2023 03 22

Fantastika: J.Morrisas tritaškiu išplėšė šeštą pergalę „Lietkabeliui“ iš eilės

Šaltakraujis Jamelas Morrisas dūrė dar vieną lemiamą tritaškį, o Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (10-7) pratęsė pergalių seriją Europos taurėje iki šešių iš eilės.

Dėl namų aikštės pranašumo atkrintamosiose kovojantys Nenado Čanako auklėtiniai namuose dramatiškai 88:85 (23:24, 12:19, 31:22, 22:20) palaužė praėjusio sezono finalininkę Bursos „Frutti Extra“ (7-10).

Lemiamą dūrį, ne pirmą šiame sezone, vėl smeigė J.Morrisas, pataikęs likus žaisti vos 1,8 sekundės.

Daugybę klaidų pridaręs (21) ir iki didžiosios pertraukos niekaip iš toli nepataikęs (1/9) „Lietkabelis“ vienu metu buvo atsilikęs ir dviženkliu skirtumu (35:45), bet parodė charakterį.

Likus žaisti dvi minutes su puse šeimininkai netgi turėjo 7 taškų persvarą (83:76), bet prisivirė košės. Svečiai ne tik išlygino rezultatą (85:85), bet Yigitcanas Saybiras stojo mesti baudų, likus žaisti 19 sek.

Laimei, abi jas prametė, „Lietkabelis“ atsikovojo kamuolį, o J.Morrisas išplėšė itin svarbią pergalę N.Čanako auklėtiniams.

„Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 21 (4/6 trit., 7 rez. perd.), Gabrielius Maldūnas (5 atk. kam.) ir Kristianas Kullamae – po 12, Nikola Popovičius (6 atk. kam.) ir Gediminas Orelikas – po 9, Gyorgy Golomanas 8.

„Frutti Extra“: Derekas Needhamas 21 (4/7 trit., 7 rez. perd.), Onuralpas Bitimas 15, Zachas Auguste‘as (6 atk. kam.) ir Anthony Clemmonsas – po 14, Davidas Dudzinskis 12.

Paskutines Europos taurės reguliariojo sezono rungtynes „Lietkabelis“ žais išvykoje kitą savaitę su Badalonos „Joventut“ ekipa.

Po šio laimėjimo panevėžiečiai savo grupėje bent laikinai pakilo į 3 vietą.

Rungtynių eiga

40 min. „Lietkabelis“ apsigina ir pergalė!!

40 min. Svečiai prameta baudas, o J.Morrisas tritaškiu likus 1,8 sek. vėl suteikia pranašumą „Lietkabeliui“ (88:85).

40 min. „Lietkabelis“ prasižengia varžovams dar neišsimetus kamuolio iš užribio. „Frutti“ dėl to meta vieną baudą (85:85) ir gauna kamuolį į savo rankas. Lieka 36,9 sekundės.

40 min. Laimei, tuo pačiu atsako ir M.Popovičius (85:84).

40 min. Dar viena šeimininkų klaida ir Z.Auguste'o dėjimas... (83:84).

39 min. S.Peno pameta dar vieną kamuolį, o varžovai smeigia du tritaškius... (83:82).

38 min. J.Morriso tritaškis!! Antroje rungtynių pusėje „Lietkabelio“ taiklumas iš toli – 7/12 (83:76).

37 min. Lieka žaisti mažiau nei 3 minutės, o „Lietkabelis“ išsaugo pranašumą, kurio nepavyktų panaikinti vienos atakos metu (80:76).

34 min. „Frutti Extra“ nenuleidžia rankų (75:73).

32 min. Ketvirtajame kėlinyje koncertuoti ima J.Morrisas ir „Lietkabelis“ jau turi plius penkis (70:65).

30 min. G.Maldūnas!! Koks aukštaūgio dėjimas su pražanga, o panevėžiečiai kėlinį užbaigia jau būdami priekyje (66:65).

27 min. Ir vėl tas pats... Trys klaidos iš eilės, o „Frutti“ grįžta į priekį (55:61).

24 min. Panevėžiečiai antroje pusėje kol kas viską daro priešingai nei pirmoje – neprarado dar nė vieno kamuolio ir pataikė 3/3 tritaškių. Užsikūręs „Lietkabelis“ jau priekyje (50:47).

22 min. Triukšmas „Kalnapilio“ arenoje kyla. „Lietkabelis“ galingai grįžta iš rūbinės ir mažina skirtumą iki vieno taiklaus metimo (42:45).

20 min. 13 kamuolių pametę ir tik vieną tritaškį iš 8 pataikę panevėžiečiai po pirmosios rungtynių pusės atsilieka 35:43.

19 min. Panevėžiečiai visiškai užsikerta antrajame kėlinyje – kol kas yra sukrapštę vos 10 taškų, o svečiai šeimininkų nelaukia (33:41).

16 min. „Lietkabelis“ suklysta jau 11-ąjį kartą, o „Frutti Extra“ vėl šauna į priekį (30:36).

14 min. K.Kullamae pataiko pirmąjį „Lietkabelio“ tritaškį (1/6) ir šeimininkai priekyje 30:28.

10 min. Svečiai per pirmąjį kėlinį prasižengia net 8 sykius („Lietkabelis“ – 3), bet šeimininkams nepavyksta tuo pasinaudoti. N.Čanako auklėtiniai ir toliau nepataiko iš toli (0/5), o svečiai pirmauja minimaliu skirtumu (23:24).

6 min. „Lietkabeliui“ tritaškiai nekrenta (0/3), tuo metu varžovai įmeta du (2/4) ir persveria rezultatą (11:14).

4 min. Nikola Popovičius, po kurio atvykimo ir prasidėjo tobula „Lietkabelio“ serija, rūpinasi, kad ji tęstųsi. Aukštaūgis pelno 5 taškus, o šeimininkai pirmauja (9:5).

Prieš rungtynes

Įspūdingai sezono pabaigoje įsibėgėję panevėžiečiai šiuo metu Europos taurėje skaičiuoja 5 iš eilės pergalių seriją.

3-5 vietas A grupėje besidalinantis „Lietkabelis“ kovoja ir dėl namų aikštės pranašumo Europos atkrintamosiose, kurį įgis pirmasis ketvertas.

Pirmosiose tarpusavio rungtynėse Turkijoje Bursos ekipa buvo pranašesnė 69:75. Tiesa, pastaruoju metu „Frutti Extra“ Europos taurėje laimėjo vos sykį iš šešių galimų.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti