Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė oficialiose rungtynėse turbūt dar niekada nebuvo pralaimėjusi tokiai mažytei valstybei.
Islandijos populiacija nesiekia nei 400 tūkstančių.
Supermenu mačo pabaigoje virtusio Elvaro Fridrikssono ištraukta Islandija mažutėlėje namų arenoje „Laugardalshöllin“ triumfavo 86:85, o po istorinės nesėkmės mūsų nacionalinės komandos vairininkas Rimas Kurtinaitis atidavė didžiulę pagarbą pasaulio pirmenybėse niekada nedalyvavusiems varžovams.
„Kodėl jūs kalbate, kad Islandija yra maža valstybė. Ar jūs sekate futbolą? Ar žinote jų fenomeną? Lygiai taip pat ir čia, tas pats fenomenas, – po iššvaistyto 21 taško persvaros ir nesėkmės su sirena kalbėjo R.Kurtinaitis. – Islandija turi gerą krepšinio komandą. Mes gi tai matome. Juk visi turi problemų prieš islandus. Ar Italija yra krepšinio šalis? Ar mes esame krepšinio šalis? Bet irgi turime problemų, taip? Ne krepšinio šalys kartais laimi, o tos, kurios kyla ir kažką pasiekia. Islandija yra kylanti šalis, tad garbė ir šlovė jiems. Jie turi vikingų charakterį, kovėsi iki paskutinės iki sekundės ir paskutinę akimirką mus nugalėjo. Taip būna, ką daugiau galiu pasakyti.“
Eurolygos ir NBA krepšininkų neturinti Islandijos rinktinė niekada nėra žaidusi olimpinėse žaidynėse, bet nuo 2023-ųjų metų pasaulio pirmenybių ją skyrė tik vienas netaiklus E.Fridrikssono metimas paskutiniame atrankos mūšyje Sakartvele.
Tiesa, Europos čempionate islandai per pastaruosius keturis turnyrus žaidė net tris kartus. Nors nė vienos pergalės iškovoti ten ir nepavyko, tačiau vien žaidimas tarp stipriausių Senojo žemyno rinktinių yra solidus pasiekimas.
Šie įrašai įrašyti kanadiečio Craigo Pederseno treniravimo laikotarpyje. Iš Kanados kilęs specialistas prie Islandijos rinktinės vairo stovi nuo 2014-ųjų metų.

