2023 03 15

Stambule pasismaginęs „Rytas“ žais lemiamą mūšį FIBA Čempionų lygoje

Vilniaus „Rytas“ (2-3) pasiekė žūtbūtinę pergalę FIBA Čempionų lygoje ir kitą savaitę lemiamose rungtynėse kausis dėl bilieto į kitą etapą. Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose 92:69 (19:19, 23:12, 22:21, 28:17) sutriuškino grupės autsaiderį Stambulo „Bahčešehir Koleji“ (0-5) klubą.

Antrą pergalę „Top 16“ etape pasiekę Lietuvos čempionai kitą trečiadienį, kovo 22 dieną, namų „Jeep“ arenoje žais prieš Manresos BAXI (3-2) klubą, kuriam pirmajame ture nusileido 69:82. Duris į ketvirtfinalį „Rytui“ atvers tik pergalė mažiausiai 13 taškų skirtumu.

„Rytas“ puikiai pradėjo rungtynes ir trimis tritaškiais, du iš kurių pataikė po karjeros pasirodymo Kaune dar neatšalęs Margiris Normantas, greitai atitrūko 10:2. Bet „Bahčešehir“ greitai persigrupavo ir jau pirmojo kėlinio pabaigoje pirmą kartą buvo priekyje (19:16).

Vilniečiai atkuto antrojo kėlinio pradžioje, kai, pridėjus ir Gyčio Masiulio tritaškį pirmajame ketvirtyje, spurtavo 12:0 ir pabėgo 28:19. Įpusėjus mačui „Rytas“ jau turėjo ir dviženklį pranašumą (42:31).

Puikiai Vilniaus komanda pradėjo ir trečiąjį kėlinį, kai greitai išaugino persvarą iki 17 taškų (50:33). Nors „Bahčešehir“ komandą į kovą kėlė prabilęs Muhammedas Baygulas, po 30 žaidimo minučių „Rytas“ įtikinamai pirmavo 64:52.

FIBA nuotr./Giedrius Žibėnas

Stambulo klubas kabinosi į vilniečius ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai skirtumas ištirpo iki 9 taškų (57:66), bet užsikūręs Marcusas Fosteris ėmė tempti savo komandą, kurios pranašumas paskutinėmis minutėmis nebekėlė abejonių.

G.Žibėnas iš savo auklėtinių pabaigoje prašė laimėti bent 19 taškų skirtumu, mat tokiu atveju paskutinėse rungtynėse „Rytui“ prieš Manresos komandą užtektų laimėti 13, o ne 14 taškų skirtumu.

Tą „Rytui“ pavyko pasiekti, o tą padėjo padaryti ir absoliučiai rankas paskutinėmis minutėmis nuleidę varžovai.

Įdomu tai, kad „Ryto“ gretose tik 25-ąją rungtynių minutę taškų sąskaitą atsidarė ryškus komandos lyderis Marcusas Fosteris. 20,9 taško vidurkį FIBA Čempionų lygoje iki šių rungtynių turėjęs amerikietis Stambule per likusį laiką įmetė 10 taškų.

FIBA nuotr./Marcusas Fosteris

„Rytas“ „Ulker“ arenoje pratęsė tolimų metimų šou, kurį užkūrė sekmadienį laimėdamas prieš „Žalgirį“ Kaune. Turkijos didžiausiame mieste vilniečiai pataikė 14 iš 31 tolimo metimo.

„Bahčešehir Koleji“: Muhammedas Baygulas 15 (7 atk. kam., 5 kld.), Jerry Boutsiele 14 (6 atk. kam.), Jamaras Smithas 11.

„Rytas“: Gytis Masiulis 14, Martynas Echodas 13, Gytis Radzevičius ir Lukas Uleckas po 12, Margiris Normantas 11, Marcusas Fosteris 10 (3/10 metimai, 7 rez. perd., 5 kld.), Elvaras Fridrikssonas 8 (6 rez. perd.).

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Bahčešehir“ – „Rytas“ 69:92 (19:19, 12:23, 21:22, 17:28)

39 min. E.Frikdrissonas ir B.Varadi, panašu, tvirtina „Ryto“ pergalę (66:85).

38 min. M.Echodas baudomis didino persvarą iki rekordinės 18 taškų, bet J.Smithas pataikė tritaškį (64:79).

36 min. M.Fosteris smeigia tritaškį (61:77).

35 min. M.Fosteris išprovokuoja pražangą mesdamas tritaškį, o J.Smithas dar baudžiamas ir technine nuobauda. Vilniečiai sumeta tris baudas iš keturių (60:74).

33 min. M.Fosteris smeigia svarbų tolimą metimą (57:69).

33 min. Jamaras Smithas smeigia tritaškį ir skirtumas po ilgesnės pertraukos jau tik vienženklis (57:66).

III kėlinys. „Bahčešehir“ – „Rytas“ 52:64 (19:19, 12:23, 21:22)

30 min. Po trijų kėlinių „Rytas“ turi 12 taškų atstumą nuo varžovų (52:64).

29 min. Puiki L.Ulecko atkarpa ir penki iš eilės taškai (47:62).

28 min. G.Radzevičius po pauzės pataikė tritaškį, bet turkai toliau renka taškus (47:57).

26 min. G.Žibėnas prašo pertraukėlės, nes „Rytas“ nesulaiko įsibėgėjusio Muhammedo Baygulo (43:54).

25 min. Kiek geresnė „Bahčešehir“ atkarpa (39:52).

23 min. Gyčio Radzevičiaus tolimas metimas didina skirtumą iki dar didesnio (33:50).

22 min. N.Normanto tritaškis tolina „Rytą“ nuo varžovų trečiojo kėlinio starte (31:47).

II kėlinys. „Bahčešehir“ – „Rytas“ 31:42 (19:19, 12:23)

20 min. Puikiai kėlinį užbaigę vilniečiai įpusėjus mačui turi dviženklę persvarą (31:42).

18 min. M.Echodas verčia taškus iš po krepšio, o skirtumas lieka stabilus (29:38).

14 min. G.Masiulio antrasis tritaškis (24:31).

13 min. Benedeko Varadi tritaškis sukuria „Rytui“ rekordinę persvarą (19:28).

12 min. Gera antrojo kėlinio pradžia (19:23).

I kėlinys. „Bahčešehir“ – „Rytas“ 19:19

10 min. Gyčio Masiulio tritaškis išlygino rezultatą po pirmojo kėlinio (19:19).

8 min. „Bahčešehir“ pirmą kartą priekyje (17:16).

7 min. Turkai baudžia „Rytą“ už klaidas ir verčia G.Žibėną stabdyti rungtynes (13:14).

6 min. Varžovai priartėjo (9:12).

4 min. „Rytas“ pjausto varžovų gynybą ir verčia prašyti minutės pertraukėlės (4:12).

3 min. M.Normantas neatšalo po tritaškių serijos Kaune – „Ryto“ kapitonas pataiko jau antrąjį tolimą metimą (2:10).

2 min. L.Ulecko ir M.Normanto tritaškiai bei kol kas puiki „Ryto“ pradžia (0:7).

„Ryto“ starto penketas: Elvaras Fridrikssonas, Marcusas Fosteris, Margiris Normantas, Lukas Uleckas, Evaldas Kairys.