2026-04-30 23:03

„Žalgiriui“ šansų nepalikę „Fenerbahče“ vedliai: „Turime gilesnę sudėtį, aukštesnius žaidėjus“

Kaip ir pirmajame Eurolygos ketvirtfinalio serijos mače, taip ir antrose rungtynėse Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahče“ lemtingą smūgį Kauno „Žalgiriui“ sudavė dar iki ilgosios pertraukos ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja jau 2-0.

Nuo pirmųjų minučių savo sąlygas „Ulker“ arenoje diktavusi Turkijos ekipa pergalę iškovojo 83:74 (26:14, 25:19, 15:14, 20:27).

Eurolygos atkrintamųjų istorijoje, kai ketvirtfinalių serijos žaidžiamos iki trijų pergalių, vos vienai ekipai yra pavykę žengti į finalo ketvertą nepaisant pirmųjų dviejų nesėkmių.

Šarūno Jasikevičiaus vyrai gynyboje visiškai uždusino Lietuvos čempionus. Kauno „Žalgiris“ pirmąjį tritaškį realizavo trečiojo kėlinio pabaigoje, o iš viso pataikė 5 tolimus metimus iš 23 (21,7 proc.).

Tuo metu Stambulo „Fenerbahče“ sėkmingai svilino Tomo Masiulio komandos krepšio tinklelį (13 tritaškių iš 27).

VIDEO: Šarūnas Jasikevičius – apie Kaune laukiančius pavojus ir kvietimą dažniau apsilankyti Stambule

Eurolygos čempionai „Žalgirį“ visiškai pranoko ir kovoje dėl atšokusių kamuolių (37 prieš 24), o net 17 kamuolių Š.Jasikevičiaus kariauna nusiėmė puolime.

„Akivaizdu, kad gynyba buvo gera, nors ir antroje pusėje praleidome daugiau taškų, – pergale džiaugėsi „Fenerbahče“ vienas lyderių Nicolo Melli. – Kitas dalykas – 17 atkovotų kamuolių puolime mums suteikė daugybę antrųjų šansų. Labai svarbu buvo laimėti ir pirmauti serijoje 2-0. Tai buvo geros rungtynės.“

N.Melli šiose rungtynėse pelnė 17 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir surinko 16 efektyvumo balų.

„Svarbiausias dalykas yra rezultatas: „Fenerbahče“ 2-0 „Žalgiris“. Man tai labiausiai rūpi“, – šyptelėjo italas.

Naudingiausias karjeros Eurolygoje rungtynes sužaidė suomis Mikaelis Jantunenas, svečiams iš Kauno atseikėjęs 13 taškų, 6 sugriebtus kamuolius ir 23 naudingumo balus.

„Aš tiesiog džiaugiuosi, kad atlikome savo darbą ir iškovojome dvi pergales namuose, – kuklinosi M.Jantunenas. – Man padėjo komandos draugai, suradę mane tinkamose situacijose, o man reikėjo atlikti savo darbą. Džiaugiuosi dvejomis pergalėmis, trūksta dar vienos. Laukia sunkus mačas, bet žinome, ką turėsime padaryti.“

Vida Press nuotr./Sylvainas Francisco prieš Devoną Hallą
Vida Press nuotr./Sylvainas Francisco prieš Devoną Hallą

17 atkovotų kamuolių puolime – „Fenerbahče“ klubo rekordas Eurolygos atkrintamųjų istorijoje.

„Žinojome, kad turėsime žaisti fiziškai, – sakė N.Melli. – Mes turime gilesnę sudėtį, aukštesnius žaidėjus, tad turėjome tai parodyti aikštelėje. Mes tai ir padarėme. Manau, kad tai lėmė rezultatą.“

„Mes koncentravomės į rungtynių planą ir į save. Žinojome, kokius dalykus gerai atlikome pirmajame mače, o ką turėtume patobulinti. Žinoma, vietos tobulėjimui yra, bet mes laikėmės trenerio paruošto plano, o tai atnešė mums pergalę“, – kalbėjo M.Jantunenas.

Nuotr. aut. zalgiris.lt/Nigelas Williamsas-Gossas
Nuotr. aut. zalgiris.lt/Nigelas Williamsas-Gossas

Trečiasis serijos mačas – kitą trečiadienį Nemuno saloje.

„Mūsų laukia nuostabi atmosfera vienoje geriausių arenų. „Žalgiris“ – kietas varžovas, bet turime nuvykti į Kauną ir kuo greičiau užbaigti seriją“, – sakė N.Melli.

VIDEO: Skaudūs dūriai: „Žalgirį“ nužudę Šaro auklėtinių tritaškiai
VIDEO: Tomas Masiulis po antro „Fenerbahče“ antausio: „Gyvenimas nesibaigia“
VIDEO: Arnas Butkevičius: „Kur bedursi pirštu, viską pralaimime“
VIDEO: Maodo Lo: „Galime žaisti geriau, bet kol kas to nedarome“

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą