2015 09 15

Pau Gasolis su kompanija palaužė graikus ir žengė į pusfinalį

Europos krepšinio čempionate atėjo lemiamų kovų metas. Pirmajame ketvirtfinalyje Ispanija 73:71 (14:14, 25:18, 16:25, 18:14) nugalėjo Graikiją ir pateko į pusfinalį devintą kartą iš eilės. Įprastinis ispanų pergalės kalvis – rezultatyviausias čempionato žaidėjas Pau Gasolis.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Graikai nuo 2009 metų nėra patekę į Europos čempionato pusfinalį ir žingsnis dar kartą nebuvo žengtas. Nors iki tol pergalingai žygiavę graikai žaidė užtikrintai, Pau Gasolio sustabdyti jiems nepavyko ir 2011 metų Europos čempionai pateko tarp keturių geriausiųjų.

Pau Gasolis pelnė 27 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Nikola Mirotičius pridėjo 18 taškų.

Graikams dvigubą dublį surinko G. Antetokounmpo, kuris pelnė 12 taškų ir atkovojo 17 kamuolių.

Pirmajame kėlinyje klostėsi lygus žaidimas, tačiau antrajame dominuoti pradėjo ispanai, kurie susikrovė 9 taškų pranašumą. Šis išgaravo trečiajame, kur labiau sekėsi graikams. Tačiau lemiamame kėlinyje apsnūdę graikai intrigą grąžino tik pačioje rungtynių pabaigoje.

Likus žaisti 30 sek., jie atsiliko 65:69. N.Calatheso tritaškis sumažino skirtumą iki dviejų taškų 68:70. S.Rodriguezas pataikė svarbius baudos metimus. K.Slouko tritaškis sumažino skirtumą iki taško, likus žaisti keturias sekundes. P.Gasolis pataikė tik vieną baudos metimą, tačiau G. Antetokounmpo nepataikė lemiamo tritaškio.

Ispanija: P.Gasolis 27, N.Mirotičius 18, S.Rodriguezas 10, S.Llullas 8, F.Reyesas 5, P.Ribas 3, V.Claveris 2.

Graikija: N. Calathesas 14, G. Printezis 13, G. Antetokounmpo 12, V. Spanoulis 10, K. Koufos 9, Y. Bourousis ir N.Zisis po 5, K. Sloukas 3.

Ispanija – Graikija 73:71 (14:14, 25:18, 16:25, 18:14)

Rungtynės prasidėjo dviem Sergio Llullo tritaškiais. Įpusėjus kėliniui dviem dvitaškiais iš eilės Vassilis Spanoulis sumažino atsilikimą 6:8. K.Koufos išlygino rezultatą 12:12 likus žaisti tris minutes pirmajame kėlinyje. Pau Gasolis išvedė ispanus į priekį, bet N.Calathesas išlygino rezultatą. Per pirmąjį ketvirtį graikai suklydo penkis kartus, ispanai – nei karto. Graikai atkovojo 14, ispanai – penkis kamuolius.

Antrąjį kėlinį pradėjo S.Rodriguezo tritaškis. G. Antetokounmpo atsakė tokiu pačiu taikliu metimu. Įpusėjus kėliniui P.Gasolis išvedė ispanus į priekį 22:20. Po N.Mirotičiaus tritaškio ispanai jau pirmavo septyniais taškais. Iki kėlinio pabaigos ispanai buvo padidinę atotrūkį iki 9 taškų. Rezultatyviausias čempionato žaidėjas P.Gasolis jau buvo surinkęs 14 taškų. Graikai vis dar pirmavo pagal atkovotus kamuolius 20:12. Ispanai pataikė penkis iš dešimt mestų tritaškių, graikai – tik du iš devynių.

Trečiąjį kėlinį pradėjo V.Spanoulio tritaškis. P.Ribas taip pat atsakė taikliu tolimu metimu. Graikai spurtavo 10:3 ir sužaidus tris minutes, N.Calatheso tritaškis lygino rezultatą 42:42. Graikai buvo išsiveržę į priekį, bet P.Gasolio tritaškis kėlinio viduryje graikams paliko minimalų pranašumą 46:45. Iki kėlinio pabaigos tęsėsi įtemptas žaidimas ir graikai sugebėjo prieš lemiamą ketvirtį pirmauti vos dviem taškais.

Po N.Mirotičiaus dėjimo ispanai pirmavo trimis taškais 60:57. Įpusėjus kėliniui graikai buvo pelnę vos tris taškus ir atsiliko 60:64. Likus žaisti dvi minutes, ispanai pirmavo septyniais taškais 68:61. Likus žaisti 30 sek., jie atsiliko 65:69. N.Calatheso tritaškis sumažino skirtumą iki dviejų taškų 68:70. S.Rodriguezas pataikė svarbius baudos metimus. K.Slouko tritaškis sumažino skirtumą iki taško, likus žaisti keturias sekundes. P.Gasolis pataikė tik vieną baudos metimą, tačiau G. Antetokounmpo nepataikė lemiamo tritaškio.