2020 08 29 /18:49

3x3 čempionate amerikiečių nesustabdė abi lietuvių trijulės, tarpusavio mače prireikė pratęsimo

Vengrijos mieste Debrecene prasidėjo pasaulio 3x3 krepšinio čempionato vienas iš etapų, kuriame dalyvauja dvi trijulės iš Lietuvos, šią vasarą demonstravusios geriausią krepšinį turuose Palangoje – Šakių „Vytis-Gulbelė“ bei Utenos „Juventus“. Po pirmosios turnyro dienos į atkrintamąsias pateko tik uteniškiai, pratęsimo trileryje palaužę savo tautiečius.
3x3 čempionatas Debrecene
3x3 čempionatas Debrecene / FIBA nuotr.

Pirmose D grupės rungtynėse uteniškiai 17:21 turėjo pripažinti amerikiečių trijulės pavadinimu „NY Harlem“ pranašumą.

Jau pačioje susitikimo pradžioje „Juve“ prisirinko krūvą pražangų – šeštąją nuobaudą, nuo kurios varžovai meta du baudų metimus, jie užsidirbo prabėgus vos porai minučių.

Sunku patikėti, tačiau visai netrukus lietuviai savo sąskaitoje turėjo net 10 nuobaudų, tačiau vis tiek laikėsi žaidime – rezultatas buvo lygus (12:12).

Netrukus pražangų lenktynėse Utenos trijulę prisivijo ir varžovai, tačiau lengviausių taškų nuo baudų metimo linijos „Juventus“ nesusirinko – atsiliko 16:17.

Mačo baigtį nusprendė „NY Harlem“ krepšininkai, šaltakraujiškai realizavę baudų metimus bei sulaukę Joey Kingo metimo iš po krepšio.

„NY Harlem“: Kidani Brutusas ir Joey Kingas po 7, Dominique'as Jonesas 4, Marcelis Esonwune 3.

Utenos „Juventus“: Ignas Vaitkus 9 (3/4 baud.), Gintautas Matulis 7 (1/4 baud.), Darius Tarvydas 1 (0/1 baud.), Vytautas Šulskis 0.

Antrajame D grupės mače amerikiečiams įkąsti siekė Šakių „Vytis-Gulbelė“, tačiau ir jie turėjo nuryti karčią pralaimėjimo piliulę tokiu pačiu rezultatu 17:21.

Kėlinio viduryje po Marijaus Užupio tritaškių serijos šakiečiai dar pirmavo 14:12, tačiau antroje ketvirčio dalyje jie nesustabdė vikriųjų varžovų – sykį Dominique'as Jonesas pelnė tašką su pražangą užsidirbdamas teisę mesti dar du baudos metimus, o lemiamą tritaškį įsūdė Kidani Brutusas.

„NY Harlem“: Kidani Brutusas ir Dominique'as Jonesas po 6, Joey Kingas 5, Marcelis Esonwune 4.

Šakių „Vytis-Gulbelė“: Marijus Užupis 9, Aurelijus Pukelis ir Šarūnas Vingelis po 3, Paulius Beliavičius 2.

Antrasis ir paskutinis atkrintamųjų dalyvis sprendėsi dviejų trijulių iš Lietuvos susitikime, kurį tik po pratęsimo 20:18 laimėjo Utena.

Mačo pradžioje vyravo kieta gynyba, tačiau nepaisant greitai susirinktų šešių pražangų užtikrinčiau atrodė „Vytis-Gulbelė“, išsiveržusi į priekį 5:2.

Visgi netrukus gynybinius gniaužtus kiek atleisti privalėję Šakių krepšininkai praleido keturis taškus be atsako ir po Igno Vaitkaus tritaškio jau turėjo vieno taško deficitą (5:6).

Ekipos ir toliau žaidė atkarpomis – šįsyk jau 5 taškus be pasipriešinimo surinko „Vytis-Gulbelė“, susitikimui persiritus į antrą pusę susikrovus keturių taškų pranašumą (10:6).

Abiems trijulėms išnaudojus komandinių pražangų limitą susitikimas tapo rezultatyvesnis, o nugalėtojas sprendėsi paskutinių sekundžių dramoje.

Šakiečiai sugebėjo iššvaistyti susikurtą pranašumą, o abiems komandoms turėjus po lemiamą ataką išplėšti pergalę, tačiau jos neišnaudojus, viskas persikėlė į pratęsimą – jame du taškus be atsako surinko „Juventus“, laimėjusi lietuvišką akistatą ir pagvelbusi bilietą į atkrintamąsias.

Utenos „Juventus“: Ignas Vaitkus 9, Gintautas Matulis 7, Darius Tarvydas 3, Vytautas Šulskis 1.

Šakių „Vytis-Gulbelė“: Aurelis Pukelis 7, Marijus Užupis 6, Paulius Beliavičius 5, Šarūnas Vingelis 0.