2021 01 09

Kazachstane – neplanuotas lietuviškojo „Lokomotiv“ kluptelėjimas

Į Kazachstaną su ryškiu favoritų statusu atvykę Krasnodaro „Lokomotiv“ (8-5) krepšininkai namo grįžta nuleistomis galvomis. Ankstyvose šeštadienio rungtynėse dviejų lietuvių atstovaujamas klubas VTB vieningoje lygoje 82:86 (22:20, 21:20, 19:24, 20:22) turėjo pripažinti Nur Sultano „Astanos“ (4-7) pranašumą.
Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis / VTB-League.com nuotr.

Antroje turnyrinės lentelės dalyje besisukiojantis Kazachstano klubas svečiams iš Rusijos į nugarą alsavo visų rungtynių metu.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Loko“ dar pirmavo keturiais taškais (76:72), tačiau tuomet sustojo puolime, o tuo pasinaudoję varžovai perėmė iniciatyvą.

Lemiamu tapo Adonio Thomaso taiklus tolimas dūris likus žaisti kiek daugiau nei pusė minutės, po kurio „Astana“ pirmavo 84:80.

Krasnodaro ekipos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir solidus Manto Kalniečio žaidimas. Įžaidėjas ant parketo praleido beveik 35 min., per kurias spėjo pelnyti 15 taškų (6/10 dvit., 1/2 trit.), atkovoti ir perimti po 2 kamuolius, atlikti 6 rezultatyvius perdavimus ir surinkti 18 naudingumo balų.

Nuo suolo kilęs Mindaugas Kuzminskas rungtyniavo taip pat daug (27 min.), tačiau sunkiai suderino savo taikiklį (2/6 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.) ir pasižymėjo 8 taškais, 3 atkovotais kamuoliais ir 6 naudingumo balais.

Nur Sultano „Astana“: Martinas Meiers 18 (8 atk. kam.), Jeremiah Hillas 15 (6 rez. perd.), Adonis Thomasas ir Ojars Silins po 14, Michaelas Thompsonas 12 (8 rez. perd.).

Krasnodaro „Lokomotiv“: Reggie Lynchas 17 (7/9 dvit., 11 atk. kam., 31 naud. bal.), Mantas Kalnietis ir Jordanas Crawfordas (1/8 trit.), po 15, Willas Cummingsas 12.

Antrą pralaimėjimą paeiliui patyręs lietuviškasis „Loko“ yra penktas.