2018 05 18

„Real“ užgesino CSKA žvaigždes ir pasiuntė jas į „Žalgirio“ glėbį

Madrido „Real“ krepšininkai 92:83 (20:30, 27:16, 16:10, 29:27) palaužė Maskvos CSKA komandą ir iškopė į Eurolygos finalą, kur ispanų jau laukia Stambulo „Fenerbahče“. Tuo tarpu Rusijos klubas sekmadienį rungtyniaus su Kauno „Žalgiriu“ dėl trečiosios vietos turnyre.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Luka Dončičius ir Sergio Llullas pelnė po 16 taškų, ir šie gynėjai parodė Karališkajam klubui kelią į Eurolygos finalą.

Pablo Laso komanda, kuriai pirmąją sezono dalį atstovavo ir Jonas Mačiulis, sekmadienį turės progą laimėti titulą, kurį pastarąjį kartą iškovojo 2015 metais.

2016 metų čempionas CSKA klubas buvo įgijęs dešimties taškų persvarą pirmajame kėlinyje. Tačiau tritaškių, dėjimų į krepšį, nuostabių perdavimų kupinose rungtynėse Ispanijos komanda atsitiesė, o trečiajame kėlinyje pati perėmė kontrolę. „Real“ turės progą atsirevanšuoti Stambulo klubui, kuriam pralaimėjo pernai pusfinalyje.

Eurolygos reguliarųjį čempionatą laimėjusi CSKA liko už finalo, nepaisant Nando De Colo 20 taškų.

„Real“ daugiausiai taškų pelnė: L.Dončičius ir S.Lullas po 16, G.Ayonas (11 atk. kam.) ir T.Thompkinsas po 12, J.Carrollas 9, F.Causeur'as ir R.Fernandezas po 6.

CSKA: N.De Colo 20, W.Clyburnas ir K.Hinesas po 16, C.Higginsas 15, N.Kurbanovas 7.

Svarbiausius CSKA ir „Real“ dvikovos momentus fiksavo 24sek:

Ketvirtasis kėlinys

38 min. CSKA žaidėjai bando gelbėtis po vieną. Bet „Real“ komandinis kelias labiau veikia – 85:75 likus dviems minutėms.

36 min. Atomazga artėja, bet triukšmo arenoje nėra daug. CSKA palaiko tik pora šimtų aistruolių, bet ir tai yra daugiau nei atvykusių iš Madrido. Visai kitaip buvo pirmajame pusfinalyje.

35 min. CSKA nesudeda ginklų. W.Clyburnas prametė visus 9 dvitaškius, bet jo kovingumas padeda artėti prie varžovų. „Real“ pirmauja 75:67.

32 min. Holla, Sergio! Tai S.Llullas greitoje atakoje sustojo ir paleido tritaškį. Šis sprendimas pasiteisino. Madrido komanda priekyje 70:61.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Madrido klubo treneris Pablo Laso.

Trečiasis kėlinys

30 min. Madrido klubo perlaužė mačo eigą? 63:56 pirmauja po trijų kėlinių ir atrodo vis geriau šiose lengvo krepšinio rungtynėse.

27 min. L.Dončičius šuolyje susidaužė iš džiaugsmo su R.Fernandezu. Priežastis smagintis yra – slovėno vedamas Ispanijos klubas spurtavo 13:0 ir atitrūko – 60:51.

25 min. Koks W.Clyburno blokas! CSKA amerikietis atskrido už nugaros G.Ayonui ir aukštai pakilęs užgesino meksikiečio bandymą įdėti.

23 min. Abiejų komandų rodikliai labai panašūs – ir atkovoti kamuoliai, ir taiklumas, ir klaidos. Nenuostabu, kad ir rezultatas lygus: 51:51.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Antrasis kėlinys

20 min. Į pertrauką „Real“ žengė turėdamas vieno taško pranašumą – 47:46.

Daugiausiai taškų „Real“ per du kėlinius pelnė L.Dončičius (10), Jaycee Carrollas (9) ir S.Llullas (7).

CSKA gretose rezultatyviausi: C.Higginsas (12), N.De Colo (11), W.Clyburnas (8).

19 min. Antrasis pusfinalis daug patrauklesnis akiai – daug efektingų atakų, tritaškių, prasiveržimų ir dėjimų, o pirmaujanti komanda vis keičiasi. Po N.De Colo tritaškio jau CSKA priekyje 46:43.

17 min. CSKA duetas – S.Rodriguezas ir O.Hunteris – du buvę Madrido komandos žaidėjai – surengė įspūdingą ataką. Ispanas pakabino kamuolį, o amerikietis sugrūdo visa jėga. 42:40 pirmauja „Real“.

15 min. „Real“ jau įskraidino šešis tritaškius – tris kartus daugiau nei „Žalgiris“ per visas pusfinalio rungtynes.

13 min. Fantastiškas Madrido komandos spurtas. 12:2 ir Karališkasis klubas jau priekyje: 34:32.

Pirmasis kėlinys

10 min. CSKA puolimas laisvas ir sklandus. Nuo suolo įsitraukęs N.De Colo pelnė 6 taškus, o W.Clyburnas pataikė tritaškį paskutinę kėlinio sekundę: Rusijos klubas priekyje 30:20.

8 min. Andrejus Voroncevičius susižeidė petį, kurį šaldo ledu ant suolo – nežinia, ar CSKA puolėjas galės grįžti į aikštę.

6 min. Š.Jasikevičius jau susikaupęs stebi šias rungtynes tribūnose. Jis irgi matė, kaip C.Higginsas mikliai surinko 10 taškų, o CSKA pirmauja 17:11.

3 min. CSKA pradėjo mačą trijomis tritaškėmis atakomis, o Corey Higginsas įspūdingu dėjimu per Gustavo Ayoną greitai suteikė Rusijos klubui pranašumą (11:4).