2021 09 25

Paskutinėje repeticijoje prieš startą Eurolygoje – sunki Šaro „Barcos“ pergalė

Jau artėjančią savaitę prasidedančiam Eurolygos sezonui besiruošianti Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“ (3-0) iškovojo sunkią pergalę vietiniame fronte. Katalonai ACB pirmenybėse namuose 78:69 (23:15, 19:21, 18:19, 18:14) palaužė Lugo „Breogan“ (2-1), kurios marškinėlius vilki lietuvis Mindaugas Kačinas.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Solidžiai rungtynes pradėję aikštės šeimininkai antrojo kėlinio pradžioje susikrovė dviženklę persvarą (29:17), tačiau jos išlaikyti nesugebėjo.

„Breogan“ greitai deficitą nukirpo iki vienženklio ir per kovinį atstumą laikėsi visų rungtynių metu. Ketvirtajame kėlinyje svečiai priartėjo iki minimumo (61:62), tačiau tuomet 5 taškus be atsako surinko Cory Higginsas, o po kelių akimirkų „Barcos“ pergalę kartu su šiuo gynėju įtvirtino Nikola Mirotičius ir Nigelas Hayesas.

Atkakliame mūšyje Šaras aikštėje daug laiko Rokui Jokubaičiui pasireikšti nesurado. Lietuvis ant parketo praleido 5 minutes, per kurias spėjo pelnyti 2 taškus (1/1 dvit., 0/1 trit.), perimti 1 kamuolį ir surinkti 2 naudingumo balus.

Kitoje barikadų pusėje rungtyniavęs lietuvis Mindaugas Kačinas buvo kuklus – per 12 min. surinko taip pat 2 taškus (1/3 dvit.) ir atkovojo 2 kamuolius.

Tarp rezultatyviausiųjų nugalėtojų gretose buvo kita ex-žalgirietis N.Hayesas. Amerikietis surinko 14 taškų ir kartu su N.Mirotičiumi turėjo geriausią +/ – santykį komandoje (+17).

Būtent N.Mirotičius tapo mačo MVP – 22 taškai, 7 atkovoti kamuoliai ir net 32 naudingumo balai.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 22 (7 atk. kam., 32 naud. bal.), Cory Higginsas 15 (8/8 baud.), Nigelas Hayesas 14, Kyle'as Kuričius 8.

„Breogan“: Džananas Musa 14, Marko Lukovičius 12, Trae Bellas-Haynesas 11 (4 rez. perd.), Rašidas Mahalbašičius 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd.).

Eurolygos sezoną katalonai atidarys spalio 1-ąją rungtynėse namuose prieš Berlyno ALBA.