2017 08 19

Braliukai užaugo: Kristapas Porzingis su Latvijos rinktine pamokė Lietuvą

Kristapo Porzingio juokai „New York Knicks“ rūbinėje apie latvių medalius Europos čempionate gali virsti realybe. Sklidinai užpildytoje Rygos arenoje Latvijos rinktinė parodė, kad jų krepšinis stipriai pasistiebė tiek tribūnose, tiek aikštėje. K.Porzingio vedami latviai draugiškai 87:77 (20:12, 25:20, 20:24, 22:21) nugalėjo Lietuvos rinktinę, kuriai tai jau ketvirtas pralaimėjimas pasirengimo cikle.
Jonas Valančiūnas ir Kristapas Porzingis
Jonas Valančiūnas ir Kristapas Porzingis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Eurobasket '17 pasiruošimas | Lietuva LTU – Latvija LAT 77:87| Ryga

Lietuviai rungtynes pradėjo užtikrintai ir greitai pirmavo 7:3, tačiau latviai net nesirengė leisti Lietuvos rinktinei įsisiautėti. Labai greitai brolių Dairio ir Davio Bertanių iniciatyva latviai išsiveržė į priekį ir laimėjo kėlinį 25:20.

Antrajame kėliniai Kristapas Porzingis meistriškai naudojosi savo NBA patirtimi ir maustė tiek Joną Valančiūną, tiek Donatą Motiejūną. Šis tik ironiškai šypsodavosi po palankių teisėjų sprendimų Latvijos krepšinio žvaigždei. Po pirmosios rungtynių pusės latviai turėjo 13 taškų persvarą – 45:32.

Trečiojo kėlinio pradžioje latviai padidino pranašumą iki 16 taškų, tačiau M.Kuzminsko užvesti lietuviai labai greitai sumažino skirtumą iki keturių taškų – 48:52. Nors laimėjo kėlinį 24:20, lietuviai vis dar atsiliko 9 taškais.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinę į priekį vedė Jonas Mačiulis, kurio taškai latvių persvarą sumenkino iki penkių taškų. Luko Lekavičiaus tritaškis ir lietuviai jau atsiliko tik 70:72. Po įnirtingos kovos savo tvirtovę visgi apgynė latviai.

Šioms rungtynėms Dainius Adomaitis registravo visus 14-a į Rygą atvykusius krepšininkus. Tačiau Adas Juškevičius ir Eimantas Bendžius nuo atsarginių suolo taip ir nepakilo.

Lietuvos rinktinė Rygoje jau 97:64 sutriuškino Rumuniją. Po rungtynių su Latvija lietuviams prieš Europos čempionatą liko dvi repeticijos – prieš Islandiją Šiauliuose ir Ispaniją Vilniuje.

Priminsime, kad Lietuvos rinktinėje yra likę 15 kandidatų, bet vienas iš jų – Deividas Gailius – į Latvijos sostinę neatvyko.

Lietuva: L.Lekavičius 16, M.Kuzminskas 14, M.Kalnietis 11, J.Valančiūnas ir D.Motiejūnas po 8, J.Mačiulis 7, M.Gecevičius 6, A.Gudaitis ir A.Milaknis po 3, E.Kairys 1.

Latvija: Davis Bertanis 18, K.Porzingis 16, Dairis Bertanis 13, J.Timma 11.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuva - Latvija

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: Latvija – Lietuva 87:77

40 min. D.Bertanis dėjimu užtvirtino Latvijos pergalę ir ketvirtą Lietuvos pralaimėjimą.

38 min. K.Porzingio tritaškis pakėlė iš vietų latvius. Latviams jau nedaug trūksta iki išsvajotos pergalės – 80:74.

37 min. M.Kuzminsko dėjimas ir D.Motiejūno kablys! – 77:74.

36 min. Lukas Lekavičius! Įžaidėjas tritaškiu sugrąžino intrigą – 72:70.

34 min. J.Mačiulis sumažino skirtumą iki penkių taškų ir privertė A.Bagatskį prašyti minutės pertraukėlės – 70:64.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuva – Latvija

Trečiasis kėlinys: Latvija – Lietuva 62:56

30 min. L.Lekavičius tritaškiu uždarė trečiąjį kėlinį.

28 min. M.Kalniečio tritaškis sumažino skirtumą iki keturių taškų, tačiau Bertanių tolimi metimai greitai sugrąžino dviženklį pranašumą latviams – 59:48.

25 min. Po klastingų K.Porzingio judesių jau ketvirtą pražangą įsirašė D.Motiejūnas.

24 min. M.Kuzminskas komandos draugui taip lengvai nepasiduos. Po jo ir J.Valančiūno galingų reidų skirtumas mažėjo iki 6 taškų – 50:44.

22 min. D.Adomaitis tikriausiai pyko, nes jo patarimai rūbinėje buvo neišgirsti. Latviai kėlinį pradėjo dviem taškais, o lietuviai J.Valančiūno ir M.Gecevičiaus klaidomis – 48:32.

Antrasis kėlinys: Latvija – Lietuva 45:32

20 min. K.Porzingis dar kartą pergudravo D.Motiejūną, kuriam liko tik ironiškai šypsotis. Lietuvis užsidirbo jau trečią asmeninę pražangą, o latviai pirmavo 13-a taškų.

18 min. Po K.Porzingio smūgio į veidą D.Motiejūnas priekaištavo teisėjui ir galiausiai apimtas emocijų turėjo sėsti ant suolo ir klausytis D.Adomaičio raminimų. R.Šmitas sugrąžino latviams aštuonių taškų persvarą 35:27.

16 min. Po A.Milaknio pražangos D.Adomaitis nusprendė į aikštę išleisti M.Grigonį, kuris jau atsigavo po traumos, bet dar taškų nėra pelnęs.

15 min. Po J.Blumo tritaškio pašėlo latviai, bet labai greitai D-Mo klaidinančiais judesiais apsvaigino K.Porzingį ir pataikė į krepšį – 27:20.

13 min. Antrojo kėlinio pradžioje tiek gynyboje, tiek puolime žibėjo M.Kuzminskas ir skirtumas mažėjo iki keturių taškų – 22:18.

Pirmasis kėlinys: Latvija – Lietuva 20:12

10 min. D.Bertanis padidino latvių pranašumą iki šešių taškų, o Ž.Peinerio baudos metimai po J.Valančiūno pražangos latviams po pirmojo kėlinio leido pirmauti 20:12.

8 min. M.Gecevičiaus tritaškis išlygino rezultatą, tačiau D.Bertanio tritaškis sugrąžino pranašumą latviams – 15:12.

6 min. K.Porzingis per J.Valančiūną kabliu pelnė pirmuosius taškus ir privertė pabusti Rygos areną – 12:9.

5 min. Nors latviams bilietų pardavimus geriausiai skatino Kristapo Porzingio pavardė, po pirmosios kėlinio pusės šis buvo su nuliu taškų. Šešis iš aštuonių latvių taškų pelnė D.Bertanis. D.Motiejūnas persvėrė rezultatą lietuvių naudai 9:8.

3 min. Prie ginčo kamuolio juokavo NBA žaidėjai J.Valančiūnas ir K.Porzingis, tačiau jį iškovojo lietuviai. A.Milaknis ilgai netruko ir atidarė savo taškų sąskaitą. Latviai taškus rinkosi baudos metimais ir pirmavo 8:7.

Startinis Lietuvos penketas: Jonas Valančiūnas, Mantas Kalnietis, Artūras Milaknis, Donatas Motiejūnas, Jonas Mačiulis.

Rugpjūčio 25 d. Vilnius. Lietuva – Ispanija

Europos čempionatas Lietuvos krepšininkams prasidės rugpjūčio 31 dieną Tel Avive, kur B grupės varžybose mūsų šalies komanda žais su Gruzija, Izraeliu, Italija, Ukraina ir Vokietija.