2021 10 31

Puikiai tritaškius metęs Kauno „Žalgiris“ negailestingai sumušė „Labas Gas“

Kauno „Žalgirio“ ekipa pratęsė nepralaimėtų rungtynių „Betsafe-LKL“ pirmenybėse seriją. Lietuvos čempionai sekmadienio vakarą užtikrintai 103:77 (32:16, 29:24, 20:23, 22:14) įveikė Prienų „Labas Gas“ (0-7), kurie ir toliau lieka be laimėjimų.
LKL: „Žalgiris“ – „Labas GAS“
LKL: „Žalgiris“ – „Labas GAS“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Jure Zdovcas šioms rungtynėms pasirinko netradicinį starto penketuką – Lukas Lekavičius, Karolis Lukošiūnas, Edgaras Ulanovas, Tyleris Cavanaugh ir Joshas Nebo.

Kauniečiai šiandien savo gretose neturėjo ne tik vis dar traumą besigydančio Emmanuelio Mudiay, bet ir Janio Strelnieko, kurio šeima sulaukė pagausėjimo.

Prienų jaunimas tituluotiesiems varžovams priešinosi maždaug tris pirmąsias rungtynių minutes. Netrukus žalgiriečiai pradėjo siųsti vieną tolimą metimą po kito į varžovų krepšį ir labai greitai atitrūko dviženkle persvara.

Kauniečiai po pirmojo ketvirčio pirmavo dvigubai (32:16), o apsukų nemažino ir antrajame kėlinuke, kuriame jų pranašumas išaugo iki nepadoraus 28 taškų skirtumo (58:30).

Po pertraukos žaliai baltų žaidime buvo juntamas atsipalaidavimas, kuriuo pasinaudoję „Labas Gas“ krepšininkai stabilizavo situaciją ir deficitą nukirpo iki 18 taškų (68:86).

Visgi rungtynes „Žalgiris“ užbaigė solidžiu spurtu 17:9 ir galiausiai trečią kartą šiame sezone perlipo 100 pelnytų taškų ribą – tuo pasirūpino dvitaškį pataikęs Nielsas Giffey.

Dvikovos šeimininkai pataikė 14 tritaškių iš 25 ir juos realizavo puikiu 56 proc. taiklumu. Kauniečių tolimų metimų pataikymas ilgą laiką viršijo 60 proc. ribą, tačiau šį rodiklį kiek numušė paskutiniai netikslūs šūviai.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./LKL: „Žalgiris“ – „Labas GAS“

Kauniečius į priekį vedė tobulai iš įvairiausių distancijų atakavęs Lukas Lekavičius. „Žalgirio“ varikliukas pelnė 19 taškų (2/2 dvit., 5/5 trit.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 3 kamuolius perėmė, tačiau tiek pat kartų suklydo ir surinko net 25 naudingumo balus.

15 taškų surinko Tyleris Cavanaugh, o pagaliau atsigavimo ženklus puolime pademonstravo ir Edgaras Ulanovas. Nebūdingai sau net 13 sykių krepšį atakavęs puolėjas surinko 12 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir išskirstė 5 rezultatyvius perdavimus.

„Betsafe-LKL“ čempionai pirmą pergalę Eurolygoje sieks iškovoti namuose – lapkričio 5-ąją jų laukia mūšis su Berlyno ALBA.

Kauno „Žalgiris“: Lukas Lekavičius 19 (4 rez. perd.), Tyleris Cavanaugh 15, Edgaras Ulanovas 12 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 18 naud. bal.), Paulius Jankūnas ir Nielsas Giffey po 10, Artūras Milaknis, Joshua Nebo (8 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas, Marekas Blaževičius ir Mantas Kalnietis (6 rez. perd.) po 7.

Prienų „Labas Gas“: Juwanas Durhamas 16 (7/8 dvit., 6 atk. kam., 23 naud. bal.), Isiah Umipigas (4 rez. perd.) ir Erikas Venskus po 9.