2021 10 10

Prie VTB lygos starto linijos stojusi K.Maskvyčio kariauna išsigelbėjo Baltarusijoje

Nuo VTB Vieningosios lygos starto praėjus 17-ai dienų savo pirmąsias rungtynes sužaidusi Kazio Maksvyčio kariauna sezoną pradėjo dramatiška pergale. Permės „Parma“ (1-0) svečiuose rezultatu 78:75 (24:21, 19:16, 15:20, 20:18) palaužė Minsko „Cmoki“ (0-3) iš Baltarusijos.
Kazys Maksvytis
Kazys Maksvytis / FIBA nuotr.

Svečiai iš Permės pirmoje rungtynių dalyje žaidė solidžiau ir vienu metu netgi turėjo 12 taškų pranašumą (43:31), tačiau aikštės šeimininkai pademonstravo charakterį ir ketvirtajame kėlinyje ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą.

Likus 2 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Cmoki“ pirmavo 75:69, bet tuomet baltarusiams krepšys užsirišo, o praėjusiame sezone ne vieną įspūdingą sugrįžimą surengę K.Maskvyčio auklėtiniai išsigelbėjo ir šįkart.

„Parma“ likusią rungtynių dalį laimėjo rezultatu 9:0 ir įsirašė pirmą pergalę.

FIBA nuotr./Eigirdas Žukauskas

Vienu pagrindinių pergalės kalvių svečių ekipoje buvo Eigirdas Žukauskas. Lietuvis per 28 minutes surinko 14 taškų (2/5 dvit., 3/8 trit., 1/1 baud.), sugriebė 7 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kamuolius perėmė ir surinko 16 naudingumo balų.

Adui Juškevičiui šis mačas nenusisekė. Gynėjas per beveik 22 min. pelnė 4 taškus (1/4 dvit., 0/7 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir susitikimą baigė su 0 naudingumo balų.

Minsko „Cmoki“: Yauheni Beliankou 20, Angelo Warneris 15 (7 rez. perd.), Jasonas Clarkas 10.

Permės „Parma“: Mareks Mejeris 23 (27 naud. bal.), Eigirdas Žukauskas 14 (7 atk. kam.), Artiomas Zabelinas 8.