2022 02 07

M.Grigonis dukart išplėšė pratęsimus, bet CSKA krito neįtikėtinoje 55 minučių dramoje

Marius Grigonis du kartus išplėšė pratęsimus, dar sykį tą padarė jo komandos draugas, bet Maskvos CSKA (9-4) VTB Vieningosios lygos rungtynėse vis tiek krito prieš Kazanės UNIKS (11-2).
Marius Grigonis
Marius Grigonis / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Lietuvis baudų metimais išplėšė pratęsimus paskutinėmis ketvirtojo kėlinio ir pirmojo pratęsimo sekundėmis, tačiau CSKA nusileido kitai Eurolygoje rungtyniaujančiai ekipai 103:105 (13:26, 28:16, 20:18, 16:17, 8:8, 7:7, 11:13).

Kaunietis iki lemiamų akimirkų ketvirtajame kėlinyje buvo pelnęs vos 3 taškus ir turėjo -2 naudingumo balus, tačiau svarbiausiu metu jo ranka nedrebėjo.

Išprovokavęs Mario Hezonjos pražangą, M.Grigonis sumetė baudų metimus likus 1 sekundei ir išlygino rungtynių rezultatą 77:77.

M.Hezonja kitoje aikštės pusėje nepataikė tritaškio ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Scenarijus praktiškai pasikartojo ir pirmojo pratęsimo metu. UNIKS pirmavo 85:83, bet M.Grigonis išprovokavo Viačeslavo Zaicevo pražangą ir sumesdamas dvi baudas likus 6 sek. išplėšė dar penkias minutes, nes M.Hezonja nepataikė dvitaškio.

Antrajame pratęsime paskutiniai taškai taip pat buvo pelnyti CSKA gynėjo, tik šį kartą ne M.Grigonio. Likus 29 sek. baudas sumetė Danielis Hackettas, per likusį laiką tritaškių nepataikė Andrejus Voroncevičius ir Iffe Lundbergas ir komandoms teko žaisti dar vieną pratęsimą, nes rezultatas po 50 minučių buvo 92:92.

Trečiajame pratęsime I.Lundbergo ir D.Hacketto metimų dėka CSKA buvo susikrovusi 5 taškų pranašumą (101:96), bet UNIKS jį panaikino ir likus mažiau nei pusei minutės rezultatas vėl buvo lygus – 103:103.

Šansą išplėšti pergalę savo komandai turėjo D.Hackettas, bet jo tritaškis likus 9 sekundėms tikslo nepasiekė, o UNIKS gretose didvyriu tapo OJ Mayo – amerikietis aidint sirenai pataikė dvitaškį per M.Grigonio rankas, dėl kurio komandoms neteko žaisti ketvirto pratęsimo, o Kazanės ekipa iškovojo pergalę.

M.Grigonis maskviečiams per 21,5 minutės pelnė 7 taškus (0/1 dvit., 1/5 trit., 4/4 baud.), du kartus suklydo, sykį prasižengė ir nesurinko naudingumo balų.

Jo ekipos gretose geriausias karjeros rungtynes VTB lygoje sužaidė D.Hackettas, per 41 minutę pelnęs net 33 taškus (6/10 dvit., 5/8 trit., 6/7 baud.).

Savo ruožtu UNIKS gretose Johnas Brownas sužaidė net 53 minutes ir 17 sekundžių – amerikietis trijų pratęsimų dramoje ilsėjosi vos 103 sekundes.

Pergalę iškovojusi UNIKS išlieka vienvalde turnyro lydere, o pralaimėjusi CSKA nukrito į ketvirtą vietą.

CSKA: Danielis Hackettas 33 (6/10 dvit., 5/8 trit., 7 kld., 29 naud. bal.), Iffe Lundbergas 19, Joelis Bolomboy'us 12, Aleksejus Švedas 11.

UNIKS: Mario Hezonja 31 (10/16 dvit., 2/10 trit., 10 atk. kam., 28 naud. bal.), Johnas Brownas 16 (9 atk. kam., 53 min.), Isaiah Canaanas 13, Viačeslavas Zaicevas 11, Tonye Jekiri 10 (10 atk. kam.).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas