-65% metinei prenumeratai! Išskirtinis pasiūlymas.
2020 10 14

Košmaras tęsiasi: lyg rėtis kiaurą „Lietkabelį“ suvarpė ir lietuviškasis „Lokomotiv“

Panevėžio „Lietkabeliui“ (0-3) Europos taurės startas kol kas labiau primena košmarą. Nenado Čanako auklėtiniai savų sirgalių akivaizdoje neturėjo šansų prieš du lietuvius savo gretose turintį Krasnodaro „Lokomotiv“ (2-1) ir pralaimėjo jau trečią kartą iš eilės – 76:105 (13:27, 26:32, 11:23, 26:23).
Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Kaip ir ankstesnėse dvejose rungtynėse, „Lietkabelis“ varžovams nusileido dviženkliu skirtumu. Prieš tai panevėžiečiai krito prieš Bolonijos „Virtus“ (61:76) ir „AS Monaco“ (57:82).

Jei pirmosiose dvejose rungtynėse panevėžiečiai atsilaikydavo bent jau du kėlinius, o subyrėdavo trečiajame, tai šįsyk mintis apie pergalę teko nuvyti jau pirmoje rungtynių pusėje.

Fantastiškai atakavę „Lokomotiv“ žaidėjai per pirmąsias 14 rungtynių minučių sumetė net 45 taškus ir triuškino „Cido“ arenos šeimininkus net 45:20. Per du pirmuosius kėlinius „Lokomotiv“ pataikė 22 metimus iš 34 ir pelnė net 59 taškus, turėdami 20 taškų pranašumą.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Nenad Čanak

Situacija nesikeitė ir po ilgosios pertraukos. Nors „Lietkabelis“ per trečiąjį kėlinį pelnė tiek pat taškų, kiek per pirmųjų dviejų mačų trečiuosius ketvirčius kartu sudėjus (11), rungtynių eigos tai nepakeitė, nes „Lokomotiv“ tolo ir toliau bei kėlinio pabaigoje po Manto Kalniečio tritaškio peržengė 30 taškų persvaros ribą – 76:46.

Vienu metu skirtumas tarp komandų buvo net 34 taškai (82:48), o paskutinės keliokika susitikimo minučių tapo formalumu – „Lietkabelis“ pralaimėjo triuškinančiai.

Svariai prie pergalės gimtinėje prisidėjo abu „Lokomotiv“ lietuviai.

Mindaugas Kuzminskas per 25 minutes pelnė 8 taškus (4/4 dvit., 0/3 trit.), atkovojo 7 kamuolius, išdalino 3 rezultatyvius perdavimus, dusyk prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

M.Kalnietis per 21 minutę sumetė 6 taškus (1/1 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud.), atkovojo kamuolį, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, tris sykius suklydo, dukart prasižengė ir surinko 12 naudingumo balų.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Mindaugas Kuzminskas

„Lokomotiv“ šiose rungtynėse pataikė beveik 60 proc. metimų – 42 iš 71.

Kitą savaitę „Lietkabelio“ lauks dar vienos rungtynės namuose. Pirmąją pergalę N.Čanako vyrai mėgins pasiekti prieš Antverpeno „Giants“ klubą iš Belgijos.

„Lietkabelis“: Marinas Maričius 15, Paulius Valinskas 13, Gytis Masiulis ir Margiris Normantas po 12, Vytenis Lipkevičius 9, Kyle'as Vinalesas 7 (1/9 trit., 7 rez. perd.)

„Lokomotiv“: Jordanas Crawfordas 20 (4/8 trit.), Alanas Williamsas 17 (17 atk. kam., 33 naud. bal.), Kevinas Hervey 13, Andrejus Martiukas 11, Grigorijus Motovilovas, Reggie Lynchas ir Mindaugas Kuzminskas po 8 (7 atk. kam.), Mantas Kalnietis 6 (7 rez. perd.).

Svarbiausius rungtynių įvykius fiksavo portalas 15min.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Lietkabelis“ – „Lokomotiv“ 76:105 (13:27, 26:32, 11:23, 26:23)

39 min. O štai ir šimtasis taškas – jį pelnė A.Williamsas. 71:101.

35 min. Bent jau pavyko stabilizuoti padėtį – 65:91.

32 min. G.Masiulis pelnė 6 taškus iš eilės – 58:85.

III kėlinys. „Lietkabelis“ – „Lokomotiv“ 50:82 (13:27, 26:32, 11:23)

29 min. Panevėžiečiai atrodo demoralizuoti, o skirtumas auga toliau – 48:82.

26 min. Mantai, už ką tu šitaip... M.Kalniečio tritaškis pirmą kartą skirtumą pakelia iki 30 taškų – 46:76.

23 min. Gal Rusijos komanda nusitaikė gerinti Europos taurės rekordus? Laiko dar daug, o jos sąskaitoje jau 69 taškai (42:69).

23 min. Pastabos rūbinėje pagrindinės rungtynių temos nepakeitė – „Lokomotiv“ ir toliau pataiko daugiau nei du trečdalius savo metimų, o skirtumas auga. 42:65.

II kėlinys. „Lietkabelis“ – „Lokomotiv“ 39:59 (13:27, 26:32)

20 min. „Lietkabelis“ pristabdė lokomotyvą iš Rusijos antroje kėlinio pusėje, bet vis tiek atsilieka dideliu skirtumu po pusės rungtynių.

18 min. Kantriai ir pamažu Panevėžio klubas tirpdo svečių pranašumą – jau tik 35:49.

16 min. Tritaškių vakarėlis tęsiasi – į jį atėjo ir V.Lipkevičius. 29:48.

16 min. Gal dar pavyks atsitiesti? G.Masiulis ir M.Normantas smeigė po tritaškį – 26:45.

15 min. „Lokomotiv“ pataikymas 18/27, o skirtumas tiesiog nepadorus – 20:45.

14 min. G.Masiulio tritaškis – lyg mažytis trauklapis ant žaizdos. 18:40.

12 min. Kažkoks siaubas... „Lokomotiv“ pataiko viską ir šeimininkauja „Cido“ arenoje. 15:38.

11 min. Ojojoj... Vaizdas Panevėžyje jau darosi kraupokas – 13:31.

I kėlinys. „Lietkabelis“ – „Lokomotiv“ 13:27

10 min. Liūdnas vaizdas po pirmojo kėlinio – „Lietkabelis“ atsilieka jau 14 taškų skirtumu.

9 min. Panevėžiečiai nesustabdo „Lokomotiv“ amerikiečių, o skirtumas jau dviženklis – 13:24.

8 min. K.Hervey smeigia tritaškį, bet tuo pačiu atsakė ir M.Normantas. 11:17.

5 min. K.Vinalesas nardo po krepšiu, o „Lietkabelis“ rodo gyvybės ženklus – 6:10.

4 min. Piktas N.Čanakas prašo minutės pertraukėlės – „Lietkabelis“ atsilieka jau 2:10.

2 min. K.Vinalesas pelno pirmuosius šeimininkų taškus – 2:5.

1 min. M.Kalnietis nuskuodžia iki krepšio ir nepaisant pražangos pelno pirmuosius rungtynių taškus – 0:3.

Prieš rungtynes. Susitikimas vėluoja kelias minutes – panašu, kad vėl užsikirto arenos laikrodžiai.

Panevėžiečiai startuoja tokiu startiniu penketu: Kyle'as Vinalesas, Paulius Valinskas, Vytenis Lipkevičius, Gytis Masiulis ir Marinas Maričius. „Lokomotiv“ penkete – ir Mantas Kalnietis, ir Mindaugas Kuzminskas.

Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją