2018 01 24

Tarsi „Ferrari“ lėkęs „Lietuvos rytas“ įveikė Italijos klubą ir išsaugojo viltį

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai (1-3) nurūko ir paliko dulkėse čiaudėti Turino „Fiat“ klubą (2-2) trečiadienio vakarą „Siemens“ arenoje. Po pirmosios pergalės antrajame etape vilniečiai įkvėpė vilties, jog kova Europos taurės turnyre dar gali tęstis.
Martynas Echodas
Martynas Echodas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Martynas Echodas pelnė 22 taškus ir daugiausiai prisidėjo prie įspūdingos „Lietuvos ryto“ pergalės Vilniuje.

Trečiadienį Rimo Kurtinaičio treniruojama komanda 101:68 (30:14, 24:16, 23:23, 24:15) sutriuškino Turino ekipą ir su kaupu atsirevanšavo už pralaimėjimą praėjusią savaitę Italijoje (77:83).

„Po kelių pralaimėjimų mums reikėjo šios pergalės“, – sakė R.Kurtinaitis, pridūręs, kad M.Echodas tapo vienu geriausių komandos žaidėju.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Tai buvo puikios rungtynės šeimininkams, kurie jau per pirmą kėlinį pelnė 30 taškų ir atsiplėšė 16 taškų. Vilniečiai pataikė net 66,7 proc. dvitaškių, puikiai gynėsi, o kovą dėl kamuolių laimėjo 58:25.

Puolime geriausias savo karjeros rungtynes Europos taurės varžybose sužaidė M.Echodas. Iki šiol jis daugiausiai buvo pelnęs 16 taškų, o šįkart 22 surinko vos per 23 minutes, pataikęs 7 dvitaškius iš 8.

„Lietuvos rytas“: M.Echodas 22, B.Madgenas 15, J.Baronas 14, T.Petersonas 12, R.Giedraitis 10, L.Mavrokefalidis ir E.Mockevičius (9 atk. kam.) po 6, Ch.Krameris (7 rez. perd.) ir M.Girdžiūnas po 5, A.Butkevičius ir A.Jomantas po 3.

„Fiat“: S.Vujačičius 14, D.Washingtonas 12, A.Iannuzzi ir L.Petersonas po 10.

Tai pirmoji pergalė vilniečių pergalė „Top 16“ etape, kuri leidžia išsaugoti viltį pakovoti dėl vietos ketvirtfinalyje.

Tiesa, galimybės nedidelės, nes „Lietuvos rytui“ liko rungtynės su grupės favoritais: kitą savaitę Rusijoje su Sankt Peterburgo „Zenit“ (2-2), o dar po savaitės Vilniuje su Miuncheno „Bayern“ (3-1).

Vokietijos klubas trečiadienį tapo vienvaldžiu F grupės lyderiu, kai Rusijoje įveikė „Zenit“ ekipą 80:78. Norėdamas pratęsti kovą Europoje, tą patį sausio 31 dieną Sankt Peterburge turės padaryti ir Vilniaus klubas, pirmajame rate Vilniuje pralaimėjęs „Zenit“ 96:98.

Ketvirtasis kėlinys

40 min. „Lietuvos rytas“ pirmą kartą šį Europos taurės turnyro sezoną pelnė per šimtą taškų bei, laimėjęs mačą 101:68 pasiekė pirmąją pergalę antrajame etape.

38 min. Mindaugas Lukauskis pirmą kartą pasirodė aikštėje šįvakar. Tik jis vienas iš dvylikos Vilniaus komandos žaidėjų dar nepelnė taškų rungtynėse, kuriose „Lietuvos rytas“ triuškina svečius 98:61.

34 min. M.Echodas sėdo ant suolo, o jį palydėjo plojimų banga. Jaunasis aukštaūgis pelnė 22 taškus – tai geriausias jo mačas Europos taurės turnyre.

33 min. Vilniaus komanda užtikrintai artėja link pergalės. Prie M.Echodo prisidėjo aktyviu puolimu ir J.Baronas, o skirtumas šoktelėjo iki 30 taškų – 87:57.

Trečiasis kėlinys

28 min. Koks Ch.Kramerio blokas! Šiame mače jis puikiai gaudo S.Vujačičių, bet per varžovų ataką „Lietuvos ryto“ įžaidėjo ranka sustabdė ir Lamarą Pettersoną. 71:48 pirmauja vilniečiai.

25 min. T.Petersonas per trečią kėlinį jau pelnė 6 taškus ir palaiko karštį „Siemens“ arenoje. Amerikietis jau surinko 12 taškų ir nusileidžia tik M.Echodui rezultatyvumu. 65:42 Vilniaus naudai.

21 min. Tuo metu kitame grupės mače Sankt Peterburge visiškai lygi kova. „Bayern“ ten pirmauja prieš „Zenit“ 38:37.

Antrasis kėlinys

20 min. „Lietuvos rytas“ žengia į pertrauką su 24 taškų persvara: 54:30.

Daugiausiai taškų Vilniaus komandai per du kėlinius pelnė: M.Echodas (14), B.Madgenas (9), L.Mavrokefalidis (6), R.Giedraitis (6), T.Petersonas (6).

19 min. Turino komandos atsarginiai sėdi susikryžiavę rankas ant krūtinių, tarsi bandydami nežiūrėti į švieslentę. Ten nepadorūs skaičiai „Lietuvos ryto“ naudai: 51:26.

18 min. Arnas Butkevičius paprašė gydytojo pagalbos. Jis susitrenkė pirštus, kai bandydamas blokuoti varžovo metimą trinktelėjo į lentos kraštą.

17 min. Vilniečiai pataikė tik 4 tritaškius iš 18, bet kam tai rūpi, kai jie taip ginasi ir pataiko dvitaškius. Jau 48:23.

14 min. Vilniečiai jau pataikė 13 dvitaškių iš 14! M.Echodas pataikė visus šešis. Kai toks taiklumas, nenuostabu, kad rezultatas triuškinantis: 40:19.

Pirmasis kėlinys

9 min. Šeimininkais atakomis atrodo lyg „Ferrari“ prieš „Fiat“. M.Echodas jau pelnė 10 taškų, o vilniečiai nurūko į priekį 30:14.

6 min. Kaip veikia Ch.Kramerio ir M.Echodo duetas! Jų du prieš šįvakar nepriekaištingas, o vilniečiai atitrūko 15:6.

2 min. Chaotiška pradžia (3:4), bet spurtas 7:0 išjudino kelis tūkstančius sirgalių. Vilniaus krepšininkai šįkart atrodo ryžtingiau nusiteikę nei prieš savaitę Italijoje.

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Chrisas Krameris, Mindaugas Girdžiūnas Artūras Jomantas, Travisas Petersonas, Martynas Echodas.