2022 08 16 /23:54

Absoliutus dominavimas: Lietuvos jaunučiai į aštuonetą žengė pusšimčio taškų pergale

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinė pratęsė sėkmingą žygį link Europos čempionato medalių. Lietuviai aštuntfinalyje net 97:48 (23:16, 23:12, 26:8, 25:12) pervažiavo Danijos bendraamžius.
Lietuvos jaunučių rinktinė
Lietuvos jaunučių rinktinė / FIBA nuotr.

Lietuvos rinktinė prieš danus dominavo beveik visas 40 minučių.

Intriga laikėsi tik pirmosiomis minutėmis, kai danai dar pirmavo 7:5, bet tada lietuviai pelnė 12 taškų be atsako, susikrovė dviženklę persvarą ir atgal nebesižvalgė.

Tomo Purlio auklėtiniai šiame susitikime perėmė net 24 kamuolius ir iš viso privertė varžovus suklysti net 32 kartus.

Lietuviai šiame turnyre dar nėra pralaimėję. Grupių etape jie laimėjo prieš Prancūziją (73:41), Nyderlandus (80:73) ir Izraelį (98:69).

Ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinės lauks akistata prieš Turkiją, kuri aštuntfinalyje 82:74 įveikė turnyro šeimininkę Šiaurės Makedoniją.

Mačas bus žaidžiamas trečiadienį 19:45 val.

Lietuva: Dovydas Buika 21 (6 atk. kam., 32 naud. bal.), Nojus Indrušaitis 17, Kevinas Šacas, Matas Laurenčikas ir Kristupas Smirnovas (7 atk. kam.) po 10.

Danija: Frederikas Erichsenas 14, Willas Molleris 9.