2023 11 20

M.Kuzminskas buvo rezultatyvesnis, bet dramatišką Atėnų derbį laimėjo M.Grigonis

Dramatiškame Atėnų derbyje Graikijos krepšinio čempionate pirmadienio vakarą susitiko dvi lietuviškos komandos.
Marius Grigonis
Marius Grigonis / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Mariaus Grigonio atstovaujamas „Panathinaikos“ (7-0) klubas savo sirgalių akivaizdoje 86:85 (25:18, 23:19, 15:29, 23:19) palaužė kitą Graikijos sostinės klubą AEK (3-4) su Mindaugu Kuzminsku.

Abu lietuviai buvo ryškūs aikštėje. 22 minutes žaidęs M.Grigonis prie pergalės prisidėjo pelnydamas 13 taškų (5/5 dvit., 1/4 trit., 0/1 baud.), atkovodamas 2 kamuolius ir surinkdamas 13 naudingumo balų.

M.Kuzminskas per 20 minučių pasižymėjo įmesdamas 16 taškų (1/5 dvit., 4/5 trit., 2/3 baud.), atkovodamas ir perimdamas po 2 kamuolius bei užbaigdamas mačą su 14 naudingumo balų.

Būtent M.Kuzminsko tritaškis likus žaisti 3 minutes buvo suteikęs AEK trijų taškų persvarą (79:82).

Prasidėjus paskutinei minutei svečiai pirmavo ir 4 taškais (81:85), bet PAO naujokas Kendrickas Nunnas tada dūrė tritaškį.

AEK nepataikė, tas pats K.Nunnas išprovokavo pražangą ir šaltakraujiškai sumetė baudas, persverdamas rezultatą (86:85).

Svečiai dar turėjo 13 sek. paskutinei atakai, bet tritaškis skriejo pro šalį.

Po šios pergalės „Panathinaikos“ įsitvirtino pirmoje Graikijos čempionato turnyrinės lentelės vietoje. Tuo metu AEK dalijasi 7-9 pozicijomis.

„Panathinaikos“: Kendrickas Nunnas 18 (6 atk. kam.), Kostas Sloukas 15, Marius Grigonis 13, Mathiasas Lessortas (7 atk. kam.) ir Kostas Mitoglou (6 atk. kam.) – po 11.

AEK: Justinas Tillmanas 20 (9 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 16 (4/5 trit.), Mfiondu Kabengele 15, Omiros Netzipoglou 11.

Vienintelis be pralaimėjimų Graikijos čempionate žengiantis PAO klubas rikiuojasi pirmas, o AEK kol kas – tik aštuntas.