2021 02 22

Katastrofa buvo arti: Lietuva išplėšė bilietą į Europos čempionatą

Vasario 22-oji vos netapo Lietuvos krepšinio gedulo diena. Mūsų šalies komanda tik po itin įtemptos kovos 77:76 (25:19, 16:18, 17:23, 19:16) nugalėjo Daniją ir vis dėlto pateko į kitų metų Europos čempionatą.
Vaidas Kariniauskas
Vaidas Kariniauskas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Dariaus Maskoliūno auklėtiniams reikėjo būtinai laimėti pirmadienio vakarą prieš danus, bet krepšinio tradicijomis nepasižyminti ir lyderio netekusi varžovų rinktinė vos netėškė šlapiu skuduru per veidus mūsiškiams.

Jau nuo pat rungtynių pradžios Danija rodė, kad neturi ką prarasti lemiamame mūšyje – lietuviai nerado vaistų gynyboje ir komandos žaidė taškas į tašką pirmus du kėlinius, po kurių 41:37 priekyje buvo Lietuva.

Po pasitarimo iš rūbinės Danija išėjo pajautusi kraujo skonį ir trečiojo kėlinio viduryje jau atsiliko Lietuvos komanda 50:55.

„Apsiraminkit, apsiraminkit“, – sakė D.Maskoliūnas per minutės pertraukėlę, po kurios metė itin žemą penketą su Jonu Mačiuliu vidurio puolėjo pozicijoje. Žaidimas stabilizavosi, o prieš lemiamą ketvirtį Lietuva atsiliko 58:60.

Lemiamą 10-ties minučių atkarpą pradėjo lietuviai užtikrintai ir susikrovė gan apčiuopiamą pranašumą (66:60), bet tada varžovai pelnė dvitaškį su pražanga, o D.Maskoliūnas užsidirbo techninę pražangą.

Tuomet Lietuvos krepšininkai dar kartą smogė varžovams ir skirtumas pasiekė 9 taškus, bet ir tai nenužudė danų, kurie, likus pusantros minutės, sumažino Lietuvos pranašumą iki 2 taškelių (77:75).

Europos čempionato bilieto likimas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. Lemiamas buvo Manto Kalniečio blokas, likus žaisti 5 sek. Po šio epizodo lietuviai išlaikė kamuolį iki mačo pabaigos.

M.Kalnietis pelnė 11 taškų (1/1 dvit., 3/6 trit.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų Lietuvos rinktinei. Po 10 taškų pridėjo Jonas Mačiulis, Vaidas Kariniauskas ir Tomas Dimša.

Danijos komandoje su 21 tašku rezultatyviausias buvo Kevinas Larsenas (5/8 dvit., 3/3 trit.), kuris dar sugriebė 6 kamuolius. Adama Darboe pridėjo 20 taškų ir išdalino 6 perdavimus.

Lietuviai pataikė 52 proc. dvitaškių (16/31) ir 32 proc. tritaškių (8/25), varžovai iš arti atakavo 43 proc. (15/35), iš toli – 45 proc. (9/20) taiklumu.

Kovą dėl kamuolių danai laimėjo minimaliai 34:33, abi komandos atliko po 11 rezultatyvių perdavimų.

Lietuvos komanda suklydo tik 6 kartus, Danijos – 11.

Danija: K.Larsenas 21 (3/3 trit., 6 atk. kam., 23 naud. bal.), A.Darboe 20 (6 rez. perd.), P.Hertzas ir J.Zohore (10 atk. kam.) po 12.

Lietuva: M.Kalnietis 11 (6 rez. perd.), J.Mačiulis (6 atk. kam.), V.Kariniauskas ir T.Dimša po 10, G.Masiulis ir M.Blaževičius po 8, M.Kuzminskas (5 atk. kam.) ir A.Butkevičius po 6, L.Birutis 4, E.Bendžius 2.

Ketvirtas kėlinys. Lietuva – Danija

Pabaiga. Viskas. Mes Europos čempionate. Galima lengviau atsikvėpti.

Likus 7 sek. M.Kalnietis blokavo metimą.

Likus 30 sek. J.Mačiulis prametė.

Likus 41 sek. J.Zohore pataikė vieną baudos metimą, lietuviai dar priekyje – 77:76.

Likus 1:01 min. G.Masiulis prametė du baudų metimus.

39 min. Varžovai sumažino skirtumą iki penkių taškų, o tada dar ir tritaškį įsmeigė. Įžnybkite kas nors, nes viskas į sapną panašu – 77:75.

38 min. Dar kartą du taškus su pražanga prasileidžia lietuviai, V.Kariniauskas atsakė dvitaškiu – 77:71.

37 min. G.Masiulis išlieja pyktį galingu dėjimu. Na, panašu, kad ašarų po finalinės sirenos gali ir nebūti – 75:66.

36 min. K.Larsenas įsmeigė tritaškį, bet tada dvi iš eilės sėkmingos Lietuvos atakos – 73:66.

35 min. Pirmieji danų taškai po pertraukos tik dabar, tačiau labai skaudūs. Du taškai su pražanga ir dar techninė pražanga D.Maskoliūnui. Lietuvos pranašumas mažėja vėl, bet jį atstato M.Kalniečio ritaškis – 69:63.

34 min. A.Butkevičius krašte laisvas ir taiklus – 66:60.

33 min. V.Kariniauskas žaidžia aštriai ir pelno du taškus – 63:30.

32 min. Du G.Masiulio taškai su pražanga – 61:60.

31 min. Pradėjo be taškų abi komandos lemiamą ketvirtį.

Trečias kėlinys. Lietuva – Danija 58:60

30 min. Sunku patikėti, bet mes atsiliekame po trijų kėlinių.

29 min. Ph.Hertzas pataikė tritaškį, vėl didėja Lietuvos atsilikimas – 54:58.

27 min. Na va, dvi iš eilės sėkmingos atakos – 54:55.

26 min. Ponios ir ponai, mes pralaimime. Ir jau penkiais taškais po K.Larseno tritaškio – 50:55.

„Apsiraminkit, apsiraminkit“, – tokia D.Maskoliūno žinutė per minutės pertraukėlę. Ir dar prideda treneris, kad per minutę nesugrįš komanda į rungtynes, reikia žiūrėti į kiekvieną ataką ir žaisti ramiai.

25 min. M.Blaževičius neatsilaiko po krepšiu, pranašumas jau tik taškas. Dar ir tritaškį pataikė varžovai – 50:50.

24 min. T.Dimša pataikė iš toli, bet pats prasižengė, kai varžovas metė tritaškį. Negalima taip – 48:45.

23 min. J.Mačiulis prasižengė prieš tritaškį metantį A.Dabore, šis sumetė baudų metimus. Skirtumas mažėja vėl – 45:42.

22 min. L.Birutis pelnė taškus puskabliu – 45:39.

Antras kėlinys. Lietuva – Danija 41:37

20 min. Kol kas vaizdelis nėra labai džiuginantis.

18 min. Vėl sėkmingai žaidžia M.Kuzminskas, kuris nugara apžaidė žemesnį varžovą. Vis tik varžovai randa kelių pelnyti taškus taip pat. Lietuva priekyje – 39:35.

17 min. M.Kuzminskas sumetė baudų metimus – 37:31.

16 min. M.Kalnietis pataikė du tritaškius iš eilės – 35:29.

15 min. Taškų badą nuraukė T.Dimšos metimai nuo baudų linijos, Danija atsako galingu dėjimu – 29:29.

13 min. Tąsomės kol kas su danais, niekaip nepavyksta spurtuoti lietuviams. Būtų gerai neprisižaisti šiandien – 27:27.

12 min. M.Kuzminskas po prasiveržimo kala kamuolį į krepšį – 27:24.

11 min. Tritaškiu ir dvitaškiu kėlinį pradėjo Danija. D.Maskoliūnas šaukia pasitarimą, kurio metu ramiu, bet piktu balsu išrašo velnių G.Masiuliui– 25:24.

Pirmas kėlinys. Lietuva – Danija 25:19

10 min. Na, per pirmą kėlinį susikrauti įtikinamo pranašumo nepavyko.

9 min. Danija prisirinko pražangų, o lietuviai baudžia už tai varžovus. Dar du taiklūs M.Blaževičiaus baudų metimai – 24:16.

7 min. Danai neleidžia bėgti Lietuvos komandai, bet dar į priekį mūsų šalies komandą patraukia J.Mačiulio tolimas šūvis – 21:14.

6 min. M.Blaževičius nusiėmė kamuolį puolime ir išprovokavo pražangą. Jau 6 taškai jo sąskaitoje po taiklių baudos metimų – 16:9.

5 min. J.Zohore kol kas kelia daug problemų lietuviams po krepšiu, jis mažina Lietuvos persvarą po dvitaškio su pražanga – 14:9.

4 min. J.Mačiulis smeigė iš toli, dvitaškį pridėjo M.Blaževičius – 12:6.

3 min. L.Birutis dvi atakas iš eilės turi problemų gynyboje, nuo suolo kyla M.Blaževičius – 7:6.

2 min. Lengvai po krepšiu praleistas varžovas ir pirmuosius taškus pelno danai.

1 min. Pirmus taškus šiame susitikime pelnė T.Dimša, dar pridėjo gynėjas ir tritaškį – 5:0

Prieš rungtynes: „Pradedam nuo geros gynybos, reikia lengvų taškų. Nesitaupykite, mes rotuojame 12 žmonių. 2-3 minutes atidirbu – prašau keitimo“, – sakė D.Maskoliūnas savo auklėtiniams prieš pat rungtynes.

Starto penketai:

Lietuva: Mantas Kalnietis, Tomas Dimša, Jonas Mačiulis, Arnas Butkevičius, Laurynas Birutis.

Danija: Adama Darboe, Philipas Hertzas, Danielis Andreasas Mortensenas, Frederikas Rungby, Jonas Zohore.