2015 08 02 /21:07

Lietuvos U-18 rinktinė sutriuškino bosnius ir iškovojo Europos čempionato bronzą

Europos U-18 krepšinio čempionate Lietuvos jauniai pirmą kartą istorijoje iškovojo bronzos medalius. Mažajame finale šeštadienį Sauliaus Štombergo auklėtiniai ketvirtojo kėlinuko metu sutriuškino Bosniją ir Hercegoviną – 74:49 (25:15, 18:15, 13:16, 18:3).

Bosnių pralaimėjimas iš esmės buvo nulemtas dar pirmajame ketvirtyje, kai sužaidus pusantros minutės traumą patyrė po 18 taškų ir 8,5 atk. kam. čempionate rinkęs Edinas Atičius. Bosnių lyderis rungtynėse daugiau nepasirodė.

Lietuvos krepšininkams gana sunkiai sekėsi rasti kelius arčiau varžovų krepšio, tačiau pirmą kartą šiame turnyre taip krito tritaškiai. Pataikyta 12 iš 27 tolimų metimų (44%), o dvitaškių – tik 11 iš 32 (34%).

Lietuviai laimėjo ir kovą dėl kamuolių (46 – 39), kaip įprasta, atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20 – 12). Bosnijos ir Hercegovinos snaiperiai įmetė vos tritaškius iš 19.

Lietuva: M.Varnas (4/7 trit.) 15, M.Echodas (5/9 dvit., 5 atk. kam.) 14, A.Pilauskas (3/7 trit., 4 rez. perd.) 11, L.Birutis (9 atk.kam., 4 rez. perd.) 10, G.Masiulis (8 atk. kam.) 7, L.Beliauskas (4 rez. perd.) 6, A.Beručka 3.

Bosnija ir Hercegovina: N.Djedovičius (1/7 trit.) 11, A.Penava (5 atk. kam.) 9, I.Durmo 8, A.Gegičius (1/7 dvit.) 5.

FIBA nuotr./Lietuvos U-18 rinktinė

Nepaisant pralaimėjimo, Bosnijos ir Hercegovinos krepšiniui šis čempionatas vis tiek išksirtinis. Pirmą kartą šalies krepšinio istorijoje bet kurio amžiaus rinktinė pasiekė Europos čempionato geriausiųjų ketvertuką.

Lietuva į pusfinalį pateko jau šeštąjį kartą, tačiau pirmą sykį nežaidė finale. 1994 m. čempionatą laimėjo Šarūno Jasikevičiaus, Kęstučio Šeštoko, Kęstučio Marčiulionio karta, o 2010 m. Vilniuje triumfavo „auksine“ vadinama Jono Valančiūno komanda.

Triskart lietuviai iškovojo sidabrą. 2006 m. (M.Gecevičius, M.Valiukonis ir Ž.Janavičius), 2008 m. (D.Motiejūnas, T.Šležas ir A.Pečiukevičius) ir 2012 m. (J.Tamulis, M.Grigonis ir A.Jankaitis).

Rungtynių aprašymas:

Pradėjus mačą lietuviai pirmavo 7:2, bet netrukus žaidimas išsilygino, bosniai porą kartų buvo persvėrę rezultatą (10:9, 12:11). Ketvirčio pabaigoje prabilo lietuvių snaiperiai. Du tritaškius pataikė A.Pilauskas, įmetė ir A.Beručka, tad kėlinukas baigėsi pirmaujant užtikrintai – 25:15.

Pirmoje antrojo ketvirčio dalyje lietuviai įstrigo bosnių gynyboje ir niekaip nesugebėjo pataikyti. Sužaidus 3 min. L.Bieliauskas pataikė tritaškį (35:21) ir po to lietuviai 4 minutes buvo „sausi“. Bosniai puolime nežibėjo, tačiau likus kelioms minutėms iki pertraukos sumažino pranašumą iki vienženklio – 28:39. Tai pabudino M.Varną su A.Pilausku, kurie pataikė po tritaškį ir atstatė solidų pranašumą – 43:30.

Po pertraukos bosniai startavo 8:1. Sužaidus keturias minutes lietuviai pagaliau pataikė iš žaidimo, tai padarė L.Birutis – 46:38. Antroje ketvirčio dalyje lietuviai krito į dar vieną duobę, kai dvi minutes nepelnė taškų, bosniai priartėjo iki 49:44. Vis dėlto, per paskutinę pusantros minutės M.Varnas ir G.Masiulis dviem tritaškiais atstatė dviženklę persvarą – 56:46.

Per lemiamas dešimt minučių lietuviai atgal nebesižvalgė. Ketvirtį tritaškiu pradėjo M.Varnas, o ketvirčiui įpusėjus galutinė intrigą užmušė L.Beliausko tritaškis – 66:49. Per likusį laiką lietuviai užtikrintai gynėsi, o bosniai spurto taip ir nebesurengė bei patyrė nesėkmę. Lietuviai persvarą padidino iki triuškinančios – 74:49.