2021 05 17

Intriguojančią pusfinalio seriją CSKA pradėjo patiesdama „Zenit“

VTB Vieningosios lygos ketvirtfinalyje vos nenudegusi Maskvos CSKA susikaupė ir pusfinalį pradėjo svarbia pergale Sankt Peterburge.
Maskvos CSKA – pirmoji Eurolygos finalo ketverto dalyvė
Maskvos CSKA / Euroleague.net

Pirmadienį sutartį su klubu pratęsusio Dimitrio Itoudžio treniruojama komanda svečiuose 78:73 (18:15, 24:25, 21:16, 15:17) įveikė reguliariojo sezono nugalėtoją „Zenit“ klubą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė 1-0.

CSKA tik šeštadienį peržengė ketvirtfinalio barjerą, kai lemiamose trečiosiose rungtynėse po nelengvos kovos 79:75 nugalėjo Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“ klubą ir laimėjo seriją 2-1.

Pusfinalyje komandos žaidžia iki trijų pergalių, o CSKA jau pirmosiose rungtynėse perėmė namų aikštės pranašumą, kurį „Zenit“ išsikovojo laimėdama reguliarųjį sezoną.

CSKA pirmąsyk į priekį nurūko antrajame kėlinyje, kai pirmavo 35:26, bet įpusėjus rungtynėms maskviečių persvara siekė tik 2 taškus – 42:40.

Po ilgosios pertraukos Vitalijus Fridzonas buvo suteikęs „Zenit“ 4 taškų persvarą (48:44), bet CSKA ypač galingai užbaigė ketvirtį – po spurto 19:5 skirtumas tarp komandų pirmą kartą tapo dviženkliu (63:53).

Kevino Pangoso vedama Sankt Peterburgo komanda ketvirtajame kėlinyje buvo nukirpusi varžovų persvarą iki vieno metimo likus žaisti dviem minutėms (70:73), bet Danielis Hackettas pataikė baudą, Willas Clyburnas – dvitaškį, ir CSKA vėl atitrūko 76:70.

Šeimininkai paskutinį šansą gavo likus 7 sekundėms, kai atsiliekant 73:76 W.Clyburnas suklydo. Vis dėlto tuo pačiu atsakė ir Billy Baronas, atlikęs netikslų perdavimą, ir CSKA sugebėjo išnešti sveiką kailį iš 3,5 tūkst. žiūrovų surinkusios „Sibur“ arenos.

Artūras Gudaitis „Zenit“ gretose nežaidė dėl traumos.

Antrosios serijos rungtynės taip pat Sankt Peterburge bus žaidžiamos ketvirtadienį. Kitame pusfinalyje jau rytoj jėgas išmėgins Mindaugo Kuzminsko ir Manto Kalniečio atstovaujamas Krasnodaro „Lokomotiv“, žaisiantis prieš Kazanės UNIKS.

„Zenit“: Kevinas Pangosas 23 (4/9 trit., 7 rez. perd., 6 kld.), Tarikas Blackas 16 (4/11 baud., 8 atk. kam.), Willas Thomasas 10.

CSKA: Tornikė Šengelija 17 (7 atk. kam.), Johannesas Voigtmannas 13 (10 atk. kam., 26 naud. bal.), Danielis Hackettas 11, Darrunas Hilliardas 10.