2022 11 18

Trijų lietuvių susidūrime pergale džiaugėsi Donatas Motiejūnas

Monake penktadienio vakarą susidūrė trijų lietuvių keliai – Eurolygos rungtynėse Donato Motiejūno atstovaujamas „Monaco“ (6-2) grūmėsi su Tadą Sedekerskį ir Roką Giedraitį savo gretose turinčia Vitorijos „Baskonia“ (4-4). Pergalę po įtemptos kovos 79:74 (20:24, 28:21, 10:18, 21:11) pasiekė monakiečiai.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Permainingose rungtynėse po trijų kėlinių 63:58 pirmavo baskai, turėję pranašumą ir likus kiek daugiau nei trims minutėms iki mačo pabaigos (71:68).

Bet užsidegęs Elie Okobo pelnė 7 taškus iš eilės, o „Baskonia“ švaistė vieną metimą pro šalį po kito ir „Monaco“ iškovojo pergalę – jau šeštą šiame sezone.

Nugalėtojams D.Motiejūnas per beveik 16 minučių pelnė 11 taškų (4/6 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, po kartą prasižengė ir išprovokavo pražangą bei surinko 11 naudingumo balų.

Baskų gretose T.Sedekerskis per 19 minučių įmetė 6 taškus (3/3 dvit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, prasižengė du kartus ir surinko 8 naudingumo balus.

Slogiai rungtynės susiklostė R.Giedraičiui. Lietuvos rinktinės snaiperis prametė visus metimus (0/1 dvit., 0/4 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, du kartus suklydo, gavo du blokus, dukart prasižengė ir surinko -5 naudingumo balus.

Puikiai sezoną pradėjęs „Monaco“ turnyrinėje lentelėje atsilieka tik nuo Stambulo „Fenerbahče“ (7-1) bei su Pirėjo „Olympiakos“ (6-2) dalinasi 2-3 vietas.

„Baskonia“ su Bolonijos „Virtus“ ir „Valencia“ užima 8-10 pozicijas.

„Monaco“: Elie Okobo 22, Jordanas Loydas 12, Donatas Motiejūnas 11, Mike'as Jamesas 10 (7 rez. perd.).

„Baskonia“: Pierria Henry 17 (7/9 dvit., 7 rez. perd.), Darius Thompsonas 13, Danielis Diezas ir Matthew Costello (9 atk. kam.) po 12, Maikas Kotsaras 11.