2016 01 26

„Sūduva“ tapo Baltijos moterų krepšinio lygos A grupės nugalėtoja

Devintą pergalę 22-ajame Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionate iškovojo Marijampolės „Sūduva“. Be pralaimėjimų žengiančios Lietuvos vicečempionės A grupėje antradienį namuose 93:66 (19:17, 21:21, 31:14, 22:14) įveikė Kokšetau „Okžetpes“ (Kazachstanas) krepšininkes.
Marijampolės „Sūduva“
Marijampolės „Sūduva“ / Klubo nuotr.

Pirmajame kėlinyje vyko apylygė kova. 16-ąją min. aikštės šeimininkės įgijo 10 taškų persvarą (35:25), o po dviejų kėlinių pirmavo jau tik dviem taškais (40:38). Trečiojo kėlinio viduryje po dešimties iš eilės Andros Gabalytės taškų „Sūduva“ atitrūko 60:44. Likus žaisti pusantros minutės, komandas skyrė 32 taškai (91:59).

Nugalėtojos iš 43 dvitaškių pataikė 27 (62,8 proc.), o iš 18 tritaškių – 9 (50 proc.).

„Sūduva“ (9 pergalės/0 pralaimėjimų): Iveta Šalkauskė 23 tšk. (8 atk. kam.), Andra Gabalytė 18 (tritaškiai – 4/6), Sandra Baliutavičiūtė 13 (4 rez. perd.), Laura Svarytė 10 (9 atk. kam.), Shanika Butler 9 (6 rez. perd.).

„Okžetpes“ (5/3): Alina Jagupova 26 (7 atk. kam., 5 kl.), Liudmyla Naumenko 20 (9 atk. kam.).

Pirmadienį „Sūduva“ nugalėjo Kokšetau ekipą 93:79. Abi komandos jau yra užsitikrinusios kelialapius į antrąjį etapą.

Naudingiausia „Sūduvos“ žaidėja šiose rungtynėse pripažinta A. Gabalytė, „Okzhetpes“ gretose – L. Naumenko.

Po šios pergalės „Sūduva“ užsitikrino BWBL A grupės nugalėtojos vardą, nepaisant, kaip susiklostyt paskutiniosios A grupės varžybos Latvijoje tarp „Sūduvos“ ir „Vega1/Liepojos“ komandų.