2019 12 10 /22:55

Tritaškių rekordą pagerinęs „Rytas“ pateko į kitą Europos taurės etapą

Lyg viesulas svarbiausias sezono rungtynes pradėjęs Vilniaus „Rytas“ (4-5) po dviejų kėlinių prieš Bursos „Tofaš“ (4-5) turėjo 26, o po trijų – 22 taškų persvarą. Šių pranašumų vilniečiams būtų užtekę, jog jau po šių rungtynių įkeltų abi kojas į Europos taurės „Top 16” etapą, tačiau net ir po ne tokio sėkmingo ketvirtojo kėlinio „Rytas“ nugalėjo Turkijos klubą 99:83 (32:20, 25:11, 20:24, 22:28) bei sulaukęs palankaus rezultato kitoje arenoje žengė į kitą etapą.

Vilniečiams vietą kitame etape garantavo Limože vietos CSP ekipą 78:71 nugalėjusi Venecijos „Umana Reyer“. Vis tik net ir prancūzų pergalės atveju „Rytas“ būtų turėjęs itin gerus šansus prieš paskutinio turo kovas kitą savaitę.

6. Limožo CSP 2 7

Lemiamose rungtynėse „Rytas“ savo varžovų krepšį tiesiog užpylė tritaškiais – iš viso jų pataikė net 18 iš 33 bei tokiu būdu pagerino beveik 16 metų gyvavusį komandos rekordą Europos taurėje.

Ankstesnis rekordas, užfiksuotas 2004 m. vasarį rungtynėse su Sofijos „Lukoil Academic“ klubu, siekė 16 pataikytų tolimų metimų.

Pergalės pamatą „Rytas“ susikrovė dar pirmajame kėlinyje, kai varžovus parbloškė pataikydamas 11 iš pirmųjų 13 metimų ir pabėgo 32:16.

Dar vieną fantastišką atkarpą sužaidė antrajame kėlinyje, o įpusėjus rungtynėms vilniečiai triuškino varžovus net 57:31.

Nerimo ženklų atsirado iškart po ilgosios pertraukos, kai „Tofaš“ vilniečius pribloškė pelnydami net 17 taškų iš eilės ir ištirpdydami „Ryto“ pranašumą – 48:57.

Visgi Dainiaus Adomaičio auklėtiniai ir šioje situacijoje pasitelkė aštriausią savo ginklą – tritaškius.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Vilniaus „Rytas“ - Bursos „Tofaš“ 2019 m. Gruodžio 10 d.

Trečiąjį kėlinį šeimininkai užbaigė net penkiais tolimais metimais iš eilės ir prieš paskutines 10 minučių pirmavo 77:55.

Lemiamu metu „Tofaš“ dar buvo ištirpdžiusi „Ryto“ pranašumą iki 10 taškų, bet sėkmingas Mindaugo Girdžiūno žaidimas ir keli tritaškiai leido vilniečiams ne tik laimėti, bet ir atsirevanšuoti Bursos ekipai už pralaimėjimą pirmajame rate išvykoje, kai pralaimėta 10 taškų skirtumu (81:91).

Užtikrintą pergalę „Rytas“ pasiekė net ir be Camerono Bairstow, kuris gydosi traumą. Tik kiek daugiau nei 4 minutes žaidė ir Tu Holloway, prieš pat rungtynes pasigavęs virusą.

Grupių etapą „Rytas“ užbaigs po savaitės, kai Venecijoje kausis su „Umana Reyer“ klubu.

„Rytas“: Arnas Butkevičius (4/5 trit., 10 atk. kam., 23 naud. bal.) ir Martynas Echodas (7/11 dvit., 8 atk. kam., 24 naud. bal.) po 18, Pako Cruzas 17 (3/6 trit., 7 rez. perd.), Deividas Sirvydis 14 (4/6 trit.), Mindaugas Girdžiūnas (3/7 trit.) ir Eimantas Bendžius (3/6 trit., 6 atk. kam.) po 13.

„Tofaš“: D.J.White'as 18 (4/5 trit.), Sammy Mejia ir Devinas Williamsas (13 atk. kam., 24 naud. bal.) po 16, Tarikas Phillipas (7 atk. kam.) ir Mattas Lojeski (7 atk. kam.) po 10.

Svarbiausius rungtynių įvykius fiksavo 15min.

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Dar du tritaškiai nužudo bet kokią intrigą rungtynėse - 98:79.

39 min. „Ryto“ lyderio vaidmens lemiamomis akimirkomis imasi Mindaugas Girdžiūnas – 90:77.

37 min. „Tofaš“ vieną po kito renkasi atkovotus kamuolius puolime ir bando atkurti intrigą net ir kovoje dėl pergalės – 85:75.

34 min. „Tofaš“ žaidėjai rodo, kad tai toli gražu dar nėra pabaiga – 80:68.

33 min. Lemiamo ketvirčio pradžioje – vėl stabtelėjęs „Ryto“ puolimas ir prakiurusi gynyba. Gerai, kad skirtumas tarp komandų vis dar solidus – 78:62.

Trečiasis kėlinys

30 min. Žaizdas „Rytas“ išsilaižė tuo pačiu būdu, kuriuo susikūrė persvarą pirmoje rungtynių pusėje – taikliais tritaškiais. Vilniečiai pataikė penkis tolimus metimus iš eilės ir prieš lemiamą ketvirtį užtikrintai pirmauja – 77:55.

28 min. „Rytas“ pagaliau ėmė stabdyti varžovų atakas, o gaiviais oro gurkšniais tapo Deivido Sirvydžio ir E.Bendžiaus tritaškiai - 68:53.

Arno Strumilos / 15min nuotr./SIRVYDIS DEIVIDAS

25 min. Ar tai – tos pačios rungtynės? „Tofaš“ pelnė jau 17 taškų be atsako ir baigia ištirpdyti ilgai „Ryto“ besikrautą pranašumą – 57:48.

22 min. Negeri ženklai antrosios rungtynių pusės pradžioje – Bursos krepšininkai pradeda ją 7 taškais be atsako. 57:38.

Antrasis kėlinys

20 min. Geriausią „Ryto“ pirmąją pusę šiame sezone vainikuoja dar du tikslūs tritaškiai, po kurių vilniečiai susikrauna net 26 taškų persvarą – 57:31.

„Turime keisti viską. Žaidėme siaubingai ir minkštai. Mums turėtų būti gėda“, – ši po antrojo kėlinio pabaigos pasakyta „Tofaš“ puolėjo Sammy Mejios citata geriausiai apibūdina pirmąją susitikimo dalį.

17 min. „Tofaš“ sužaidė geresnę atkarpą, pelnydami 5 taškus iš eilės, o nieko nelaukdamas D.Adomaitis prašo minutės pertraukėlės – 47:27.

Arno Strumilos / 15min nuotr./ECHODAS MARTYNAS

15 min. Iš „Ryto“ snaiperių estafetę perėmęs M.Echodas pelno jau 14-ąjį tašką ir sukuria vilniečiams reikiamą persvarą patekimui į kitą etapą – 43:20.

14 min. Įspūdinga A.Butkevičiaus ir M.Echodo ataka „žemė-oras“ bei pagirtina vilniečių gynyba leidžia pasiekti rekordinę persvarą – 37:20.

Pirmasis kėlinys

10 min. Vieną geriausių karjeros kėlinių sužaidęs A.Butkevičius jau po pirmojo kėlinio turi 16 naudingumo balų ir yra pataikęs 3 tritaškius, o net 10 rezultatyvių perdavimų atlikęs Vilniaus klubas užtikrintai pirmauja – 32:20.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Arnas Butkevičius

Tiesa, galėjo būti ir geriau, jei ne kelios klaidelės kėlinio pabaigoje, mat vienu metu skirtumas jau siekė 16 taškų.

7 min. „Tofaš“ ekipą kol kas šluoja tikras „Ryto“ atakų uraganas. Vilniečiai iš žaidimo pataikė jau 10 metimų iš 12 ir susikrovė solidų pranašumą jau pirmajame kėlinyje – 24:10.

5 min. A.Butkevičius nustebina svečius iš Turkijos, smeigdamas du tritaškius iš eilės, o taiklų metimą prideda ir P.Cruzas – 17:10.

3 min. Vilniečių puolimas kol kas nepriekaištingas – tikslą pasiekė visi keturi metimai, bet tiksliai atakuoja ir svečiai. 8:8.

1 min. „Ryto“ taškų sąskaitą atidaro M.Echodas – 2:0.

„Ryto“ startinis penketas: Dovis Bičkauskis, Pako Cruzas, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius ir Martynas Echodas.