Laisvas žodis nereiškia palaidas.  Prenumeratai iki - 60%
2019 09 05

Vangus startas nesutrukdė: H grupės nuskriaustųjų akistatoje triumfavo Kanada

Kinijoje vykstančiame FIBA pasaulio krepšinio čempionate kovas pirmajame etape baigė H grupės autsaiderės Kanados ir Senegalo rinktinės. Donguane vykusiame mače pergalę šventė Šiaurės Amerikos atstovai – 82:60 (11:22, 22:10, 26:14, 23:14).
Kevinas Pangosas
Kevinas Pangosas / FIBA nuotr.

Nors dvikovos favoritais buvo laikomi Nicko Nurse'o auklėtiniai, Afrikos komanda pirmosiomis minutėmis išprausė varžovus šaltu dušu.

Per pirmą kėlinį Mouhammadas Faye vienas pelnė daugiau taškų (12) nei visa Kanados ekipa ir po pirmųjų dešimties minučių Senegalas pirmavo 22:11.

FIBA nuotr./Mouhammadas Faye

Visgi po pertraukėlės viskas stojo į vietas. Viduryje antrojo kėlinio Brady Heslipas pataikė tritaškį ir rezultatą išlygino (28:28), o dar po akimirkos taikliai iš toli švystelėjo Kevinas Pangosas ir Kanada nutolo.

Maža to, trečiajame kėlinyje NBA vertą pasirodymą surengė Cory Josephas ir Afrikos komanda jau nebepakilo.

FIBA nuotr./Cory Josephas

Kanados gretose išsiskyrė 24 taškus pelnęs C.Josephas, 13 pridėjo Kevinas Pangosas, Melvinas Ejimas – 11. Šiame mače N.Nurse'o ekipoje taškus pelnė visi 12 žaidėjų.

Senegalui M.Faye pelnė 14 taškų, Lamine'as Sambe – 10.

Tiek Kanada, tiek Senegalas toliau kovas tęs dėl 17–32 vietų ir P grupėje susitiks su Vokietija ir Jordanija.

H grupės lyderės Australija ir Lietuva dėl pirmosios vietos kausis 14:30 val.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas