2022 03 26

L.Birutis atrodė puikiai, bet lietuvio klubą pakirto bosnių talento metimas

Laurynas Birutis darė viską, kad jo klubas iškovotų pergalę, tačiau lietuvio atstovaujamas Santjago de Kompostelo „Obradoiro CAB“ (8-17) svečiuose po dramatiškos kovos 78:80 (17:21, 21:14, 16:23, 24:22) turėjo pripažinti Lugo „Rio Breogan“ (12-13) pranašumą.
Laurynas Birutis
Laurynas Birutis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

L.Birutis rungtyniavo beveik 35 minutes, per kurias buvo puikus – pelnė 16 taškų (5/7 dvit., 6/7 baud.), sugriebė 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 metimus blokavo, bet suklydo 4 sykius ir surinko 24 naudingumo balus – daugiausiai tarp visų rungtynių dalyvių.

213 cm ūgio bokštas paskutinę ketvirto kėlinio minutę pelnė labai svarbų dvitaškį su pražanga, taip išvesdamas savo komandą į priekį (76:75), tačiau komandoms apsikeitus sėkmingais išpuoliais, paskutinė ataka priklausė varžovų lyderiui Džananui Musai.

FIBA nuotr./Džananas Musa

22-ejų bosnis likus 4 sek. pelnė pergalingą dvitaškį ir tokiu būdu vainikavo dar vieną puikų pasirodymą ACB pirmenybėse – 23 taškai ir 7 atkovoti kamuoliai.

Dž.Musos vidurkiai Ispanijos čempionate siekia net 20,2 taško ir 22,3 naudingumo balo.

Lietuvių šiame mače buvo ir daugiau, tačiau jiems išsiskirti nepavyko.

Laurynas Beliauskas žaidė tik 7 minutes, bet taškais nepasižymėjo – prametė vieną tritaškį, kartą prasižengė bei išprovokavo 3 pražangas, surinkdamas 1 naudingumo balą.

Kitoje barikadų pusėje rungtyniaujantis lietuvis Mindaugas Kačinas daug progų pasireikšti taip pat negavo. Puolėjas ant parketo praleido nepilnas 4 minutes, per kurias spėjo atkovoti 1 kamuolį ir sykį pažeisti taisykles.

Lugo „Rio Breogan“: Džananas Musa 23 (7 atk. kam., 23 naud. bal.), Tyleris Kalinoski 11, Jordanas Sakho 10.

Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“: Thomas Scrubbas 22 (9 atk. kam.), Laurynas Birutis 16 (8 atk. kam., 24 naud. bal.), Kassius Robertsonas 13, Braydonas Hobbsas 12 (6 atk. kam., 7 rez. perd., 18 naud. bal.).