2019 12 17

Ispanijos ekipą nugalėjęs „Lietkabelis“ kyla į viršų

Keturiais pralaimėjimais FIBA Čempionų lygos turnyrą pradėjęs Panevėžio „Lietkabelis“ (4-5) pastaruoju metu demonstruoja kur kas solidesnį žaidimą. Panevėžiečiai namuose 77:61 (22:18, 25:16, 10:16, 20:11) atsirevanšavo Manresos „Baxi“ ekipai už pirmajame rate patirtą nesėkmę ir laimėjo jau ketvirtą kartą per pastarąsias penkerias rungtynes.
Tomas Dimša
Tomas Dimša / FIBA nuotr.

„Lietkabelis“ jau po pirmosios rungtynių pusės turėjo 13 taškų pranašumą (47:34), bet svečiai iš Manresos po ilgosios pertraukos atkūrė intrigą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Baxi“ priartėjo iki vieno metimo skirtumo (56:59), bet tuomet „Lietkabelis“ atkuto – panevėžiečiai spurtavo 7:0, susigrąžino dviženklį pranašumą, kurį iki rungtynių pabaigos tik dar labiau padidino.

Manresos ekipai atstovaujantis lietuvis Deividas Dulkys per 18 minučių pelnė 8 taškus (1/1 dvit., 2/4 trit.), atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, keturis sykius prasižengė, dukart suklydo ir surinko 7 naudingumo balus.

Iš viso 4 pergales per 9 rungtynes surinkęs „Lietkabelis“ A grupėje pakilo į penktąją vietą bei turi tiek pat pergalių, kiek ir ketvirtoje vietoje esanti Ostendės „Telenet“ komanda.

Pirmąsias komandų tarpusavio rungtynes Ispanijoje po atkaklios kovos 76:70 laimėjo Manresos klubas.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius (9 atk. kam.), Martynas Sajus (5/13 dvit., 6 atk. kam.) ir Tomas Dimša po 14, Margiris Normantas 9 (3/4 trit.).

„Baxi“: Guillemas Jou 11, Luke'as Nelsonas 9, Deividas Dulkys ir Juampi Vauletas (8 atk. kam.) po 8.