2015 10 14

Klaipėdos „Neptūnas“ atkakliai priešinosi Turkijos krepšinio žvaigždynui

Klaipėdos „Neptūnas“ Europos taurės turnyro starte garbingai priešinosi ir net beveik pusę rungtynių pirmavo prieš vieną tituluočiausių, gilias tradicijas turinčių ir šiemet itin pajėgių žaidėjų prisiviliojusią Stambulo „Galatasaray“ ekipą, tačiau milijonieriai iš Turkijos paskutinėmis sekundėmis sugebėjo išplėšti pergalę – 94:90.
Martynas Mažeika
Martynas Mažeika / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmasis kėlinys neptūniečiams klostėsi sėkmingai: po dviejų Donato Zavacko tritaškių ir Martyno Mažeikos dvitaškio jie išsiveržė į priekį – 14:11, o dar po kelių akimirkų „Neptūno“ legionierius Travisas Baderis tolimu šūviu padidino pranašumą iki 5 taškų – 21:16.

Antrojo kėlinio viduryje po 7 iš eilės Danielio Ewingo taškų „Neptūno“ pranašumas išaugo iki 8 taškų – 33:25. Visgi patyrę „Galatasaray“ krepšininkai iki didžiosios pertraukos sugebėjo pasivyti neptūniečius ir minimalia persvara persverti rezultatą savo naudai – 38:37.

Nepraėjus nė dviems trečiojo kėlinio minutėms, po kelių neptūniečių klaidų, svečiai atitolo 8 taškais – 49:41. Klaipėdiečiai dar buvo priartėję iki 4 taškų – 47:51, 49:53, tačiau prieš ketvirtą kėlinį turkai vėl šiek tiek atitolo – 67:59.

Ketvirtąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo galingai – sužaidė atkarpą 5:0 ir priartėjo per vieną tolimą metimą – 64:67. Dar po kelių akimirkų komandas skyrė tik 2 taškai – 68:70.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 2 min. 30 sek. po Martyno Mažeikos metimo iš po krepšio ir Traviso Baderio tolimo šūvio komandas skyrė tik 1 taškas – 80:81.

Iki rungtynių pabaigos likus 50 sek. po Mindaugo Girdžiūno dvitaškio komandas vėl skyrė tik 1 taškas – 86:87, tačiau jau kitoje atakoje „Galatasaray“ žaidėjas Calebas Greenas pataikė tritaškį – 90:86.

„Neptūnas“ – „Galatasaray“ 90:94 (21:18, 16:20, 22:29, 31:27).

„Neptūnas“: M.Mažeika (6/7 dvitaškiai) ir T.Baderis (4/5 tritaškiai) po 17 taškų, D.Zavackas 15 (4/4 tritaškiai), M.Girdžiūnas 11 (6 rez. perd.).

„Galatasaray“: E.McCollumas 32 (13/13 baudų metimai, 34 naud. bal.), V.Micovas 18 (7/7 dvitaškiai), C.Greenas 16 (5/5 dvitaškiai), S.Lasme 11 (7 atk. kam.).