2021 07 25

Krepšinio milžinų mūšyje – Prancūzijos nuostabi pergalė prieš JAV

Jau pirmąją olimpinio krepšinio turnyro dieną sirgaliams buvo patiektas tikras desertas – JAV susigrūmė su Prancūzija. Po itin atkaklios ir įtemptos kovos pergalę šventė prancūzai 83:76 (15:22, 22:23, 25:11, 21:20).
Prancūzija – JAV
Prancūzija – JAV / nuotr. FIBA

Pirmoje rungtynių pusėje persvarą didžiąją laiko dalį turėjo amerikiečiai, kurie keletą kartų buvo pagrasinę nutolti, bet prancūzai laiku gesino gaisrus.

Tarp antrojo ir trečiojo kėlinių vykusią pertrauką užpildė krepšininko-roboto pasirodymas.

O štai po pertraukos Vincento Collet auklėtiniai užsuko prancūzišką vakarėlį Saitamoje – 25:11 laimėjo trečiąjį ketvirtį ir turėjo 6 taškų pranašumą prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą.

Ketvirtajame kėlinyje JAV rinktinė vėl buvo truktelėjusi į priekį, bet, pradėjus tiksėti pirmosioms paskutinės minutės sekundėms, Evanas Fournier smeigė tritaškį, spurtą ištęsė iki 9:0 ir išvedė prancūzus į priekį 76:74.

Tuomet amerikiečiai turėjo net keletą progų atsakyti tuo pačiu, bet laisvi Kevino Duranto ir Jrue Holiday metimai skriejo pro šalį.

Nando De Colo neklydo nuo baudų metimo linijos (78:74), o JAV ataka baigėsi klaida ir nesportine pražanga Damianui Lillardui. E.Fournier pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, Rudy Gobertas nuo linijos neklydo (81:74).

D.Lillardas dar paliko minimalią intrigą, kai išprovokavo E.Fournier pražangą mesdamas iš toli (76:81), bet tai buvo viskas – JAV žvaigždynas skaudžiu pralaimėjimu pradėjo olimpines žaidynes.

2019-ųjų pasaulio čempionate, beje, Prancūzija eliminavo JAV ketvirtfinalio etape, tad amerikiečiams revanšo pasiekti nepavyko. Dar jokiai rinktinei nuo 1992-ųjų nebuvo pavykę nugalėti amerikiečių žvaigždžių dukart iš eilės.

Olimpinėse žaidynėse JAV nebuvo pralaimėjusi rungtynių nuo 2004-ųjų – pergalių serija buvo išsitęsusi iki 24.

E.Fourner pelnė net 28 taškus (7/10 dvit., 4/12 trit., 2/3 baud. met.) nugalėtojams, R.Gobertas pridėjo 14 taškų ir 9 atkovotus kamuolius.

2021-ųjų NBA čempionas Jrue Holiday pelnė 18 taškų JAV komandai ir sugriebė 7 kamuolius po krepšiu.

Prancūzijos rinktinė pataikė 60 proc. dvitaškių (21/35) ir 30 proc. tritaškių (8/27). JAV iš arti atakavo vos 41 proc. taiklumu (15/37), tolimus metimus realizavo 31 proc. tikslumu (10/32).

JAV: J.Holiday 18, B.Adebayo 12 (10 atk. kam.), D.Lillardas 11, J.Tatumas 9.

Prancūzija: E.Fournier 28, R.Gobertas 14 (9 atk. kam.), N.De Colo 13.