.Lukošiūno tritaškis – 65:61.

28 min. ALBA nutraukė „Žalgirio“ spurtą, išsitęsusį iki 12:0. 62:61.

28 min. L.Lekavičius pirmą kartą šį sezoną pataikė jau tris tritaškius vieneriose rungtynėse – 62:58.

27 min. M.Gebenas pirmą kartą išveda „Žalgirį“ į priekį – 59:58.

26 min. Įspūdingas N.Hayeso manevras ir skirtumas jau tik minimalus – 57:58.

26 min. „Žalgiris“ artėja – 54:58.

24 min. Skaudus Peytono Sivos kirtis – 50:58.

23 min. 5 iš eilės Roko Jokubaičio taškai – 50:55.

22 min. N.Hayesas su 12 taškų yra rezultatyviausias žalgirietis, bet ALBA renka taškus be vargo – 45:55.

21 min. Gera pradžia – J.Lauvergne'as deda į krepšį ir pelno pirmuosius savo taškus. 43:51.

II kėlinys. „Žalgiris“ – ALBA 41:51 (21:23, 20:28)

20 min. Gynyba Martinas Schilleris nebus patenkintas, o ir skirtumas jau dviženklis.

19 min. Technine pražanga baudžiamas J.Lauvergne'as. Jo sąskaitoje jau -6 naudingumo balai. 39:47.

17 min. Iš toli – ir Th.Walkupo taiklus šūvis. 37:39.

16 min. Gimtadienį švenčiantis L.Lekavičius švysteli dar vieną tolimą metimą – 34:35.

15 min. N.Hayesas antru bandymu pataiko tritaškį – 31:35.

13 min. Švedas vėl nesutinka pasipriešinimo „Žalgirio“ gynyboje – 26:33.

12 min. M.Erikssonas smaginasi – švedas pataikė jau trečią tritaškį ir turi jau 15 taškų. 26:31.

12 min. Dar du P.Garino taškai – 26:28.

11 min. Karolio Lukošiūno tritaškis, deja, tuo pačiu atsakė ir M.Erikssonas – 24:28.

I kėlinys. „Žalgiris“ – ALBA 21:23

10 min. Lukas Lekavičius smeigia tritaškį – 21:23.

9 min. Patricio Garino vos pasirodęs aikštėje išprovokuoja pražangą ir pelno pirmuosius taškus Eurolygoje atstovaudamas „Žalgiriui“ – 18:21.

9 min. Martino Gebeno dvitaškis su pražanga! 16:19.

8 min. M.Grigonis prametė vieną, bet pataikė tris baudas – 12:17.

7 min. Dar viena nesmagi atkarpa – švedas Marcusas Erikssonas tritaškiu sukuria svečiams rekordinę persvarą: 9:17.

6 min. Th.Walkupo floateris artina „Žalgirį“ prie varžovų – 9:12.

4 min. Vos antras Eurolygos rungtynes žaidžiantis Ch.Koumadje darosi rimta problema žalgiriečiams – 5:12.

3 min. Tritaškis – ir į N.Hayeso taupyklę. 5:8.

3 min. Štai ir pirmieji „Žalgirio“ taškai – juos pelnė Th.Walkupas. Bet ALBA pataikė jau du tritaškius – 2:8.

2 min. Pirmuosius taškus po atkovoto kamuolio pelnė ALBA milžinas Christas Koumadje – 0:2.

„Žalgirio“ starto penketas: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Paulius Jankūnas, Joffrey Lauvergne'as.