2015 06 10

Madrido „Real“ su Jonu Mačiuliu išsigelbėjo dramatiškame trileryje po pratęsimo

Tikra drama virė Ispanijos pirmenybių pusfinalio trečiajame mače, kuriame Jono Mačiulio atstovaujamas Madrido „Real“ klubas išvykoje po pratęsimo 103:100 (26:18, 13:22, 25:30, 24:18, 15:12) palaužė Valensijos „Valencia“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį – 2:1.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Visas rungtynes kova vyko taškas į tašką, o jų pabaiga tapo tikru trileriu. Po J.Mačiulio pražangos Vladimiras Lučičius pataikė tik vieną baudos metimą bei padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki 2 taškų – 88:86, o netrukus pats pažeidė taisykles, rezultatą išlygino Felipe Reyesas – 88:88. Valensijos ekipai suklydus, pergalę galėjo išplėšti Sergio Llullas, tačiau jo metimas nepasiekė tikslo – pratęsimas.

Papildomo laiko metu 5 taškus iš eilės pelnė Sergio Rodriguezas ir išvedė svečius į priekį – 98:95. Abu baudos metimus pataikė buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjas Nemanja Nedovičius bei tuo pačiu atsakė Rudy Fernandezas, tačiau iš toli iššovė Guillemas Vivesas – 100:100. Tačiau tuomet pergalingą tritaškį įsmeigė S.Lllullas.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė atitinkamai 21 ir 20 taškų pelnę F.Reyesas (2/3 dvit., 2/3 trit., 11/12 baudų, 5 atk. kam.) ir R.Fernandezas. 13 taškų pridėjo Gustavo Ayonas, 12 – S.Lullas (9 rez. perd.), 9 – Marcusas Slaughteris, po 7 – S.Rodriguezas (5 rez. perd.) ir Andresas Nočionis (5 atk. kam.).

J.Mačiulis per 20 minučių įmetė 2 taškus (1/1 dvit., 0/2 trit.), sugriebė 3 atšokusius kamuolius ir triskart prasižengė.

Pralaimėjusiems Luke'as Harangody  pelnė 21 (8 atk. kam.), G.Vivesas (4/6 trit.) – 17, Samas Van Rossomas (5 rez. perd.) – 14, Bojanas Dubljevičius (9 atk. kam.) – 13, Romainas Sato – 9 taškus.